Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

StartupHighway – „startupų“ akceleratorius. Ideali erdvė darbui – kokia ji?

Lietuviškas bendradarbystės variantas – „HubVilnius“
„HubVilnius“ nuotr. / Lietuviškas bendradarbystės variantas – „HubVilnius“
Šaltinis: Agnė Adomaitytė
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kai mėginame apčiuopti dabarties darbo aplinką, dažnai pajuntame, kad kažkas trukdo pamatyti kokią nors vieningą visumą ir paversti ją realybė. Didžiausią patirtį šioje srityje turi amerikiečiai, jau ne vienus metus sėkmingai kuriantys bendradarbystės erdves, anglų kalboje vadinamas coworking spaces. Jeigu pažvelgsite į nuotrauką viršuje, pamatysite lietuvišką bendradarbystės variantą – „HubVilnius“. Nepersūdant galime teigtis, kad įkūrėjai padirbėjo iš peties, nes „HubVilnius“ ne tik stalai ir kėdės, tai – bendruomenė.

O prasidėjo viskas Amerikoje. Kompiuterinių programų inžinierius, Bran Neuberg, būdamas laisvai samdomu darbuotoju ėmėsi kurti bendrą darbo erdvę, kad nereikėtų vienam įsisukus į chalatą kiūtėti namuose prie kompiuterio. Kitaip tariant, noras socializuotis paskatino ieškoti bendraminčių.Tačiau 2005 metais Bran Neuberg idėja pralenkė laiką ir tik praėjus dvejiems metams bendradarbystės erdvės pradėjo rastis visoje Amerikoje. Šiandien jų apstu ne tik už Atlanto, bet ir Europoje.

Kaimynai latviai naujųjų technologijų verslus augina kartu su Didžiąja Britanija įkurtame centre „TechHub Riga“. Estų startuolių bendruomenė buriasi Taline įkurtoje „Garage48“ erdvėje. Pasak „Coworking Europe Conference“ portalo, Europoje yra daugiau nei 140 bendradarbystės centrų, todėl išskirti geriausią būtų labai sunku. Plačiai žinomo „Arctic Startups“ tinklaraščio, rašančio apie Skandinavijos ir Baltijos šalių startuolius, įkūrėjas Dmitri Sarle mano, kad vienas geriausių centrų yra Mančesterio mieste įkurtas „The Sharp Project“.

Išoriškai minėtos bendradarbytės erdvės panašios į tradicinį modernų biurą. Darbo stalas,internetas, susitikimų kambarys,virtuvė, laisvalaikio zona. Be minėtų dalykų „The Sharp Project“ dar turi žiemos sodą ir garso įrašų studiją. Šių erdvių tikslas – skatinti kūrybiškumą, vaizduotę bei veiklos produktyvumą.  

Pagrindinę bendradarbystės erdvių visumą, visą minkštimą formuoja anaiptol ne šiuolaikiškas interjero dizainas, o gana vakarietišką darbo kultūrą puoselėjantis jaunimas:

•    narių iniciatyva organizuojami su verslumu ir technologijomis susiję renginiai, mokymai ir konkursai;

•    mezgami ryšiai ir kūriami projektai su kitais tokio pobūdžio centrais;

•    skatinama, jog centro nariai dalintųsi patirtimi, konsultuotų vienas kitą ir kurtų energiją, kuri palaiko ir motyvuoja darbui.

Būtent šiose spalvinguose erdvėse tarp verslo, technologijų ir iniciatyvių žmonių vystosi startuolių bendruomenės, o kartu ideali erdvė darbui.

Verslo akceleratoriuose taip pat kuriamos bendradarbystės erdvės. Jų esmė ir paskirtis ta pati, tik ten daugiausiai dirba į akceleravimo programą priimti startuoliai. Pavyzdžiui, šiuo metu Šiaurės Miestelio Technologijų Parke įsikūrusiame „StartupHighway“ galima sutikti 2012 metų komandas – „kurgyvenu.lt“, „TV Backstage“ ir „withEvent.com“. Kurių gretas gegužės 1-ąją dieną papildys šių metų akceleratoriaus dalyviai.

Komentarai
Temos Erdvė
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką