Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išrinktas naujas ES ekologiško gaminio logotipas

Naujas ES ekologiško gaminio logotipas
EK nuotr. / Naujas ES ekologiško gaminio logotipas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį Europos Komisija oficialiai paskelbė Europos Sąjungos ekologiško gaminio logotipo konkurso nugalėtoją. Per pastaruosius du mėnesius rinkdami naują ekologinį ženklą iš trijų į finalą patekusių pasiūlymų internetu balsavo apie 130 tūkst, žmonių.Konkurso nugalėtoju tapo Vokietijos studentas Dusanas Milenkovicius, už kurio logotipą – ES simbolizuojantį lapą – balsavo 63 proc. žmonių.

Nuo šių metų liepos 1 dienos ES ekologiško gaminio logotipu bus privaloma ženklinti visus fasuotus ekologiškus gaminius, pagamintus bet kurioje ES valstybėje narėje ir atitinkančius būtinus standartus. Juo galės būti ženklinami ir importuojami gaminiai, teigiama išplatintame pranešime.

Kartu su ES ženklu galės būti naudojami ir kiti privatūs, regioniniai ar nacionaliniai logotipai. Artimiausiu metu bus iš dalies pakeistas ekologinio ūkininkavimo reglamentas – viename iš jo priedų bus pristatytas naujasis logotipas.

„Džiaugiuosi, kad jau turime naują ES ekologiško maisto produkto logotipą, – sakė už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakinga Komisijos narė Mariann Fischer Boel, kuri pirmoji pasiūlė surengti logotipo konkursą. – Ši iniciatyva padėjo atkreipti dėmesį į ekologiškus maisto produktus, o dabar turime logotipą, kurį visi galės atpažinti.Jis yra gražaus ir dailaus dizaino, todėl tikiuosi, kad nuo šių metų liepos mėnesį galėsiu pirkti šiuo logotipu paženklintus produktus.“

Geriausias logotipas išrinktas per visoje Europoje vykusį konkursą, kuriame galėjo dalyvauti dailės ir dizaino studentai. Tarptautinė žinomų narių komisija išnagrinėjo beveik 3 tūkst. 500 konkursui pateiktų darbų.

Kaip teigiama pranešime, ES simbolizuojantis lapas – tai lapas, kurį sudaro žaliame fone išdėstytos ES žvaigždės. Tai labai gerai suprantamas ženklas, kuriuo perteikiamos dvi aiškios mintys: gamta ir Europa.

Geriausio logotipo autorius, taip pat antros ir trečios vietos laimėtojai bus pagerbti Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato surengtoje oficialioje apdovanojimų ceremonijoje, kuri vyks Briuselyje liepos mėnesį. Šiems trims konkurso laimėtojams bus įteikti 6 tūkst. eurų, 3 tūkst. 500 eurų ir 2 tūkst. 500 eurų apdovanojimai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką