Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pateikusiems paraišką – profesionalių konsultantų pagalba ūkyje

Modernus žemės ūkis
ASU nuotr. / Modernus žemės ūkis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Konsultacijoms ūkio valdymo, aplinkosauginių reikalavimų, darbo saugos standartų, buhalterinės apskaitos tvarkymo ir miškų ūkio veiklos klausimais ūkininkai ir miškų savininkai gali gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonę „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“. Paraiškas pagal šią priemonę Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) dar galima pateikti iki lapkričio 28 d.

Padeda sužinoti naujoves ir išvengti klaidų

Priemonės „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ dalyviai gali rinktis iš įvairių ūkininkavimą ir miško priežiūrą pagerinančių paslaugų. Pavyzdžiui, gauti pagalbą diegiant savo ūkyje inovatyvius ūkininkavimo metodus, efektyviau tvarkant finansus ir buhalterinę apskaitą, nustatant ir pašalinant geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų pažeidimus.

 „Mes, ūkininkai, esame užimti žmonės. Kaip vijurkai. Ir gyvuliukai, ir pasėliai – viskas ant mūsų galvos. Todėl mums konsultacijos labai praverčia visuose darbuose“, – sako priemone „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ pasinaudojusi Ona Mažutienė iš Tverų miestelio Telšių apskrityje.

Moteris pasakoja, kad konsultacijos padėjo tvarkyti buhalteriją ir sužinoti apie KPP priemonių reikalavimus. „Nuolat gauname naujas žinias. Praneša ir elektroniniu paštu, ir tiesiog paskambina. Labai patogu, nes konsultuojantys žmonės nuolat seka visas naujoves ir įstatymų pakeitimus. Be to, nuolat primena, perspėja, kad nepavėluotume pateikti kokių dokumentų“, – pasakoja ūkininkė bei priduria, kad naudingi ir seminarai apie augalų apsaugą, gyvulių gydymą bei kitomis temomis.

Danutė Kandrotienė, 4 hektarų miško savininkė, pasakoja, kad įmonė, kurios konsultavimo paslaugomis naudojosi pagal penktąją priemonės veiklos sritį, padėjo atsodinti mišką po praūžusio škvalo. „Vienas žmogus visko žinoti negali, ypatingai apie mišką. Mes ir patys domimės, bet konsultacijų iš žmonių, kurie turi praktikos ir gyvena mišku, labai reikia“, – pasakoja Kauno mieste gyvenanti D. Kandrotienė.

Finansuojama iki 80 proc. išlaidų

Paramos pagal priemonę „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ gavėjas už konsultantų paslaugas iš pradžių sumoka savomis lėšomis, kadangi priemonei taikomas išlaidų kompensavimo būdas. Po to pateiktus NMA mokėjimo prašymą su dokumentais, pagrindžiančias patirtas išlaidas, pinigai, sumokėti už konsultacijas, kompensuojami.

Pagal visas veiklos sritis kompensuojama gali būti iki 80 proc. tinkamų išlaidų. Išimtis tik konsultavimas ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymo klausimais, kai kompensuojama mažiau – iki 50 proc. tinkamų išlaidų. Paramos suma priklauso nuo konkrečios konsultavimo veiklos srities, tačiau negali viršyti 5179 Lt (1499,94 Eur) (vienam paramos gavėjui per visą programinį laikotarpį). Svarbu atsiminti, kad PVM nėra laikomas tinkamu finansuoti.

Suskubti turėtų ir jau pateikę paraiškas

Paraiškas pagal priemonę „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ jau pateikusiems ūkininkams ir miškų savininkams rekomenduojama neatidėlioti suplanuotų konsultavimo paslaugų įsigijimo ir pateikti NMA mokėjimo prašymą. Uždelsus tai padaryti, pareiškėjai rizikuoja negauti paramos lėšų.

Siekiantys paramos pagal šią priemonę, konsultavimo paslaugas turėtų susiplanuoti taip, kad paskutinis mokėjimo prašymas NMA būtų pateiktas ne vėliau kaip iki 2015 m. birželio 30 d. Tuomet NMA paramos lėšas galės išmokėti iki 2015 m. gruodžio 31 d. Nepateikus nei vieno mokėjimo prašymo iki 2015 m. birželio 30 d., parama nebus skiriama, tad patirtos išlaidos konsultacijoms liks nekompensuotos.

Tiek paraiškas, tiek mokėjimo prašymus pagal šią priemonę galima teikti ir elektroniniu būdu

Sužinok naujienas apie paramą pirmas – prisijunk prie NMA "Facebook" paskyros   arba apsilankyk NMA svetainėje. 

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką