Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bričių kosmetikos naudojimo įpročiai tiesiog pasibaisėtini

Vidutinės britės kosmetikos krepšelyje randamų priemonių galiojimas pasibaigė vidutiniškai prieš ketverius metus, rodo trečiadienį paskelbti tyrimo duomenys.
Kosmetika
Kosmetika / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Moterys naudoja pasenusią kosmetiką net nesuvokdamos, kad kai kurie produktai kaip magnetas traukia mikrobus, kurie gali pakenti ne tik moterų išvaizdai, bet ir sveikatai, sakė parduotuvių tinklo „Debenhams“ kosmetikos skyriaus vadovė Sara Stern.

„Britės garsėja ištikimybe vienai kuriai nors kosmetikos firmai ar produktui, tačiau jų nenoras išmesti senus produktus gali būti pavojingas“, – sakė S.Stern.

Universalūs, kelioms kūno vietoms tinkantys produktai yra dar pavojingesni, nes dar labiau padidina pavojų pernešti bakterijas nuo akių ant odos, lūpų arba atvirkščiai.„Mes nedvejodamos atsikratome pasenusio ir pilno bakterijų maisto, turėtumėme taikyti tuos pačius standartus ir losjonams bei kremams, kuriais tepame savo odą. Grožis yra amžinas, tačiau produktai, deja, – ne“. – sakė ji.

Dažniausiai naudojamos kosmetikos priemonės, tokios kaip makiažo pagrindas, maskuojantis pieštukas, skaistalai, vokų šešėliai, pieštukai, tušas blakstienoms, lūpdažiai ir kvepalai, tinka naudoti „tam tikrą laiką po atidarymo“.

Saugaus naudojimo terminas paprastai žymimas atidaryto indelio ženklu su skaičiumi, kuris žymi, kiek mėnesių galima naudoti produktą po pakuotės atidarymo.

„Debenhams“ atliktoje apklausoje apie bričių kosmetinių krepšelių turinį ir jo įtaką sveikatai dalyvavo 1 tūkstantis nuo 18 iki 70 metų amžiaus moterų.

Nepaisant Europos Sąjungos nuostatų, kad gamintojai privalo nurodyti produkto galiojimo laiką, 89 procentai apklaustų moterų sakė net negirdėjusios apie tokią informaciją, nesupratusios simbolių reikšmės arba negalėjusios įskaityti dažnai smulkiu šriftu pateikto teksto.

Makiažo priemonės, odos priežiūros produktai ir kvepalai gali sudirginti odą arba sukelti infekciją, jeigu yra naudojami pasibaigus galiojimo terminui, tvirtina „Debenhams“. Taip yra dėl neigiamo oro poveikio šiems produktams ir į juos įsiskverbiančių bakterijų.

Universalūs, kelioms kūno vietoms tinkantys produktai yra dar pavojingesni, nes dar labiau padidina pavojų pernešti bakterijas nuo akių ant odos, lūpų arba atvirkščiai.

Apklausos organizatorius dar labiau nustebino tai, kad net 60 procentų apklaustų moterų prisipažino, jog dalinasi savo kosmetikos ir makiažo priemonėmis su šeimos narėmis ir draugėmis, taip dar labiau padidindamos infekcijų tikimybę.

Beveik trys ketvirtadaliai apklaustųjų (72 proc.) niekada nėra plovusios savo pudros kempinėlių ar šepetėlių, nors tai turėtų daryti bent kartą per savaitę. Dar 81 procentas bričių gana dažnai (mažiausiai kartą per savaitę) miegoti eina nenusivaliusios makiažo, rodo apklausos rezultatai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius