Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moterys protingesnės už vyrus. Bet nedaug

Vyras
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Tyrimas parodė, kad moterys yra šiek tiek protingesnės už vyrus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Moterys šiek tiek protingesnės už vyrus, išsiaiškino penkis mėnesius trukusio konkurso rengėjai.

Konkursas devyniomis kalbomis vyko internete, o kaip jo pagrindas buvo paimtas populiarus stalo žaidimas „Trivial Pursuit“. Per varžybas tyrimo dalyviai atsakė į 15 121 731 klausimą. Moterys teisingai atsakė į 4 088 139 klausimus, o vyrai – į 4 077 569, praneša „The Daily Telegraph“.

Nors žaidžiant stalo žaidimą kategorija, kuriai priklauso užduosimas klausimas, parenkama atsitiktinai, internetinio tyrimo dalyviai patinkančią temą galėjo išsirinkti. Pati populiariausia tapo pramogų kategorija. Toliau – „Mokslas ir gamta“, „Sportas ir poilsis“, „Istorija“, „Menas ir literatūra“, „Geografija“ bei „Žmonės ir vietovės“.

Vyrai tyrimo metu ilgai pirmavo ir užleido moteris į priekį tik per paskutinę apklausos stadiją.Pramogų kategorijoje moterys pasirodė geriausiai ir šios kategorijos temas rinkosi du kartus dažniau nei vyrai. Iš viso teisingai į šios kategorijos klausimus atsakė 56,8 proc. dalyvių. Į temos „Mokslas ir gamta“ klausimus sulaukta 54,4 proc. teisingų atsakymų. Ir tik 41,7 proc. tyrimo dalyvių teisingai atsakė į temos „Žmonės ir vietovės“ klausimus.

Vyrai tiksliausiai atsakinėjo į klausimus apie mokslą ir gamtą (57 proc. teisingų atsakymų) ir apie pramogas (56,7 proc.). Jie du kartus dažniau nei moterys rinkosi sporto ir poilsio temą bei teisingai atsakė į 54,8 proc. klausimų. Prasčiausiai vyrams sekėsi atsakyti į klausimus, susijusius su geografija bei žmonių ir vietovių temomis – sulaukta tik 49,9 proc. teisingų atsakymų.

Vyrai tyrimo metu ilgai pirmavo ir užleido moteris į priekį tik per paskutinę apklausos stadiją.

Į klausimus, kurie turėdavo kelis atsakymų variantus, reikėdavo atsakyti per 20 sekundžių. Šis apribojimas buvo taikomas, kad dalyviai negalėtų rasti teisingo atsakymo, pavyzdžiui, internete.

Moterys dažniausiai atsakinėjo į klausimą, kuris filmas pirmasis atnešė daugiau milijardo svarų sterlingų pelno („Titanikas“), o vyrai – kokia planeta apsisuka aplink Saulę per 248 metus (Plutonas). Moterys dažniausiai klysdavo atsakydamos į klausimą, kiek šimto dolerių kupiūrų prireiks, kad būtų apmokėta vidutinė sąskaitą Niujorko restorane „Alain Ducasse“ (trijų), o vyrai – ant kokio objekto stovi erelis, pavaizduotas Meksikos herbe (ant kaktuso).

Dalyvauti tyrime buvo galima anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų, olandų, suomių, norvegų, švedų ir danų kalbomis.

Kovo viduryje ketinama surengti dar vieną tyrimą-konkursą, kuriame varžysis jaunuoliai iki 30 metų ir tie, kam jau per trisdešimt.

Komentarai
Temos tyrimas, Moteris
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt