-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Viliojimo ekspertas Eidminas Zaksas: kaip pamiršti buvusį mylimąjį?

Eidminas Zaksas iš kompleksuoto vaikino virto tikru moterų viliojimo meistru. Kaip teigia jaunuolis, iki šiol jis yra suviliojęs daugiau nei 1500 moterų, o visa gyvenimiška patirtis neseniai nugulė knygoje „Suviliok moterį“. O šiame komentare E.Zaksas pataria, kaip pamiršti buvusį mylimąjį ar buvusį mylimąją.
Jis ir Ji
Jis ir Ji / 123RF nuotr.

Labas, Eidminai. Po trijų metų draugystės išsiskyriau su vaikinu. Labai stengiausi, bet galiausiai supratau, kad nieko neišeis. Iš pradžių viskas atrodė kaip pasakoje, buvome laimingi, tačiau vėliau prasidėjo nesutarimai. Pradėjo trukdyti tai, kad turime pernelyg skirtingas vertybes, o galiausiai sužinojau, kad jis man neištikimas. Jaučiu, kad tai pabaiga ir mums nieko nepavyks, bet vis dar jį myliu. Padėk, kaip galėčiau jį pamiršti?
Laura, 19 m.

Labas, Laura,
po skyrybų tarp žmonių nutrūksta fizinis ryšys, tačiau emocinis – išlieka. Dažniausiai emocijos (jeigu nėra kurstomos) žmones sieja maždaug dar pusę to laiko, kurį jie buvo artimi. Ir net tam laikui praėjus, emocinėms gijoms nutrūkus, prisiminimai išlieka. Tad pamiršti iš esmės yra neįmanoma. Tačiau yra skirtumas tarp prisiminimų ir kančios. Netrukus sužinosi du veiksmų etapus, kuriuos įgyvendinusi nustosi kentėti ir vėl galėsi pradėti mėgautis gyvenimu.

Asmeninio albumo nuotr./Eidminas Zaksas
Eidminas Zaksas

Pirmasis etapas

Siekdami pamiršti žmonės gali tik nustumti skaudžius išgyvenimus giliai į pasąmonę. Tačiau taip pasielgus tie išgyvenimai nedingsta ir vis tiek veikia žmonių elgseną. Pačiu netinkamiausiu metu, galbūt kai šalia atsiras kitas brangus žmogus, tie užslėpti jausmai gali griausmingai prasiveržti į viršų. Todėl siekdama užmiršti darai esminę klaidą – rizikuoji su savimi nešiotis šio skaudaus įvykio pasekmes. Neigiamus jausmus reikėtų ne slėpti savyje, o paleisti į išorę.

Tad pirmoji užduotis – jeigu norisi liūdėti – liūdėk. Nori sudaužyti indus – pirmyn. Nori verkti – verk, ašaros išlaisvina. Nelaikyk skausmo savyje. Leisk sau išsilieti. Tegul tavo vidus išsilaisvina ir tampa ramus.

VIDEO: Kaip atrasti gyvenimo tikslą | www.suviliokmoteri.lt

Dar vienas būdas jausmams išlieti – pokalbiai. Jeigu turi artimą draugą, kuriam gali išsipasakoti, pasikalbėk su juo. Išsakyk viską, kas ateina į galvą. Pasidalink savo jausmais. Draugui jie nebus skaudūs, o tau palengvės.

Galiausiai imkis trečiosios jausmų išlaisvinimo užduoties: paimk popieriaus lapą ir parašyk savo draugui laišką, kurio neišsiųsi. Jausmus išliek galutinai. Narstyti praeitį ir prisiminti skaudaus išsiskyrimo priežastis sunku, tačiau kančių atsikratysi tik šiuos jausmus paleidusi. Eilės tvarka raštu aprašyk tris teiginius:

„Man pikta, nes...“
„Man skaudu, nes...“
„Atleidžiu tau.“

Drąsiai pažvelk į savo vidų ir išliek kiekvieną neigiamą emociją. Surašyk kiekvieną, net patį slapčiausią ir patį menkiausią nutikimą, dėl kurio pyksti ar jauti skausmą. Po to imkis svarbiausio – atleidimo.

Atleidimas išlaisvina. Suprask, kad tavo draugas tau blogo nelinkėjo. Jis tik norėjo gero sau. Atleisk jam už viską, dėl ko jis tave įskaudino ir viską, ko dėl tavęs nepadarė. Padėkok jam už gerus dalykus ir palinkėk sėkmės.

Po to šį laišką sudegink. Tegul jausmai virsta pelenais ir lieka tik prisiminimai.

Emocijų paleidimo etape patirk visą skausmą, kurį jauti, tačiau neužstrik aukos vaidmenyje. Kartais žmonės liedami ašaras net užsimiršta dėl ko tai daro, tačiau vis viena nesiliauja kukčioję. Jiems savotiškai patinka kentėti, taip jie sulaukia artimųjų užuojautos ir dėmesio. Išliejusi emocijas nustok savęs gailėtis ir imkis antrojo pasveikimo etapo.

Antrasis etapas

Galbūt pro akis, kurios ką tik buvo aplietos ašaromis, atrodo kitaip, tačiau gyvenimas tęsiasi. Jis kupinas pačių nuostabiausių galimybių. Pats metas vėl pamilti save, išmokti mėgautis laisve ir susikurti gražų pasaulį.

Taigi išeik pasivaikščioti į miestą, nueik į grožio saloną, aplankyk parodas, leisk laiką su draugais, apsilankyk vakarėlyje, kine, išvyk į kelionę, lankyk šokių, jogos ar aerobikos pamokas, mokykis užsienio kalbą, įsigyk šunį, sugrįžk prie seniai pamirštų pomėgių, atrask naują tau patinkančią veiklą, nuveik ką nors spontaniško, pakeisk savo gyvenimo būdą ar išvaizdą, realizuok savo slaptus norus, užsiimk veikla, kuri tau teikia prasmę, užmegzk naujas pažintis, bendrauk, flirtuok ir pajausk naują gyvenimo ritmą. Galiausiai gerbk ir mylėk save – vertink savo kūną, charakterį ir sielą, gyvenk dėl savęs. Mylėk save!

Laikas iš tiesų gydo žaizdas. Nori to ar ne, anksčiau ar vėliau tavo žaizda užgis ir pasaulis vėl nušvis ryškiomis spalvomis. Netrukus vėl džiūgausi ir šypsosiesi!

VIDEO: Kaip sužinoti ar patinki merginai?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius