Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Klaidos, kurias tėvai daro rengdami vaikus mokyklai

Įpusėjus vasarai pradinukų ir ypač būsimųjų pirmokėlių tėvelių mintys pradeda suktis apie artėjančius mokslo metus. Neretai tėveliai, rengdami vaiką mokyklai ir planuodami jo užimtumą, daro keletą esminių klaidų.
Rugsėjo 1-oji
Rugsėjo 1-oji / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Pirmoji – jie pernelyg nerimauja ir tą nerimą perduoda vaikui, antroji – tėvai nori vaikui suteikti kiek įmanoma daugiau žinių bei gebėjimų, o tai pasireiškia per dideliu mokslo krūviu. Kaip vaiką tinkamai parengti mokyklai ir subalansuoti mokslą, pataria Vilniaus privačios gimnazijos pedagogai.

Žodžiai baisesni už realybę

Pradinukams pirmasis skambutis, mokykla, klasės draugai ir mokytojai yra didelis įvykis. O daugelį būsimų pirmokų, pirmą kartą atversiančių mokyklos duris, tai ne tik džiugina, bet ir gąsdina.

„Tėveliams kai kada verta kiek sumažinti šio įvykio svarbą ir apie mokyklą kalbėti rečiau. Neretai tėvai daro klaidą ir pasakoja vaikams apie problemas, kurios galbūt jų laukia mokykloje. Žodžiai pasirodo baisesni nei realybė ir sukuria tik nerimą dėl mokyklos“, – pasakojo Vilniaus privačios gimnazijos direktorės pavaduotoja, pradinių klasių vyriausioji mokytoja Vilma Maminskaitė.

Pradinėse klasėse svarbiausia ne žinių gausa

Pedagogai perspėja, kad neverta skubėti ir jau pirmose klasėse sudaryti vaikui didelį krūvį. Neretai tėvai dėl savo pernelyg didelio noro išmokslinti vaiką, pasibaigus pamokoms, vežioja jį po būrelius, taip silpnindami jo tolesnį norą mokytis.

„Neapkraukite vaiko per daug, mokslą derinkite su malonumu, sportu, žaidimais ir poilsiu. Vaikui pačioje pradinėje pakopoje svarbu sukurti norą domėtis ir mokytis. Per didelis krūvis dažniausiai šį norą sugriauna ir vėlesnėse klasėse mokinys gali nebepriimti informacijos ar nekoncentruoti dėmesio. Tai gali baigtis ir dėmesio disfunkcija“, – teigė Vilniaus privačios gimnazijos direktorė Tatjana Liubertienė.

Pradinėse klasėse svarbiausia, kad vaikai išmoktų bendrauti, koncentruoti dėmesį ir visokeriopai vystytųsi jų asmenybės.

Subalansuotas mokslas

Tėveliams vaikų mokymą bei užklasinę veiklą rekomenduoja paremti šiais principais: nuo žaidimo pereiti prie rimto darbo, nuo konkretaus prie abstraktaus, nuo artimo prie tolimo, nuo žinomo prie nežinomo, ir taip leisti vaikams pajusti atradimo džiaugsmą.

Vilniaus privačioje gimnazijoje, kitaip nei kitose mokyklose, vaikai gali būti visą dieną nuo 8 iki 18 val. Pradinukams čia sudarytos subalansuotos mokslo sąlygos, sukuriama individuali mokymosi programa, mokslas derinamas su poilsiu, sportu ir popamokine veikla. Viskas organizuojama taip, kad per dieną vaikas nepavargtų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius