Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vaidas Baumila: kultūrą pažinti per... skrandį

Prieš porą mėnesių į Škotiją išvykusiam studijuoti Vaidui Baumilai (22) ši šalis akivaizdžiai patinka – kitaip argi didžiąsias metų šventes jis būtų sutikęs toli nuo namų, su naujais bičiuliais, o ne Lietuvoje, mylimų žmonių kompanijoje?
Vaidas Baumila
Vaidas Baumila / Nuotrauka iš asmeninio albumo

Prieš išvažiuodamas studijuoti Vaidas nė karto nebuvo įkėlęs kojos į Škotiją, tad nė nenumanė, kokia ta šalis. Na, nebent buvo girdėjęs, kad škotai – linksma, triukšminga ir nacionalistiškai nusiteikusi tauta. „Škotija – labai žalia, gaivi, dvelkianti senove. Ten daugybė istorinių paminklų, tad kartais atrodo, kad esi milžiniškame muziejuje po atviru dangumi“, – pirmaisiais įspūdžiais apie gilias tradicijas turintį kraštą dalijasi dainininkas.

Nors Karališkoji muzikos ir dramos akademija, kurioje studijuoja miuziklų meną, įsikūrusi Glazge, Vaidas nusprendė apsigyventi ne šiame mieste, o netoliese esančioje Škotijos sostinėje Edinburge. „Jis man labiau patinka, – šypteli. – Edinburgas ir senoviniai jo pastatai užburia, tarsi Joanne K. Rowling istorijose apie Harį Poterį piešiamas burtininkų pasaulis. Juolab kad rašytoja, kurdama knygas apie jaunąjį burtininką, išties įsivaizdavo vieną Edinburgo mokyklą. O Glazgas – labiau pramoninis, purvinas (bet nereiškia, kad nešvarus!) miestas. Čia daugybė prekybos centrų, greitojo maisto restoranų ir pasilinksminimo vietų, o gyvenimas verda kur kas didesniu tempu.“

Edinburge, visai netoli centro, Vaidas su keliais lietuviais nuomojasi jaukų dviejų kambarių butą. Ar tai brangu? Dainininkas juokiasi: jei kaip tikras lietuvis svarus imtų versti į litus, tada – taip, brangu. Tačiau atsisakęs šio įpročio pradeda suprasti, kad Škotijoje, kur minimalus atlyginimas kur kas didesnis, santykinai netgi pigiau nei Lietuvoje. „Studentui čia gyventi tikrai nesunku, – patikina. – Aišku, stengiuosi išmokti kuo daugiau gaminti namuose, juolab kad juose kas nors vis verda, kepa. Sukiojuosi aplink puodus ir aš – kas belieka.“

Vis dėlto po akimirkos Vaidas prisipažįsta: nepasiilgti artimųjų, ypač mamos ruošiamo maisto ar pasibarimų su tėčiu dėl neuždarytų spintos durų, neįmanoma. „Sunku staiga šalia nebematyti mylimų žmonių, – net nemėgina slėpti. – Todėl ir esu visiškai priklausomas nuo tos prakeiktos velnio mašinos – kompiuterio. Bendrauju su draugais, žiūriu filmus, serialus, žinoma, muzikinius ir pramoginius šou bei laidas: naršydamas po internetą praleidžiu labai daug laiko, aišku, jei tik jo lieka.“

Ar sunku apsiprasti naujoje aplinkoje tarp naujų žmonių? Su visais lengvai bendrą kalbą randantis Vaidas nusijuokia: „Juk esu civilizuotoje šalyje, kur žmonės vaikšto dviem kojomis ir padebesiais neskraido slibinai.“ Nepatogumų dėl kalbos jis nepatyrė. Tiesa, palavinti ausis, norint suprasti vietinių akcentą, šiek tiek teko. „Aišku, jei kas sugalvoja pasijuokti ir ima kalbėti išnykusia keltų – galų – kalba, tada belieka bėgti ir slėptis – nieko nesuprasi“, – nusikvatoja.

Paklaustas, ar jau teko ragauti nacionalinio škotų patiekalo – maltais plaučkepeniais įdaryto avies skrandžio, vadinamo hagiu, Vaidas paslaptingai šypteli: „Hagis – smagus patiekalas, bet ne visiems skrandukams. Ragavau vien dėl noro pažinti kultūrą. Kaip kitaip, jei ne per skrandį, ją pažinsi?..“

Nors jau susibičiuliavo su bendramoksliais škotais, nemažai laiko vis dėlto praleidžia su ten gyvenančiais lietuviais, kurių ypač padaugėjo pastaraisiais metais ir kurių dauguma, laimei, atvažiuoja ne uždarbiauti, o mokytis. Su jais Vaidas ne tik smagiai vakaroja, bet ir eina į koncertus, muziejus, meno galerijas. „Lankyti parodas ten galima nemokamai, tad visi Edinburgo šiuolaikinio ir klasikinio meno muziejai jau išvaikščioti“, – šypteli. Tačiau pakeliauti po Škotiją ir savo akimis pamatyti pribloškiančius gamtovaizdžius dar nespėjo – su keliais bičiuliais iš Lietuvos žada tai padaryti artimiausiu metu.

Su Škotijos pramogų verslu Vaidas taip pat kol kas nesusipažino. Ir ne todėl, kad būtų neįdomu, o dėl to, kad Škotijoje labiau sekamos Didžiosios Britanijos muzikinio pasaulio naujienos, ypač tai, kas susiję su realybės šou „X Factor“. Pasak atlikėjo, šis projektas – gardžiausias spaudos kąsnelis. „O Škotijos muzikinis gyvenimas turi labiau meninį atspalvį ir garsėja čia gimusiais aktoriais, savita folkloro muzika ir architektūra.“

Kaipgi studijos? Vaidas džiaugiasi: jos nustebino. Tik gerąja prasme. „Dėstytojai lengvai randa kalbą su studentais ir smagiais būdais stengiasi juos įtraukti į darbą. Tačiau, mano nuomone, kiekvieno studento asmeninis reikalas – nori jis mokytis ar ne. Akademija, kurioje ruošiuosi magistro studijoms, yra stipriausia ir vienintelė tokia Škotijoje, tad mokytis ne tik naudinga, bet ir didelė garbė. Juk ją baigė tokie žymūs aktoriai kaip Jamesas McAvoy, Davidas Tennantas, Alanas Cummingas“, – pasakoja dainininkas.  
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius