Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paaiškėjo, kurie penki lietuviai tapo „Eurovizijos“ komisijos nariais

Deivydas Zvonkus
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Deivydas Zvonkus
Šaltinis: Žmonės.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmą kartą „Eurovizijos“ konkurso istorijoje viešai paskelbtos visų komisijos narių, vertinsiančių dalyvių pasirodymus, pavardės. „Eurovizijos“ komisijos nariais Lietuvoje tapo penki žinomi profesionalai: Saulius Urbonavičius-Samas, Rūta Lukoševičiūtė, Povilas Varvuolis, Kristina Zmailaitė ir Deivydas Zvonkus.

Pagal „Eurovizijos“ taisykles, dalyvius konkurse vertina ne tik televizijos žiūrovai, bet ir muzikos profesionalai. Jų kiekviena šalis skiria penkis. Komisijos nariai „Eurovizijos“ rezultatams turi ženklią įtaką – lemia net 50 proc. konkurso baigties. 

Kaip ir žiūrovams, taip ir komisijos nariams balsuojant už pasirodymus „Eurovizijoje“ galioja tos pačios taisyklės: pasirodymams jie skiria balus, balsuoti gali tik už kitas valstybes, bet ne saviškius. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kristina Zmailaitė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kristina Zmailaitė

Visi „Eurovizijos“ komisijos nariai – profesionalūs muzikos ekspertai. Jie pasirodysiančius dalyvius turės vertinti pagal kelis kriterijus: vokalines galimybes, pasirodymą ant scenos, dainos originalumą ir kompoziciją, bendrą įspūdį. 

Patys komisijos nariai taip pat atrinkti pagal kriterijus: pastaruosius dvejus metus komisijos narys negalėjo vertinti nacionalinės savo šalies atrankos dalyvių, privalo būti muzikos profesionalas, būti šalies, kuriai atstovauja, pilietis, negali turėti jokių sąsajų su „Eurovizijoje“ skambėsiančiomis dainomis ar pasirodysiančiais atlikėjais. Pavyzdžiui, negali būti prisidėjęs prie kurios nors dainos kūrimo ar bendradarbiauti su kuriuo nors dainininku. 

Iš viso šįmet „Eurovizijos“ dalyvius vertina 185 komisijos nariai, iš jų net 106-ios moterys. Vertintojų amžiaus vidurkis yra 40 metų.   

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Saulius Urbonavičius-Samas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Saulius Urbonavičius-Samas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt