Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Asta Valentaitė: apvogtą verslininkę guodžia aukštuomenės ponios (papildyta gegužės 15 d.)

Asta Valentaitė
Viganto Ovadnevo nuotr. / Daina Bosas
Šaltinis: „Privatu“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kiekvienas, kuris nors kartą gyvenime buvo apvogtas, žino, koks tai nemalonus jausmas. Neseniai tai patyrė ir verslininkė Asta Valentaitė. Moteris pasitikėjo savo namų tvarkytoja, tačiau ji šeimininkę ėmė ir apšvarino. Nuostoliai siekia 130 000 litų. Išgirdusios apie šį skandalą, Astą puolė guosti garsios ir turtingos šalies ponios.

Vardas, pavardė: Asta Valentaitė.
Gimimo data, vieta: 1981 03 15, Jonava. 29 m.
Pareigos: bendrovės „Ranga Group“ rinkodaros ir pardavimo vadovė.

Apie vagystę suprato ne iš karto

Portalui „Delfi“ verslininkė praėjusią savaitę patvirtino, kad buvo apvogta žmogaus, kuriuo pasitikėjo net kelerius metus. Vilniaus apygardos prokuratūra išplatino pranešimą spaudai, kuriame detaliai aprašyta, kokiu laikotarpiu esą buvo vykdomos vagystės, kokie daiktai pasisavinti nelegaliai. Kaltinamoji – 47 metų Vilniaus rajono gyventoja V. M.
Buvo pranešta neva ši moteris maždaug pusantrų metų rūpinosi A. Valentaitės namų jaukumu ir švara, tačiau dar pernai buvo atleista iš darbo. Asta ilgainiui suprato, jog buvo apvogta, bet neturėjo įrodymų. Be to, ji ne iš karto susivokė, kad nuostolius teks skaičiuoti šimtais tūkstančių litų.

Žavėjosi garsiausiais prekės ženklais

Atsitiktinai gatvėje susitikusi buvusią namų tvarkytoją A. Valentaitė pastebėjo, kad ji rankoje laiko rankinę, kurią galimai pasisavino. Po šio incidento Asta nedelsdama nusprendė kreiptis į policijos pareigūnus, kad šie išsiaiškintų, ar tikrai pilietė V. M. reguliariai vogė svetimus daiktus.
Vėliau paaiškėjo, kad namų tvarkytoją iš Astos namų domino prabangiausių prekės ženklų drabužiai ir rankinės. „Ralph Lauren“, „Roberto Cavalli“, „Chanel“, „Givenchy“ ir kiti panašių brandų daiktai traukte traukė A. Valentaitės pagalbininkę.

„Manau, kiekvienam iš jūsų būtų labai nemalonu, jeigu kažkas raustųsi po jūsų daiktus, vogtų, piktybiškai meluotų ir apsimetinėtų. Tiesiog šlykštu...“

Nuoskaudą išliejo internete

Asta niekada daug nepasakoja apie asmeninį gyvenimą, todėl ir šio incidento plačiai nekomentavo. Tiesa, socialiniame tinklalapyje „Facebook“, po nemalonaus incidento pakalbinta bičiulio, moteris išliejo širdį.
„Namų darkytoja“... Tikrai labai taikliai pavadinai. Beje, ji ėmė tik pačius geriausius, vertingiausius, klasikinius daiktus, kurie niekada neišeis iš mados. Tačiau šioje pamokančioje istorijoje svarbiausia yra ne materialūs dalykai, o tai, kad tu žmogų įsileidi į labai asmeninę erdvę, pasitiki juo, visada su juo gražiai elgiesi. Nesu prieš ją net balso pakėlusi, nors kartais ir trūkdavo kantrybė dėl vidutiniško namų tvarkymo... Visada ramiai paaiškindavau ir parodydavau jos klaidas...“ – rašė Asta.

Siūlė gražiuoju grąžinti pavogtus daiktus

Verslininkė neslėpė apmaudo, kad juodus darbelius namų tvarkytoja atlikdavo tada, kai šeimininkės nebūdavo namuose. „Ji piktybiškai naudojosi proga, jog manęs dažnai nebūdavo namuose, jog daug keliaudavau. Ji knisosi po giliau sukabintus daiktus mano spintose, tikėdamasi, kad aš nepastebėsiu. Žinoma, ilgai to nepastebėjau, nes vasarą rudeninių drabužių neprireikdavo. Daviau jai net porą mėnesių laiko, kad viską grąžintų ir išsiskirtume gražiuoju. Deja...“ – paaiškino A. Valentaitė.
Socialiniame tinklalapyje Astai buvo užduotas klausimas, ar iš tiesų pavogti daiktai gali sudaryti 130 000 nuostolį. Verslininkė nevyniojo žodžių į vatą.
„Manau, kiekvienam iš jūsų būtų labai nemalonu, jeigu kažkas raustųsi po jūsų daiktus, vogtų, piktybiškai meluotų ir apsimetinėtų. Tiesiog šlykštu... Todėl man net keista, kad jūs keliat klausimą apie daiktų vertę. Vagystė ir yra vagystė. Ar žinote tokį jausmą, kai tave kažkas apvagia? Manau, aš patyriau daug didesnį nuostolį, – rašė Asta ir, palinkėjusi gražios dienos, pridūrė: – Linkiu, kad niekada nepakliūtumėte į vagišių pinkles.“

Viganto Ovadnevo nuotr./Inga Stumbrienė
Viganto Ovadnevo nuotr./Inga Stumbrienė

Inga Stumbrienė (26)
Reikia užbėgti įvykiams už akių

Verslininkė Inga Stumbrienė, šiuo metu auginanti kelių mėnesių sūnų Gabrielių, kaip tik prieš tris savaites pasisamdė pagalbininkę. Moteris sako ja itin pasitiki.
„Nereikia samdyti nepažįstamo žmogaus. Asmeniškai mes su vyru samdėme mergaitę, apie kurią girdėjome labai gerų atsiliepimų, gavome piukių rekomendacijų, – atvirauja ponia Inga. – Manau, tokiems įvykiams, kokie nutiko A. Valentaitei, reikėtų užbėgti už akių. Reikia surasti būdų apsisaugoti. Nesakysiu, kokius sugalvojome mes su vyru, bet vienas iš jų – tai pasirašyti griežtą sutartį, kai už daiktų dingimą tektų atsakyti namus tvarkančiam žmogui. Be to, galima naudotis vaizdo kameromis. Žodžiu, apsauga niekada nepakenkia.“

Viganto Ovadnevo nuotr./Inga Krukauskienė
Viganto Ovadnevo nuotr./Inga Krukauskienė

Inga Krukauskienė (43)
Mūsų Valytė – patikimas žmogus

Verslininkė tikina, kad jai pasisekė rasti nuostabų žmogų – namų pagalbininkė Valytė Krukauskų šeimai dirba jau dešimtmetį. „Valytė mums – tarsi Dievo dovanėlė, ji man lyg mama. Kai laukiausi, man sunku būdavo iš antro aukšto nusileisti į pirmą, todėl Valytė į lovą nešdavo maistą“, – pasakoja Inga.
Pasak verslininkės, iš pradžių buvo sunku priprasti prie minties, kad jos spintas tvarkys svetimas žmogus. „Vis dėlto reikia suprasti, kad kai kuriuos darbus už tave geriau gali atlikti kiti žmonės. Be mūsų brangios pagalbininkės tikrai būtų labai sunku, visiškai ja pasitikiu ir niekada nekiltų mintis, kad ji gali pasisavinti mano daiktą. Kadaise iš namų dingo keli brangūs daiktai, bet aš niekur nesikreipiau. Tik galiu patvirtinti, kad net minties nebuvo tuo kaltinti Valytę“, – sako Inga.

Gedimino Žilinsko nuotr./Daina Bosas
Gedimino Žilinsko nuotr./Daina Bosas

Daina Bosas (39)
Vagis privalo būti nubaustas!

Verslininkės Dainos Bosas namuose dirba net dvi pagalbininkės, viena iš jų – penkerius, kita – dešimt metų. Perskaičiusi apie A. Valentaitei nutikusią nelaimę, moteris ne juokais pasipiktino. Nors jai gyvenime nenutiko nieko panašaus, tačiau Daina sako, jog nuo tokių nelaimių neapsaugotas nė vienas.
„Jei man, neduok Dieve, taip gyvenime nutiktų, netylėčiau. Kodėl turėčiau nuslėpti tokį nusikaltimą?! Priešingai – tokius dalykus reikia afišuoti, kad visi žinotų, jog anksčiau ar vėliau visos kiaulystės išaiškėja. Vagis yra vagis, jis už tai turi būti nubaustas. Labai įžūlu šitaip elgtis. Aš labai užjaučiu Astą. Kad ir kaip blogai gyventų ta moteris, vogti tikrai negalima, o ypač tokius brangius daiktus. Kam jai jų reikėjo? Negalėjo be jų išsiversti? Jei namų šeimininkė iš šaldytuvo paimtų šaltienos ar karbonado gabalėlį, tikrai niekas net nesupyktų, bet kai vagiami tokie prabangūs daiktai, be kurių gyvenime puikiai galima apsieiti, tai pasigailėjimo negali būti“, – nuomonę išsako D. Bosas. 
 

„Privatu“
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt