Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Septyni patarimai, kaip sustiprinti santykius su broliu ar seserimi

Ar kada pagalvojate, kad santykiai su broliu ar seserimi galėtų būti ir geresni? Norėtumėte būti artimesni, dažniau ir kokybiškiau bendrauti? Broliškiems santykiams sustiprinti yra gausybė būdų, svarbiausia niekada nesustoti stengtis puoselėti jų.
Seserys
Seserys / 123RF nuotr.

1. Palaikykite ryšį

Šiuolaikinės technologijos suteikia tokias galimybes, kad aktyviai bendrauti su artimaisiais galima net ir gyvenant skirtinguose miestuose, šalyse ar net žemynuose. Tačiau dažnai pirmenybė suteikiama kitokiai veiklai ir su broliu/seserimi pamažu pradedama bendrauti vis mažiau. Pasistenkite pokalbiui su broliu/seserimi suteikti prioritetą – jeigu nėra galimybių susiskambinti kiekvieną dieną, darykite tai bent kartą per savaitę.

2. Išvykite į bendrą kelionę

Kelionė kartu su broliu/seserimi – visada nuostabi mintis, ypač jeigu stengiatės labiau suartėti. Keliaudami kartu turėsite progą patirti gausybę bendrų įspūdžių, kurie atmintyje nuguls visam laikui. Bet to, kelionės metu bus kur kas daugiau laiko pokalbiams nei darbo dienos vakarą trumpam užbėgus į svečius. Į kelionę galite leistis ne tik dviese – kartu gali vykti ir jūsų antrosios pusės bei vaikai. Natūralu, kad jeigu jūs patys nedaug laiko praleidžiate su savo broliu/seserimi, tai ir jūsų vaikai turi nedaug galimybių pabendrauti su savo pusbroliais – suteikite jiems tokią galimybę, sustiprinsite ne tik savo ir brolio/sesers, bet ir visos šeimos santykius.

123RF nuotr./Brolis ir sesuo
123RF nuotr./Brolis ir sesuo

3. Stenkitės išvengti kivirčų

Sunku įsivaizduoti šeimą, kurioje santykiai būtų idealūs ir nebūtų jokių pykčių. Kai kurie giminaičiai tyčia ar netyčia provokuoja barnius ir greičiausiai jums ne kartą yra tekę į juos daugiau ar mažiau įsikišti. Pagrindinė taisyklė – jeigu pykstasi kokie nors jūsų šeimos nariai, stenkitės nesikišti, tegu jie išsiaiškina tarpusavyje. Jeigu išreikšite palaikymą vienai pusei, kitai pusei tapsite priešu. Stenkitės išlikti neutralūs ir neapkalbinėkite brolio/sesers su kitais šeimos nariais.

4. Šeimos šventes švęskite kartu

Kiekviena šeima švenčia ne tik kalendorines, bet ir asmenines šventes, neretai susitinka atšvęsti kokios nors džiugios progos: vaiko gimimo, mokslų baigimo, paaukštinimo, įkurtuvių ar pan. Dalinkitės savo gyvenimo džiaugsmu su artimaisiais, juk susibėgti galima ne tik per gimtadienius ar Kalėdas.

Fotolia nuotr./Šeima
Fotolia nuotr./Šeima

5. Kalbėkitės apie savo santykius

Viena iš didžiausių klaidų – baimė kalbėtis apie tarpusavio santykius. Jeigu jaučiate, kad kažkas negerai, pasikalbėkite apie tai su savo broliu/seserimi. Stenkitės nelaikyti pykčio, jeigu įvyko koks nors konfliktas – taikiai išsikalbėkite, pamirškite vienas kitam pasakytus negražius žodžius.

6. Tapkite draugais

Gal ir keistai skamba, tačiau ne visi broliai/seserys yra draugai – jie bendrauja tik šeimos susibūrimuose ar namuose, o kartais per daug įsijaučia į savo vaidmenį (vyresnis nuolat moko jaunesnį). Per daug nesikiškite į savo brolio/sesers gyvenimą, patarkite tik tada, kai jūsų to prašo, nepamokslaukite.

7. Palaikykite savo brolį/sesę

Tai pati svarbiausia gero brolio ar sesers savybė – visada turite palaikyti saviškius, ypač jeigu jų gyvenime yra sunkumų. Gyvenimas ne visada teikia vien džiaugsmą, kartais neišvengiamai tenka ir paverkti, o kai šalia yra mylintis brolis ar sesuo, visada būna lengviau iškęsti sunkumus. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius