Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suomių aviakompanija „Finnair“ šiemet dirbo pelningai

„Finnair“ lėktuvai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Finnair“ lėktuvai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suomijos aviakompanija „Finnair“ trečiąjį šių metų ketvirtį dirbo pelningai, veiklos pelnas sudarė 42 mln. eurų (apie 145 mln. litų). Tuo pačiu laikotarpiu pernai bendrovė patyrė 33 mln. eurų (apie 114 mln. litų) nuostolį. Aviakompanijos apyvarta trečiąjį ketvirtį išaugo 26 procentais ir pasiekė 551 mln. eurų (apie 1902,5 mln. litų). Planuojama, kad paskutinis šių metų ketvirtis bendrovei taip pat bus pelningas.

„Tai pirmasis pelningas ketvirtis po septynių iš eilės nuostolingų ketvirčių. Situacija rinkoje buvo akivaizdžiai geresnė nei metų pradžioje, tai matyti iš augančios paklausos bei ryškaus pajamų augimo,“ – apie bendrovės veiklos rezultatus sako „Finnair“ prezidentas ir generalinis direktorius Mika Vehvilainenas.

„Finnair“ iš reguliariųjų skrydžių gaunamos pajamos lyginant su atitinkamu laikotarpiu praeitais metais išaugo 23,5 procento. Pajamų augimą lėmė didėjanti verslo kelionių tarp Europos ir Azijos paklausa. Planuojama, kad kitais metais bendrovės transporto pajėgumai Azijos kryptimi augs daugiau nei 20 procentų.

„Mūsų Europa – Azija oro eismo rinkos dalis nuolat auga. Matydami didėjantį skrydžių šia kryptimi poreikį, ateityje taip pat tikimės spartaus augimo. Rugpjūtį pardavimai Japonijoje pirmą kartą viršijo pardavimus Suomijoje,“ – sako Mika Vehvilainenas.

Aviakompanijos pajamos iš skrydžių vidaus rinkoje augo mažiausiai. Tokie skrydžiai sudaro tik 3 procentus visų bendrovės skrydžių. Pajamos iš skrydžių Europa – Azija kryptimi sudaro 65 proc. visų „Finnair“ reguliarių už keleivių pervežimą ir krovinių transportavimą gaunamų pajamų.

Per devynis šių metų mėnesius „Finnair“ iš viso pervežė apie 5,5 mln. keleivių. Krovinių transportavimas dėl išaugusio poreikio Azijos šalyse išaugo 38 procentais.

„Finnair“ apyvarta Lietuvoje šių metų trečiąjį ketvirtį lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai padidėjo 2,64 procento. Pastebima, kad ženkliai išaugo brangesnių bilietų pardavimai: verslo ir ekonominės klasės Economy Flex tipo bilietų parduota 58, 6 proc. daugiau. Populiariausi lietuvių maršrutai pagal trečiąjį ketvirtį šalyje parduotų bilietų skaičių yra Helsinkis, Niujorkas, Londonas, Pekinas, Mančesteris, Torontas, Stokholmas, Delis, Honkongas, Šanchajus.

Aviakompanija „Finnair“ yra viena seniausių Europoje, įkurta 1923 metais. Pagrindinė „Finnair“ akcininkė yra Suomijos vyriausybė, kuri valdo 55,8 proc. akcijų. Kiti akcininkai – draudimo ir kitos kompanijos, privatūs asmenys. Apie 20 proc. akcijų priklauso užsienio kompanijoms ar asmenims.

Šiuo metu bendrovėje dirba apie 8 tūkst. darbuotojų. Per parą „Finnair“ atlieka apie 200 reisų, tarp jų į svarbiausius Azijos oro uostus – Kinijos, Indijos, Japonijos, Pietų Korėjos ir Tailando. 2009 metais kompanija pervežė apie 7,4 mln. keleivių. Skrydžius į Vilnių „Finnair“ pradėjo vykdyti prieš 17 metų.

Komentarai
Šioje istorijoje Aviacija, Suomija , „Finnair“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką