Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TV laidoje – kraupios pakelių maniako K. Jonaičio istorijos tyrimas

Kazys Jonaitis
„Scanpix“ nuotr. / Kazys Jonaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

LNK toliau tęsia žurnalisto Egidijaus Knispelio filmų ciklą „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“. Šį ketvirtadienį bus nagrinėjama kraupi pakelių maniako Kazio Jonaičio istorija, teigiama televizijos pranešime spaudai.

15min.tv – TV laidas tiesiogiai galite stebėti per nemokamą televiziją internete.

Pirmą kartą gandas apie žudiką maniaką visą Lietuvą persmelkė 1992– iais. Tąkart šiurpinti nuošaliuose kaimo vienkiemiuose gyvenę senukai. Šešios kraupios žmogžudystės. Ta pati žudymo metodika. Skirtingi rajonai: Šakių, Jurbarko, Telšių, Kelmės, Raseinių... Visa Lietuva buvo išgąsdinta ir sukelta ant kojų. Visi laikraščiai skelbė kraupią žinią, panašią į bene kiekvienam vaikystėje girdėtą sakmę apie „Juodąją ranką“... Tik šįkart gąsdinimai pagrįsti tikrais faktais. Nebuvo kitos temos tomis dienomis Lietuvoje, kai radijas pranešė: „Šiandien prasidėjo maniako medžioklė!“ Cituojamas aukštas pareigas užimantis Vidaus reikalų ministerijos pareigūnas: „Tai – jau ne žmogus! Tai – vilkas ! Savo aukas jis slepia tvarte po šiaudais.“... Už šiuos nusikaltimus po metų Antanas Varnelis buvo nuteistas mirties bausme. Dar po metų sušaudytas. Istorijoje apie pirmąjį Nepriklausomos Lietuvos žudiką maniaką buvo padėtas taškas.

Bet neprabėgo nė dešimties metų – 2001–ųjų vasarą Lietuva vėl buvo šiurpinama panašiomis laikraščių antraštėmis. Tik šį kartą skelbiama, kad maniakas medžioja jaunas, simpatiškas, studentiško amžiaus merginas, stabdančias pakeleivingas mašinas... Filme – visa pakelių maniaku praminto Grigiškių gyventojo Kazio Jonaičio istorija. Psichoanalitikų komentarai: kaip tampama maniakais, kaip juos atpažinti, kaip apsisaugoti? Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos direktorius, medicinos mokslų daktaras Konstantinas Daškevičius: „Labai dažnai tokių asmenų kriminalinius poelgius sąlygoja jiems kitų moterų padaryta skriauda. Ką tai reiškia? Pavyzdžiui, vyras turėjo seksualinių problemų ir iš savo moters dėl to išgirdo priekaištų. Atsiranda seksualinė agresija. Tuomet išprievartauta moteris tampa ne tik jo lytinio potraukio patenkinimo objektu, bet tampa ir baudimo simboliu.“

Apie K. Jonaitį pasakoja jo žmona, sesuo, kriminalistai, prokurorai ir net teismo metu buvę įslaptinti liudytojai. Sukrečiantys nužudytų merginų tėvų liudijimai po dešimties metų filmo rengėjams: radus nužudytos ir išniekintos dukters kūną, kol dar nebuvo nustatytas K. Jonaitis, pagrindiniu įtariamuoju buvo... jos tėvas.

Ketvirtadienį, 20. 00 val. – visa pakelių maniako istorija. „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ su Egidijumi Knispeliu.

Komentarai
Šioje istorijoje TV, Egidijus Knispelis, Lietuva
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt