Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Monako karališkoji šeima boikotuos Kanų kino festivalį dėl prieštaringai vertinamos dramos „Monako princesė“

Filmo „Monako princesė“ plakatas
„ACME Film“ archyvo nuotr. / Filmo „Monako princesė“ plakatas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau kitą savaitę ryškiausi kino industrijos atstovai bursis į 67-ąjį Kanų kino festivalį. Jo atidarymo filmu buvo pasirinkta Olivier Dahano biografinė drama „Monako princesė“ (angl. „Grace of Monaco“), kurioje pagrindinį vaidmenį atliko Nicole Kidman. Tačiau toks festivalio rengėjų sprendimas užtraukė kino šventei Monako karališkosios šeimos nemalonę – atidarymo ceremoniją boikotuoti ketina Monako princas Albertas II ir jo seserys, princesės Caroline ir Stephanie.

Tokį sprendimą princas Albertas II ir jo seserys priėmė dėl to, kad yra nepatenkinti jų tėvų – Monako princese tapusios Holivudo aktorės Grace Kelly ir princo Rainierio – istorijos interpretacija. Eyeforfilm.co.uk pabrėžia, kad Monako karališkoji šeima įprastai dalyvauja Kanų kino festivalyje, tačiau šįsyk ji išplatino pareiškimą, esą ten vykti nežada, mat filmas „Monako princesė“ yra pagrįstas „klaidingomis istorinėmis nuorodomis ir abejotinais išvedžiojimais“. Kita vertus, princas Albertas II ir jo seserys nematė visos juostos – jie nuomonę susidarė pamatę jos anonsą ir perskaitę scenarijų.

Kino pasaulis gina meninės improvizacijos laisvę

Režisierius O.Dahanas savo ruožtu teigė suprantantis, kad Grace Kelly istorija yra subtili ir jos artimųjų gali būti priimta skausmingai, bet tvirtino drauge su kūrybine grupe neturėjęs jokių priešiškų motyvų. Anot jo, karališkoji šeima liko nepatenkinta, nes nepamatė galutinio filmo varianto, nors dalis jų siūlytų pataisų buvo priimtos.

„Filmo „Monako princesė“ veiksmas vyksta 1962-aisiais, kai Prancūzijos prezidentas Charlesas De Gaulle'is nesutarė su Monako kunigaikštyste dėl mokesčių ten veikiančioms prancūzų įmonėms. Tuo metu Monake tikrai vyravo antiprancūziškos nuotaikos. Kita vertus, aš turiu teisę kurti meninį filmą, tai nėra istorinis veikalas ar dokumentika“, – savo požiūrį dėstė kino kūrėjas. Jam antrino juostos prodiuseris Pierre'as-Ange Le Pogamas, pridūręs, kad filmas yra originalus, meniškas, vaidybinis, nors ir tikrų įvykių įkvėptas, kūrinys. Už teisę kine interpretuoti istoriją pasisakė ir Kanų kino festivalio organizatoriai, stoję O.Dahano ir filmo „Monako princesė“ pusėn.

Daugybę aistrų sukėlusi, elegantiška, prabangi ir užburianti biografinė drama „Monako princesė“ su Nicole Kidman Lietuvos kino teatrus pasieks netrukus po didžiosios premjeros Kanų kino festivalyje – gegužės 30 dieną.

VIDEO: Dramos „Monako princesė“ anonsas
Dramos „Monako princesė“ anonsas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt