Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tikimasi, kad ES kompensuos maisto produktų gamintojų nuostolius

Europos Taryboje pristatant Lietuvos mėsos, pieno ir daržovių augintojų praradimus, patiriamus Rusijai įvedus žemės ūkio ir maisto produktų importo embargą, tikimasi, kad Europos Sąjunga (ES) kompensuos gamintojų nuostolius, kurie kol kas nėra skelbiami, teigia Žemės ūkio ministerijos atstovas.
Pienas
Pienas

„Į praradimus Europos Sąjunga žiūri tiriamuoju žvilgsniu, o mes matome aiškias pasekmes. Mes pasisakėme ir viešai pasisakysime, o tą klausimą viešai pristatysime tiek žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje, tai yra visos Europos žemės ūkio ministrų taryboje, tiek ir vadovų susitikime. Tikimės, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė, žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės prašymu, paminės šį klausimą. Tikimės, kad Europos Komisija ir žemės ūkio komisaras atkreips dėmesį ir dar kartą nuodugniai peržiūrės situaciją“, – interviu LRT radijui iš Briuselio sakė Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis.

Lietuva tikisi, kad į susiklosčiusią problemą bus pažiūrėta logiškai ir bus vertinama ne tik Lietuvos situacija, bet ir visų valstybių, kurias palietė Rusijos importo embargas

Paklaustas, ar pieno, mėsos ir daržovių ūkininkai yra paskaičiavę patiriamus nuostolius, R.Krasuckis atsakė, kad nuostoliai yra paskaičiuoti, tačiau jų atskleisti negalima.

„Taip suskaičiavome, bet tie skaičiavimai nėra galutiniai. Verslininkai atranda naujas rinkas ir tie praradimai trumpėja, o kartais iškyla nenumatytų situacijų, todėl konkrečių skaičių nenorėčiau vardinti. Jie buvo pareikšti ir išsiųsti Europos Komisijai“, – kalbėjo R.Krasuckis.

Jo teigimu, Lietuva tikisi, kad į susiklosčiusią problemą bus pažiūrėta logiškai ir bus vertinama ne tik Lietuvos situacija, bet ir visų valstybių, kurias palietė Rusijos importo embargas.

Rugsėjo 5 dieną žemės ūkio ministrė dalyvaus Europos žemės ūkio ministrų tarybos posėdyje, kur pristatys importo embargo ir kiaulių maro situacijos pasėkmes ir prašys, kad ES iš dalies kompensuotų abejų problemų padarinius ir nuostolius.

Rugpjūčio 6 dieną Rusija vieneriems metams įvedė žemės ūkio ir maisto produktų importo embargą iš ES, JAV ir kitų Vakarų šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius