Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Ūkininkai šių metų derlių vertina skeptiškai

Bulvės
Fotolia nuotr. / ​Ūkininkai šių metų derlių vertina skeptiškai
Šaltinis: Radijas „Laisvoji banga“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po alinančių karščių ūkininkai pagaliau sulaukė lietaus, tačiau derliaus vertinti neskuba. Kaip radijui „Laisvoji banga“ sakė Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cirokienė, pateikti galutinius vertinimus sunku, nes viskas priklauso nuo vyraujančių orų.

„Iš pradžių derlius pasirodė neblogas, tačiau dabar tenka laukti lietaus. Ūkininkų vandens resursai, skirti laistymui, baigėsi, o kai kur praeina kruša ir daržovės praranda prekinę išvaizdą“ , – kalbėjo Z. Cirokienė.

Pasak specialistės bulvių derlius atrodo neblogas, tačiau sausros stabdo jų augimą.

„Gali būti, kad bulvės savo derliaus potencialo nepasieks. Tikėtina, kad bus daug nestandartinės produkcijos, nes jei po karščių pradėtų lyti, bulvės imtų augti ir skilinėti. Tokiu būdu prarastų savo prekinę išvaizdą“ , – pasakojo Z. Cirokienė.

Derlingiausi rajonai – vadinamos grūdų juostos: Marijampolė, Vilkaviškis, Kaunas, Kedainiai, Panevėžys, Šiauliai, Joniškis, Biržai, tačiau šiauriau Kedainių raj. augalai ypatingai nukentėjo nuo žiemos šalčių, nors žieminiai rapsai ir peržiemojo, Panevežio, Joniškio ir Biržų rajonuose jų derlius tikrai nėra džiuginantis, – sakė A.Macijauskas.

Z. Cirokienės teigimu vartotojų nereikėtų gąsdinti, kad daržovių kainos ims kilti. Anot jos, apie tai kalbėti dar anksti. 

Javų augintojai savo derliaus apimtis taip pat vertinta atsargiai. Kaip sakė Lietuvos grudų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas ūkininkai įpratę derlių skaičiuoti tuomet, kai jis yra aruoduose, tačiau žieminių rapsų derlius jau baigtas doroti ir vertinamas neblogai. 

„Galima teigti, kad šiais metais tai yra vidutinis derlius. Atskiruose regionuose svyruoja 3 – 4 tonų iš hektaro. Tokį derlių paprastai gaunam vidutiniškais metais“ , – sakė A. Macijauskas.

Anot asociacijos pirmininko, žieminės kultūros labiausiai nukentėjo dėl praėjusios žiemos šalčių. Net ir tuose rajonuose, kur augalai išgyveno, jie vis tiek buvo pažeisti.

„Derlingiausi rajonai – vadinamos grūdų juostos: Marijampolė, Vilkaviškis, Kaunas, Kedainiai, Panevėžys, Šiauliai, Joniškis, Biržai, tačiau šiauriau Kedainių raj. augalai ypatingai nukentėjo nuo žiemos šalčių, nors žieminiai rapsai ir peržiemojo, Panevežio, Joniškio ir Biržų rajonuose jų derlius tikrai nėra džiuginantis“ , – kalbėjo A. Macijauskas.

Pasak A. Macijausko grūdų kainos šiais metais nėra aukštos, priešingai, net gi šiek tiek sumažėjusios, lyginant su praėjusiais metais.

„Ūkininkai sudarydami pardavimo sutartis stengiasi kainų nefiksuoti, viliasi, kad jos galbūt kažkiek pakils, tačiau tai numatyti sunku“ , – tikino A. Macijauskas.

Prognozuodamas šių metų derlių specialistas buvo skeptiškas. Anot jo tikėtis, kad derlius bus labai geras sunku, nes šiauriniai rajonai stipriai nukentėjo nuo žiemos šalčių, o vyraujanti sausara darys įtaką vasarinių grūdų derliui. 

„Tikėtina, kad šių metų derlius bus vidutiniškas arba net šiek tiek mažesnis už vidutinį“ , – teigė A. Macijauskas.

Radijas „Laisvoji banga“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką