Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po pasisakymo apie nacius Larsas von Trieras Kanuose paskelbtas nepageidaujamu asmeniu

Larsas Von Trieras
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Larsas von Trieras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

64-ojo Kanų kino festivalio rengėjai išvijo garsų danų režisierių Larsą von Trierą iš festivalio po to, kai filmo spaudos konferencijoje jis pasisakė esąs nacis ir simpatizuoja Adolfui Hitleriui.

Ketvirtadienį išplatintame oficialiame pranešime teigiama, kad nuo šiol L.von Trieras yra nepageidaujamas asmuo arba, kaip įprasta sakyti tarptautinėje erdvėje, – persona non grata.

Beje, 55-erių režisierius dar trečiadienį atsiprašė už savo žodžius, kad jis – nacis, o Izraelis – tikra rakštis.

„Nesu antisemitas ar rasistas, taip pat nesu nacis“, – rašoma jo atsiprašyme. Šis buvo išplatintas prieš pat naujojo L.von Triero filmo „Melancholia“ premjerą. Beje, pats filmas, kaip nurodė BBC, išliko oficialioje Kanų kino festivalio konkursinėje programoje ir toliau varžysis dėl „Auksinės palmės šakelės“.

Kino juostoje vaidinanti aktorė Kirsten Dunst pripažino, kad režisierius persistengė kalbėdamas ir išsikasė sau gilią duobę.

Neva juokais pasakytos L.von Triero pastabos trečiadienį buvo labiausiai aptariamas festivalio įvykis. Režisierius užsitraukė daugybės kino ekspertų nemalonę pasakydamas, kad jaučia simpatiją Nacių partijos lyderiui A.Hitleriui, vykdžiusiam žydų genocidą. Tuo pačiu jis teigė nesąs prieš žydus, bet Izraelį pavadino „tikra rakštim“. Kaip mat po to, oficialioje Kanų kino festivalio svetainėje buvo nurodyta, kad organizatoriai yra sutrikę dėl tokių kalbų ir reikalavo iš L.von Triero paaiškinimo. Taip pat rašyta, kad festivalis nėra erdvė, tinkama tokio pobūdžio klausimams aptarti.

BBC žiniomis, spėjama, kad netikėtas pareiškimas apie žydus gali sumenkinti danų kino kūrėjo galimybes laimėti didįjį festivalio prizą.Nepaisant erzelio Kanuose, L.von Trieras kartu su filmo kūrybine komanda trečiadienio vakarą ant raudonojo kilimo prieš jo filmo pristatymą negailėjo fotografams šypsenų. Prieš tai vykusioje spaudos konferencijoje nuotaika buvo toli gražu ne tokia puiki – tvyrojo įtampa, o režisieriaus juokeliai buvo priimti nejaukia tyla.

L.von Triero filme „Melancholia“ be amerikietės aktorės K.Dunst taip pat vaidina prancūzė Charlotte Gainsbourg ir britų aktorius Johnas Hurtas. BBC žiniomis, spėjama, kad netikėtas pareiškimas apie žydus gali sumenkinti danų kino kūrėjo galimybes laimėti didįjį festivalio prizą.

L.von Trieras yra pelnęs „Auksinę palmės šakelę“ 2000-aisiais už miuziklą „Šokėja tamsoje“ (angl. „Dancer in the Dark“). Tiesa, praėjusį kartą lankydamasis Kanuose 2009-aisiais režisierius taip pat sukėlė apkalbų ir diskusijų lietų, pristatęs tamsią dramą „Antikristas“ (angl. „Antichrist“), kurioje buvo smurto ir sekso scenų.

L.von Trieras yra pagarsėjęs savo nutrūktgalvišku humoru, skrydžio baime ir dažnu pomėgiu pasiginčyti su žurnalistais.

Ketvirtadienio vakarą Kanų kino festivalyje turi įvykti naujausio ispanų režisieriaus Pedro Almodovaro filmo „Oda, kurioje gyvenu“ (angl. „The Skin I Live In“) premjera.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt