Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauja tiksinti bomba Europos ekonomikai: ar Graikija gali pasitraukti iš euro zonos?

Graikija gali pasitraukti iš euro zonos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Graikija gali pasitraukti iš euro zonos.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Europos finansiniuose sluoksniuose pagrindinė aptariama nauja problema buvo pasigirdusios kalbos, kad Graikija gali pasitraukti iš euro zonos. Nors oficialūs šaltiniai suskubo tai neigti, ekonomistai mano, kad toks scenarijus gali nutikti ir svarsto, kokią reikšmę tai turėtų.

Apie tai, kad Graikijos Vyriausybė svarsto apie pasitraukimą iš euro zonos ir grįžimą prie savo nacionalinės valiutos, imta kalbėti po vokiečių leidinio „Spiegel“ publikacijos. Šioje publikacijoje buvo rašoma, kad Graikijos Vyriausybė nemato kitų išeičių išbristi iš susidariusios ekonominės krizės kaip atsisakyti euro.

„Reuters“ pranešė, kad penktadienį kai kurių euro zonos valstybių finansų ministrai Liuksemburge susirinko į anksčiau neskelbtą susitikimą aptarti euro zonos krizės. Teigiama, kad griežčiausiai prieš galimą Graikijos pasitraukimą iš euro zonos pasisakė Vokietija. Vokietija mano, kad tai sukeltų dar didesnę krizę. Neatmetama, kad nacionalinės Graikijos valiutos kursas euro atžvilgiu kristų 50 proc. ir tai dar labiau padidintų šalies įsiskolinimą. Tokiu būdu Graikijos skola siektų 200 proc. šalies BVP, o tai reikštų kone galutinį jos bankrotą.

Be to, neaišku, ar įmanomas Graikijos pasitraukimas iš euro zonos juridiškai. Kai kurių teisininkų nuomone, tokiu atveju Graikija turėtų išstoti ir iš Europos Sąjungos. Be to, iškiltų ir kapitalo nutekėjimo iš šalies grėsmė.

Vakarus baugina ir tai, kad Graikijos pasitraukimas iš euro zonos sukeltų abejonių ir dėl pasitikėjimo euru. Tarptautiniams investuotojams tektų susidurti su nauja rizika ir galimybe, kad ir kitos šalys gali siekti pasitraukti iš euro zonos.

Euro zonoms valstybėms taip pat tektų susitaikyti su mintimi, kad dalis paskolos Graikijai taip ir nebus grąžinta.

Tiesa, vos pasirodžius šiai žiniai bent keli šaltiniai ėmė ją neigti. Šaltinis Vokietijos Vyriausybėje paskubėjo pareikšti, kad „išėjimas iš euro zonos nėra ir nebuvo planuojams.“

Vokietijos finansų ministras Filippos Sachinidis irgi pareiškė, kad visi šie pranešimai yra netiesa ir juos paskleidė spekuliantai finansų rinkose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką