Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Charakterį ir ligas lemia pirmieji devyni mėnesiai?

Draudimo bendrovės kratosi nėščiųjų
Photos.com nuotr. / Nėštumas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kas mus padaro tokiais, kokie esame? Kodėl kai kurie žmonės yra nekantrūs, nutukę arba serga astma? Kodėl kai kurie iš mūsų serga diabetu, turi aukštą spaudimą arba polinkį į širdies priepuolį?

Šiems klausimams paruoštas visas sąrašas konvencinių atsakymų. Tarp jų: esame tokie, kokie esame todėl, kad tai užkoduota mūsų genuose; tampame tokiais, kokiais tampame, dėl savo patirties vaikystėje; mūsų sveikata ir gera savijauta priklauso nuo gyvenimo būdo, kurį pasirenkame būdami suaugę žmonės, rašo žurnalas „Time“.

Tačiau yra ir kitas, itin svarbus įtakos šaltinis, apie kurį ne visuomet pamąstome: tai mūsų, kaip embrionų, gyvenimas. Mityba, kurią gauname būdami įsčiose; mūsų mamos sveikata ir emocinė būsena jai laukiantis – visos šios aplinkybės suformuoja mus, kaip kūdikius, ir tebeformuoja iki šios dienos.

Devyni nėštumo mėnesiai yra patys svarbiausi mėnesiai žmogaus gyvenime, galutinai apsprendžiantys žmogaus smegenų veiklą ir įvairių organų, tarp kurių – širdis, kepenys, kasa – funkcionavimą.Tai provokuojantis teiginys, kurio šalininkai tvirtina, kad devyni nėštumo mėnesiai yra patys svarbiausi mėnesiai žmogaus gyvenime, galutinai apsprendžiantys žmogaus smegenų veiklą ir įvairių organų, tarp kurių – širdis, kepenys, kasa – funkcionavimą.

Šiai temai skirtoje literatūroje, kurios per pastaruosius dešimt metų masiškai padaugėjo, galima atrasti teiginių, vėžį, širdies ir kraujagyslių ligas, alergiją, astmą, hipertoniją, diabetą, nutukimą, psichines ligas tiesiogiai siejančius su embrionu. Mokslininkai netgi tiria tikimybę, kad embriono sąlygos gimdoje turi įtakos ne tik fizinei žmogaus sveikatai, bet ir jo intelektui, temperamentui ir net blaiviam mąstymui.

Šiandien nė viena nėščia moteris tikriausiai neišvengė pamokslų apie tai, kad ji turi įtakos nešiojamam vaisiui. Ji tai girdi lankydamasi pas gydytoją, skaito įvairiose, nėščiosioms skirtose, knygose: valgyk tą, gerk tą, būk budri, bet niekada nestresuok ir t. t. Kūdikio besilaukiančioms moterims turėtų būti atleista už tai, kad neretai jos pasijaučia, tarsi nėštumas yra devynis mėnesius trunkantis sunkus darbas, pilnas kaltės ir be jokių malonumų.

Tačiau minėtai teorijai atstovaujantys mokslininkai siūlo revoliucinį mąstymo pokytį apie tai, kas formuoja žmogaus, kaip asmenybės, vertę ir kada žmogaus savybės pradeda vystytis. Visa tai nėštumą paverčia tarsi mokslo frontu, teikiančiu viltį, kad ilgainiui pavyks įveikti tokias svarbias ligas, kaip nutukimas, širdies ligos ir kt., kelią šioms ligoms užkertant dar prieš kūdikio gimimą.

Komentarai
Šioje istorijoje Gimda, Nėštumas, Genai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt