Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klimkevičius planuoja pakartoti legendinį žygį žirgais prie Juodosios jūros

Žemaitukai pasižymi tvirtu charakteriu.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Žemaitukai pasižymi tvirtu charakteriu.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šį rudenį planuojama atkartoti prieš 600 metų vykusį Vytauto Didžiojo žygį ir žirgais nujoti nuo Lietuvos iki pat Juodosios jūros. Pagal projekto „2000 km istorijos“ idėją dešimt raitelių per keturiasdešimt dienų, aplankydami svarbiausius LDK istorinius objektus, turėtų pasiekti Ukrainą ir naujai įamžinti istoriją.

„LDK istorija daugumai yra mažai pažįstama, netgi tai, ką žinome, išmokome sovietinėje mokykloje, kuri daug ką traktavo savaip. Lietuvoje tokio žygio atkartoti niekas nebandė. Tai yra ne tik didelis asmeninis iššūkis bei išbandymas, bet kelionė, kurioje mes galėsime iš naujo pažinti ir įamžinti mūsų istorinį bei kultūrinį palikimą“, – apie projektą „2000 km istorijos“ pasakoja idėjos sumanytojas Giedrius Klimkevičius.

Neprofesionalių raitelių būrys, kuris šiuo metu dar yra renkamas, jos Žemaitukų žirgais. Istoriniai šaltiniai teigia, kad būtent tokiais arkliais jojo ir Vytautas Didysis, todėl „2000 km istorijos” sieks priminti šios veislės ypatingumą ir paskatinti Žemaitukų išsaugojimą.

Žemaitukai garsėja savo ištverme ir užsispyrimu. Žemaitukų arklių augintojų asociacijos nario ir būsimo žygio dalyvio Vaidoto Digaičio teigimu, žirgai jau ruošiami ir specialiai treniruojami šiai kelionei.

„Iššūkis labai viliojantis, tačiau kelionė ilga ir sunku prognozuoti, kas gali nutikti, negalim būti tikri, kad išvengsim traumų“, – kalba šešerius metus jodinėjantis V.Digaitis.

Žygio startui numatyta Vytauto Didžiojo karūnavimui buvusi skirta diena – rugsėjo 8 -oji. Iš Trakų išjoję raiteliai, aplankydami daugiau nei 20 svarbiausių LDK istorinių objektų, ketina pasiekti Očakov miestelį Ukrainoje.

Žygio metu bus kuriamas dokumentinis filmas apie LDK palikimą bei netradicinę kelionę užmirštais takais. Filmas bus pristatytas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, Ukrainoje, kitose Europos šalyse.

Komentarai
Temos žygis
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt