Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš 15 metų britų įmonėms vadovavo tik britai, dabar – ir lietuviai

Minimas 15 metų Didžiosios Britanijos prekybos rūmų Lietuvoje jubiliejus
Didžiosios Britanijos prekybos rūmai / Minimas 15 metų Didžiosios Britanijos prekybos rūmų Lietuvoje jubiliejus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį, į Vilniaus miesto širdyje esantį „Kempinski“ viešbutį rinkosi Lietuvos ir Didžiosios Britanijos verslininkai. Tą vakarą buvo minimas 15 metų Didžiosios Britanijos prekybos rūmų Lietuvoje jubiliejus. Jo metu buvo apžvelgti Britanijos prekybos rūmų veiklos rezultatai ir perspektyvos.

„Gera žinia yra ta, jog stambios britų bendrovės Lietuvoje ne tik sėkmingai vykdo veiklą, tačiau ir ją sistemingai plečia. Pastebėjome, jog britai daug labiau pasitiki Lietuvos aukščiausio lygio vadovų potencialu nei anksčiau. Prieš 15 metų, britų kapitalo įmonėms vadovavo tik britai, dabar įmonėms vadovauja lietuviai. Lietuvos potencialas šiandien matomas ne kaip pigi darbo jėga, bet kaip šalis, turinti patikimus ir gerus specialistus“, – kalba D. Britanijos prekybos rūmų Lietuvoje vykdomoji direktorė Sandra Kundrotė.

Pastebėjome, jog britai daug labiau pasitiki Lietuvos aukščiausio lygio vadovų potencialu nei anksčiau.

15 metų trunkančių verslo santykių perspektyvoje, į Lietuvą buvo atvežtas ne vienas pasaulyje garsus vardas, toks kaip „Barclays“, „Aviva“, „Deloitte“, „Karen Millen“, „Lloyd‘s“, „Provident Finansai“. Lietuva, kaip Baltijos rinkos sudėtinė dalis, šiandien gali didžiuotis tiek išaugusiomis britų investicijomis, tiek nuolat didėjančia prekyba tarp dviejų šalių.

Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pirmininkas Chris Butler paklaustas apie tolimesnes perspektyvas Lietuvoje, nepabijojo kalbėti apie artimą ateitį: „Ir toliau sėkmingai tęsime britų kapitalo įmonių plėtrą Lietuvoje. Kartu su britų – lietuvių verslo bendruomene sieksime sukurti daugiau galimybių tam, kad Didžiojoje Britanijoje gyvenantys jauni specialistai grįžtų. Tiek britų investuotojai, tiek įmonės, vykdančios prekybą per tarpininkus, ypač vertina žmogiškųjų išteklių kokybę ir tvarius partnerystės ryšius Lietuvoje“.

Lietuvos verslininkai per šiuos 15 metų galėjo susipažinti su verslumo Didžiojoje Britanijoje principais, taip pat rasti tarpininkavimo galimybių, kurios padėtų Lietuvos verslui plėstis į užsienio rinkas.

Lietuvos potencialas šiandien matomas ne kaip pigi darbo jėga, bet kaip šalis, turinti patikimus ir gerus specialistus.

„Lietuvoje turime puikių paslaugų teikėjų ir gamintojų, kurie sėkmingai dirba D. Britanijoje, tačiau įėjimas į šią rinką yra sudėtingesnis mažesniam verslui, kuris dažnai neturi aiškios plėtros strategijos. Galbūt reikėtų pagalvoti ir apie aktyvesnius veiksmus atstovybių steigime.

D. Britanijos vyriausybė yra numačiusi įvairių skatinimo ir paramos programų, kuriomis reikėtų pasinaudoti. Pravartu būtų bendrauti su Lietuvių diaspora Jungtinėje Karalystėje, bei kitomis analogiškomis organizacijomis, pavyzdžiui, Lietuvos pramonės ir prekybos rūmais Londone. Taip galima tikrai nemažai nuveikti šioje milijoninėje rinkoje, į kurią vienintelis kelias – tarpininkavimas ir bendradarbiavimas“, – kalba Chris Butler.

Pasidalinti patirtimi muzikos industrijos versle su jubiliejaus renginio dalyviais buvo pakviestas garsus muzikos prodiuseris iš Didžiosios Britanijos Peter Jenner, kuris į šlovės viršūnę vedė tokias legendines muzikos žvaigždes kaip „Pink Floyd“, „Billy Bragg“ ir kitus. Renginio svečiams buvo surengtas specialus „Karen Millen“ mados šou, bei netradicinė verslo paroda, žyminti net 18 sėkmingų globalaus bendradarbiavimo pavyzdžių.

Apie Britanijos prekybos rūmus

Lietuvos ir Didžiosios Britanijos asociacija British Chamber of Commerce, įkurta 1999 metais, šiandien vienija virš 100 Lietuvos ir britų verslo kompanijų bei verslo atstovų Lietuvoje, kuriančių bendradarbiavimo su Didžiąja Britanija strategijas. Asociacijos prioritetai – skatinti dvišalę prekybą ir investicijas iš Jungtinės Karalystės. Taip pat atstovauti narių interesams, kurti terpę naudingų verslo kontaktų užmezgimui, vystyti ir skatinti kultūrinius bei socialinius ryšius tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės ir remti vietines labdaros organizacijas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką