Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva kurs naujas vaisių rūšis kartu su Moldova

Obuoliai
Obuoliai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna gegužės 12–14 d. lankysis Moldovoje, kur dalyvaus dvišaliame susitikime su žemės ūkio ir maisto pramonės ministru Vasile Bumacovu. Susitikimo metu ketinama pasirašyti abipusio bendradarbiavimo veiksmų planą. Taip pat kelionės metu bus pasirašytos bendradarbiavimo sutartys tarp Aleksandro Stulginskio universiteto bei Biotechnologijų ir veterinarijos medicinos praktinių studijų ir mokslinių tyrimų instituto Moldovoje.

Žemės ūkio ministras V.Jukna nuo pat savo kadencijos pradžios akcentuoja, kad Lietuvai yra itin svarbu turėti kuo daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų žemės ūkio sektoriuje.

Jų išsilavinimui turi būti skiriama itin daug dėmesio, nes šiai dienai specialistų trūksta, ypač kaimo vietovėse. Planuojama, kad nuvykus į Moldovos Respubliką Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius prof. Antanas Maziliauskas ir Biotechnologijų ir veterinarijos medicinos praktinių studijų ir mokslinių tyrimų instituto atstovai pasirašys susitarimą, kurio pagrindu studentai galės dalyvauti mainų programoje ir apsikeisti turima patirtimi.

Kuo daugiau patirties įgys studijuodami, tuo aukštesnės kvalifikacijos turėsime specialistus. Viena iš tokių priemonių – tai studijos ir stažuotės svetur.

„Kuo daugiau patirties įgys studijuodami, tuo aukštesnės kvalifikacijos turėsime specialistus. Viena iš tokių priemonių – tai studijos ir stažuotės svetur“, – pažymėjo V.Jukna.

Taip pat planuojama, kad ministro vadovaujama delegacija susitiks su Moldovos žemės ūkio ir maisto pramonės ministru, susitikimo metu bus pasirašytas veiksmų planas bei aptartos dvišalio bendradarbiavimo kryptys. Vizito metu daugiausia bus kalbama apie investicijų pritraukimą, apie patirtį ekologinio ūkininkavimo ir atsinaujinančių energijos išteklių srityse. Taip pat ketinama kalbėti apie naujų vaisių (obuolių, kriaušių, vyšnių, slyvų ir kt.) išvedimą, skirtingas tyrimų metodikas ir specialistų patirtį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką