Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Rusijos gėda“ jau parduota (atnaujinta 19.55 val.)

Neabejotinu „Rusijos gėdos“ rinkimų lyderiu iki pabaigos buvo dabartinis premjeras Vladimiras Putinas.
badnameofrussia.ru ekrano nuotr. / Neabejotinu „Rusijos gėdos“ rinkimų lyderiu yra dabartinis premjeras Vladimiras Putinas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Žaibiškai išpopuliarėjusio internetinio projekto „Rusijos gėda“ autoriai nusprendė jį parduoti. Pirkėjo ilgai laukti neteko.

Rusijos asmenybių antireitingo „Rusijos gėda“ idėja pasiskolinta iš projekto „Rusijos vardas“, tik apversta aukštyn kojomis. „Rusijos vardo“ tikslas buvo nustatyti asmenybę – nacijos simbolį. Šio konkurso rezultatai paaiškėjo po internetinio balsavimo, kuris vykdytas keliais etapais ir truko ilgiau nei pusmetį. Rusų nacijos simboliu buvo išrinktas senovės kunigaikštis Aleksandras Nevskis, antroje vietoje atsidūrė žemės reformos iniciatorius Piotras Stolypinas, o Josifas Stalinas užėmė trečią vietą.Nacijos simboliu vadinamas Aleksandras Nevskis apibūdinamas kaip „Aukso Ordos statytinis Novgorode ir Šventosios Rusios budelis“. Apie carą Nikolajų II rašoma, kad jis pagarsėjo savo infantilumu ir maksimaliu nesugebėjimu valdyti valstybę.

Kaip ir interneto svetainėje „Rusijos vardas“, projekto „Rusijos gėda“ puslapiuose pateikiamos kandidatų biografijos. Tačiau, kaip rašo newsru.com, jos ne „klasikinės“, o papildytos neigiamais bruožais ir faktais. Apie Vladimirą Putiną, pavyzdžiui, parašyta, kad jis vyriausybės, kuri iš esmės yra antiliaudinė, vadovas. Rašytojas Aleksandras Solženycinas pavadintas melagiu, o taip pat kalbama apie jo slaptus ryšius su specialiosiomis tarnybomis. Režisierius Nikita Michalkovas, pasak projekto autorių, – „išverstaskūris“ ir „niekingo prisitaikymo prie bet kokių sąlygų pavyzdys“.

Pažymėtina, kad, priešingai nei projekte „Rusijos vardas“, jo antipode kandidatų sąrašas sudarytas daugiausiai iš šiuolaikinių, o ne istorinių asmenybių. Tačiau ir tokie žmonės, kuriuos priimta laikyti „istoriniu paveldu“ ir „nacijos pasididžiavimu“, pateko į potencialių antiherojų sąrašą. Nacijos simboliu vadinamas Aleksandras Nevskis apibūdinamas kaip „Aukso Ordos statytinis Novgorode ir Šventosios Rusios budelis“. Apie carą Nikolajų II rašoma, kad jis pagarsėjo savo infantilumu ir maksimaliu nesugebėjimu valdyti valstybę.

Per trumpą laiką „Rusijos vardo“ antipodas tapo neįtikėtinai populiarus. Antradienio vakarą dėl didelio lankytojų srauto net kilo techninių problemų ir balsavimas nutrūko. Trečiadienį svetainė vėl tapo pasiekiama, tačiau joje atsirado pranešimas apie pardavimą.

badnameofrussia.ru ekrano nuotr./Trečiadienį trumpai atgijusioje svetainėje atsirado pranešimas apie jos pardavimą.
Trečiadienį atgijusioje svetainėje atsirado pranešimas apie jos pardavimą.

Projekto autoriai rašė, kad svetainę kūrė entuziastų grupė, neturinti jokio finansavimo iš pašalės. „Apgailestaudami pranešame, kad pervertinome savo galimybes ir neįvertinome jūsų iniciatyvos. Mūsų projektas tampa vis populiaresnis ir reikalauja daugiau laiko bei jėgų jo vystymui. Gaila, bet mes neturime nei vieno, nei antro, todėl sąžiningai pranešame, kad svetainę parduodame. Atsiprašome ir tikimės supratimo“, – rašoma pranešime.

Pardavimo kaina nebuvo nurodyta – vienas iš svetainės savininkų, vadinantis save studentu ir pasirašinėjantis slapyvardžiu „badname“, teigė parduosiantis projektą tam, kuris pasiūlys daugiau. Kūrėjas taip pat pranešė, kad dėl didžiulio lankytojų srauto svetainės talpinimo internete paslaugų teikėjas pagrasino užblokuoti svetainę nuo trečiadienio vakaro. Taip ir atsitiko – po kelių valandų svetainė vėl tapo nepasiekiama.

Porą valandų svetainės adresą savo naršyklėje surinkę internautai matė užrašą, kad tokia svetainė iš viso neegzistuoja, o vėliau buvo rodomas užrašas apie tarnybinės stoties perkrovą. Dar po kiek laiko svetainė ir vėl atgijo, o prieš tai buvo parodytas kūrėjų pranešimas, kad „Rusijos gėda“ jau parduota.

Pardavimo kaina neskelbiama. Kaip praneša lenta.ru, aukcione pirkėjai siūlė apie tūkstantį dolerių. Senasis svetainės savininkas paskelbė, kad „Rusijos gėdą“ nusipirko žmogus, kuris „nejaučia jokio prielankumo valdžiai“ ir neketina didelio jos lankomumo panaudoti uždarbiavimui iš reklamos.

Potencialius pirkėjus, bendravusius su kūrėjais internetiniame forume, domino klausimas, ar tik ne konfliktas su kokia nors kontrolės institucija, pavyzdžiui, Federaline saugumo tarnyba, paskatino autorius paskubėti parduoti projektą. Mat iki paskutinio momento antiherojaus rinkimuose pirmavo buvęs Rusijos prezidentas ir dabartinis premjeras V.Putinas. Į penketuką taip pat pateko Borisas Jelcinas, Michailas Gorbačiovas, Anatolijus Čiubaisas ir Ksenija Sobčiak.

J.Stalinas užėmė tik šeštąją vietą. Už jo liko Vladimiras Leninas, Levas Trockis, Garis Kasparovas ir Nikolajus II.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt