Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vita Vilimaitė Lefebvre Delattre pristatė knygą apie savo 6 metus egzotiškajame Vietname

Gimusi Vilniuje, vaikystėje gyvenusi Indijoje, studijavusi Olandijoje ir pabuvojusi beveik visose Azijos valstybėse, lietuvių žurnalistė Vita Vilimaitė Lefebvre Delattre penktadienio vakarą pristatė knygą „Šešeri metai Saigone. Nepamirštamas gyvenimas Vietname“ – apie šešerius savo gyvenimo metus, praleistus Vietname.
Vita Vilimaitė Lefebvre Delattre
Vita Vilimaitė Lefebvre Delattre / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Temos: 1 Vietnamas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Knygos pristatymo vakaras
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Knygos pristatymo vakaras

„Kai atvykau į Saigoną, vienas Azijoje ilgai gyvenęs gydytojas pasakė: „Vietnamas yra kaip opiumas: jis pulsuoja venomis, svaigina, nepaleidžia“. Dabar esu tuo tikra – ši šalis tikrai yra kažkas neįtikėtina!“, – sako Vita.

Pasak V.Vilimaitės Lefebvre Delattre, pirmojoje knygos pusėje ji pati – naivi atvykėlė, bandanti susiorientuoti svetimoje jai kultūroje. Rašytoja sužino, kodėl vakarietės prisibijo vietinių moterų, gilinasi į tradicinės medicinos paslaptis, o pradėjusi dirbti vietnamiečių kompanijoje, pajunta daugiau suprantanti apie vietinių papročius, požiūrį į šeimą, darbą, draugus.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Knygos pristatymo vakaras
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Knygos pristatymo vakaras

Pamažu Saigone ji pradeda jaustis kaip namuose: stebi Vietnamo elito gyvenimą iš arti, ieško atsakymo į esminius gyvenimo klausimus kartu su Vietnamo būrėjais, pasakoja istorijas apie nepaprastus žmones. Rašytoja leidžiasi į keliones po Vietnamo šiaurėje ir vidury esančius kalnus, kol galiausiai atranda savo likimą ir supranta, kodėl Vietname liko net šešeriems metams.

„Į Vietnamą žmonės atkeliauja labai skirtingais tikslais: vieni ieško pigaus alaus ir merginų, kiti mato verslo perspektyvas, treti – kitokio gyvenimo patirties, ketvirtus atsiunčia kompanijos, dar vieni slepiasi nuo kriminalinės praeities. Mano draugė prancūzė Vietname atrado laisvę būti tuo, kuo ji yra, nes namuose kentė per didelį socialinį spaudimą. Rusė draugė išmoko tolerancijos, o japonė Vietnamo chaose išmoko dalintis savo emocijomis ir įveikė baimes. Kiekvienas turi savo likimą“, – sako knygos autorė V.Vilimaitės Lefebvre Delattre.

Pasak Vitos, Vietnamas yra šalis su neįtikėtina istorija, kurios ženklų gali atrasti miesto architektūroje, žmonių atmintyje. Vietnamas buvo kolonizuotas kinų, prancūzų, čia pražygiavo japonų, amerikiečių kariai. Karo metais daug kas pabėgo iš šalies, kiti buvo išsiųsti į perauklėjimo stovyklas, nužudyti. Iki šiol jaučiama įtampa tarp pralaimėjusių proamerikietiškų Pietų ir laimėtojų – komunistinės Šiaurės.

Iki 1997 metų buvusi uždara komunistinė šalis atvėrė sienas ir keičiasi tiesiog neįtikėtinais tempais – Saigonas iš blankaus Pietryčių Azijos užkampio, kokį jį autorė rado dar 2006 metais, virto moderniu Azijos didmiesčiu. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Aistė Diržiūtė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Aistė Diržiūtė

Knygos pristatymą moderavo Gražina Michnevičiūtė ir išskirtinių kelionių organizatorė Inga Bytautė, knygos ištraukas skaitė aktorė, filmo „Sangailės vasara“ žvaigždė Aistė Diržiūtė.

Knygos pristatymo metu svečiai vaišinosi vynu ir vietnamietiškais užkandžiais. Renginio pabaigoje virtuvės šefas svečius pakvietė kartu pasigaminti pietryčių Azija dvelkiančių užkandžių.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Knygos pristatymo vakaras
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Aistė Diržiūtė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius