Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žinomos Lietuvos moterys savo vaikus auklėja diržu

Muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai“ – dainos mamoms.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kristina Kazlauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šį ketvirtadienį LNK laidoje „Valanda su Rūta“ žinomos Lietuvos moterys atvirai prisipažins savo vaikus kartais auklėjančios diržu. Neslėps, kad šitaip ir pačios buvo auklėtos tėvų.

„Ar diržas – tik auklėjimo priemonė, ar smurtas?“– klaus laidos vedėja Rūta Mikelkevičiūtė.

Aktorės Kristinos Kazlauskaitės prisiminimuose išliko toks tėvo posakis: „Už vieną muštą dešimt nemuštų duoda.“ Aktorė sako, kad jos vaikystės žodyne žodžių „nenoriu“, „neisiu“, „nedarysiu“  nebuvo, nes paskui tekdavo paragauti beržinės košės.  Tėvui neturėjo reikšmės, kas šeimoje prasikalsdavo, sūnus ar dukra, auklėdavo vienodai. Pačiai Kristinai dėl to jokių nuoskaudų neliko. Atvirkščiai, ji įsitikinusi, kad tėvo diržas daugeliu atveju išėjo tik į naudą. Aktorė prisipažįsta, kad dėl sūnaus, kuris dabar jau suaugęs, taip pat ne kartą buvo paėmusi diržą.

„Aišku, geriausia be to apsieiti. Nepuoli juk vaiko mušti vos jam ką nors ne taip padarius, bandai kalbėtis, aiškintis", – sakė aktorė.

Kristina iki šiol prisimena, kaip dar visiškai mažas sūnus pasisavino ir paslėpė jos pinigus. Tąkart diržo neprireikė, mama diplomatiškai suvaidino skambinanti policijai ir vaikas ašarų pilnomis akimis pripažino kaltę, o pinigus padėjo ten, iš kur buvo ėmęs.

Aktorės nuomone, diržas ir smurtas prieš vaiką – du skirtingi dalykai. „Skirkime bausmę ir smurtą. Aš prieš bet kokį smurtą, bet nemanau, kad tėvai neturi teisės savo vaiko paliesti net pirštu.“

Žinoma verslininkė Inga Budrienė laikosi panašios nuomonės. „Kartais diržas ar bent kepštelėjimas per nagus tėra vienintelė priemonė susikalbėti su vaiku“, – įsitikinusi Inga.

Jos šeimoje – trys sūnūs. Ir visus tenka auklėti skirtingomis priemonėmis. Paauglys yra ragavęs beržinės košės.  Du mažieji – vienmečiai, abiem – po ketverius. „Vienam užtenka žodžio, paaiškinimo, kas galima. Kitam – aiškink neaiškinęs, jam tai tekelia juoką. Su juo susikalbu tik pakėlusi balsą arba pliaukštelėjusi per nagus“, – prisipažino moteris.

 „Ar diržas – smurtas?“ – diskutuosime jau šį ketvirtadienį 19.40 valandą.  Laidos „Valanda su Rūta“ žiūrovai  nuomonę galės išreikšti balsuodami.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt