Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didysis dvidešimtukas svarsto maisto ir žaliavų brangimo klausimus

Dvidešimties labiausiai išsivysčiusių ekonomikos požiūriu pasaulio šalių finansų ministrai ir centrinių bankų vadovai renkasi Paryžiuje į dviejų dienų susitikimą apsvarstyti kylančias maisto produktų, kuro ir žaliavų kainas, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.
Frenchas Dominique Straussas-Kahnas, Tarptautinio Valiutos Fondo vadovas
Frenchas Dominique Straussas-Kahnas, Tarptautinio Valiutos Fondo vadovas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įspėjo, kad infliacija didina pasaulio ekonomikos disbalansą, o Pasaulio bankas pareiškė, kad maistas pabrango iki „pavojingo lygio“, išstūmęs nuo praėjusių metų birželio dar 4 mln. žmonių už skurdo ribos.

Smarkiai pašokusios maisto produktų kainos 2009 metais sukėlė masinį pasipiktinimą kai kuriose šalyse. TVF pažymi, kad prie šio pabrangimo prisidėjo ir dabartiniai neramumai Artimuosiuose Rytuose, nors ir nebuvo jų pagrindinė priežastis.

Dabartinis Didžiojo dvidešimtuko pirmininkas, Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy, mano, kad maisto produktų kainas išpučia spekuliantai, ir paragino juos sutramdyti.
Daugiau kaip 100 Europos ir tarptautinių organizacijų su Pasaulio plėtros judėjimu (WDM) priešakyje pasirašė kreipimąsi į Didžiojo dvidešimtuko dalyvius, kuriame pažymima, kad biržos žaidimai yra pavojingi produktų ir žaliavos kainoms.

„Ėmęsi priemonių pernelyg išplitusiai spekuliacijai maisto produktais pažaboti Dvidešimtuko lyderiai gali išgelbėti daug gyvybių, sumažinti nuolatinį pusbadžiavimą, užkirsti kelią piliečių ir politiniams neramumams“, - sakė WDM atstovas Julianas Oramas (Džulianas Oramas).

TVF vadovo pavaduotojas Johnas Lipsky (Džonas Lipskis) sakė BBC, kad Didysis dvidešimtukas turi surasti kainų stabilumo raktą. Jis taip pat pažymėjo, kad prekybos disbalansas yra pavojingas.
„Kinija ir kai kurios kitos sparčiai plėtojamos ekonomikos šalys pernelyg pasikliauja eksportu savo augimui užtikrinti, - pažymėjo J.Lipsky. - Tuo pačiu laiku Didžiojo Britanija, JAV ir kitos šalys, perkančios daugiau nei parduodančios į užsienį, pernelyg pasikliauja vidaus paklausos patenkinimu savo augimui užtikrinti“.

Paryžiaus susitikimo šeimininkė, Prancūzijos finansų ministrė Christine Lagarde (Kristin Lagard) pranešė, kad jo dalyviai penktadienį ir šeštadienį nustatys kriterijus, pagal kuriuos bus galima matuoti pasaulio ekonomikos plėtotės disproporciją, taip pat išaiškinti tokios disproporcijos priežastis.

Tai, pasak jos, padės parengti veiksmingesnius Didžiojo dvidešimtuko šalių ekonominės politikos koordinavimo metodus.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius