Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už viso gyvenimo nuopelnus „Auksine gerve“ apdovanota aktorė Gražina Balandytė: „Atsiranda viltis, kad kinas Lietuvoje atgimsta“

Gražina Balandytė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Gražina Balandytė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniuje įvyko 7-ieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2014“. Juose trumfavę kūrėjai pelnė 15 „Sidabrinių gervių“, vieną „Sidabrinės gervės kiaušinį“ už geriausią studento darbą ir vieną „Auksinę gervę“ už viso gyvenimo nuopelnus. Ši statulėlė buvo įteikta Gražinai Balandytei (76). Kukli aktorė apdovanojimą priėmė drovėdamasi savo pasiekimų.

„Tai buvo labai gražus vakaras, labai iškilmingas. Šventė – nuostabi. Atsiranda viltis, kad kinas atgimsta Lietuvoje, kaip kitados, kai Lietuvos kino meistrų darbai garsino mūsų šalį visame pasaulyje“, – aprimus įspūdžiams kalbėjo G.Balandytė.

Auksinės gervės laureatė pabrėžė, kad reikia nebėgti nuo savo šaknų, nevengti kalbėti ir dainuoti lietuviškai. „Savitumas, išskirtinumas – mes tuo ir galime būti įdomūs, o jeigu susiniveliuosime – kas būsime?“ – retoriškai klausė aktorė.

G.Balandytė taip pat paminėjo, kad lietuvių šiuolaikiniuose filmuose perdaug akcentuojamas skausmas, kritiniai išgyvenimai.

VIDEO: "Sidabrinės gervės 2014": raudonasis kilimas
"Sidabrinės gervės 2014": raudonasis kilimas

„Nepaprastai daug juodos spalvos. Man likimas siuntė ir kančios, ir skausmo. Jeigu aš į visa tai būčiau pasinėrusi, tai aplink mane ir žolė neaugtų, ir žmonių nebūtų, – kalbėjo G.Balandytė. – Pati būčiau pikta, kerštinga, pavydi, įtūžusi, ir kas iš to? Kokia prasmė? Šita erdvė turi būti šviesesnė. O dabar toks supratimas, kad jeigu kas nors yra labai juodo, labai beviltiško, ar koks nors išsigimimas – tai tikrasis menas. Grožis, netgi sentimentas, kuris begaliniai gražus, yra nevertinamas. Net politikai sako: „Tai – emocijos, jūs kalbate emocijomis.“ Bet emocijos dirgina protą, skatina mąstyti. Žmonės juk nėra robotai. Emocijos – tai jausmai, meilė, jutimas gėrio, blogio, visas spektras jausmų. Tad man kine norėtųsi įvairovės.“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Gražina Balandytė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Gražina Balandytė

Lietuvių kino akademijos (LiKA) teikiamas prizas – gervės statulėlė – Gražinai atrodo nepriekaištinga. „Tobula šita „gervė“, jos tobulybė – linijose. „Gervė“ pripildo erdvę kūrybos, šviesos ir energetiškai tiesiog skleidžia begalinį gražumą, estetiką. Lenkiuosi iki žemės skulptoriui Audriui Liaudanskui už tokią gražią statulėlę“, – sakė aktorė.

Kuklumu ir paprastumu garsėjanti G.Balandytė gegužės 2-osios vakarą pelnytą garbingiausią – „Auksinės gervės“ apdovanojimą priėmė nuoširdžiai jaudindamasi. „Net mintyse negalvojau, kad gausiu „gervę“ – neverta esu. Mano gyvenimas taip susiklostė: buvo daug ligų, sudėtingo laikotarpio. Turėjau pasiūlymų vaidinti, bet negalėjau filmuotis. Davė gyvenimas, bet nepajėgiau paimti. Todėl man buvo labai sudėtinga priimti šį apdovanojimą“, – kalbėjo G.Balandytė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Gražina Balandytė ir Andrius Čygas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Gražina Balandytė ir Andrius Čygas

„Auksinę gervę“ jai įteikė apdovanojimų globėjas Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Triumfo akimirką aktorė atrodė kaip tikra Holivudo žvaigždė, pasipuošusi draugės iš Los Andželo atsiųsta ištaiginga suknele.

LiKA sveikina visus apdovanojimų laureatus ir dėkoja partneriams, prisidėjusiems prie kino šventės „Sidabrinė gervė 2014“. Apdovanojimuose įvertintus lietuvių filmus netrukus bus galima pamatyti tradiciniame vasaros kino festivalyje „Sidabrinės gervės naktys“.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt