Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė apsisprendė dėl piniginių kompensacijų už valstybės išperkamą žemę išmokėjimo

Išperkama žemė
Maksimo Mirošnikovo nuotr. / Išperkama žemė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos kanceliarija pranešė spaudai, kad vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos pateiktam Kompensacijų už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą dydžio, šaltinių, mokėjimo terminų bei tvarkos, taip pat valstybės garantijų ir lengvatų, numatytų Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatyme, įstatymo pakeitimo projektui.

Įstatymo keitimo tikslas – nustatyti piniginių kompensacijų už valstybės išperkamą žemę, kuri nustatytąja tvarka buvo priskirta miestų teritorijoms iki 1995 m. birželio 1 d., kai sprendimas atkurti nuosavybės teises priimtas po 2012 m. sausio 31 d., išmokėjimo terminą.

Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos duomenimis, iš likusio atkurti nuosavybės teises miestuose žemės ploto 6,2 tūkst. ha yra priskirta valstybės išperkamai žemei.  Atkurti nuosavybės teisių į šį žemės plotą pagal prašymuose nurodytą nuosavybės teisių atkūrimo ar atlyginimo būdą nebus galima 9,3 tūkst. piliečių. Preliminariai kompensuoti už šią žemę reikėtų apie 122 mln. Lt.

Atsižvelgiant į valstybės prognozuojamas finansines galimybes bei į reikiamas lėšas, įstatymo projekte nustatoma, kad tuo atveju, kai sprendimas atkurti nuosavybės teises į valstybės išperkamą žemę, kuri nustatyta tvarka buvo priskirta miestų teritorijoms iki 1995 m. birželio 1 d., priimtas po 2012 m. sausio 31 d. ir iki 2014 m. gruodžio 31 d., ir piliečiams piniginė kompensacija už šią žemę iki 2014 m. gruodžio 31 d. neišmokėta, ši kompensacija išmokama 2015 metais. Kai sprendimas priimtas po 2014 m. gruodžio 31 d. – kitais kalendoriniais metais po tokio sprendimo priėmimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką