Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darius Kasparaitis: tarp sauskelnių ir ledo ritulio (papildyta lapkričio 5 d.)

Darius Kasparaitis
Gretos Skaraitienės nuotrauka / Darius Kasparaitis
Šaltinis: „Žmonės“
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Marley Jonas Kasparatis. Jam – du mėnesiai“, – išdidžiai pirmąjį sūnų pristato vienas garsiausių Lietuvos ledo ritulininkų Darius Kasparaitis (38).

Po rungtynių ar pratybų Sankt Peterburgo SKA komandos trenerio asistentas būna su dvejų metų dvynėmis dukrytėmis Liv ir Lilly. Vakare, joms sumigus, iš dešimčia metų jaunesnės sužadėtinės Lisos Carrol dar perima mažąjį, kad mama nors kiek atsipūstų. Šiandien jo gyvenimas – be poilsio valandų, bet labai labai laimingas, nuskaidrintas jau ne pergalių ant ledo, o vaikų krykštavimo.

Kai rugpjūčio devynioliktąją Marley ėmė belstis į pasaulį, Sankt Peterburge buvusi Lisa surinko su komanda Šveicarijoje tada viešėjusio Dariaus telefono numerį: „Jau. Važiuok.“ Laimė, anksti rytą iš Ciuricho buvo tiesioginis skrydis – vos spėjo susidėti daiktus. Ligoninės palatoje jis pasirodė po gimdymo praėjus keturioms valandoms.

Ką juto paėmęs mažulytį kūdikį, kaip žaidžia su vaikais ir juos lepina dabar, Darius pasakoja su tokia meile ir šiluma, kad tie sportininkai, kuriems agresyviu kontaktiniu žaidimu išsiskyręs lietuvis buvusios SSRS ar pajėgiausios pasaulio lygos – NHL arenose laužė kaulus ir nosis, vargiai patikėtų, jog tai – tas pats žmogus. „Jausmas paėmus Marley – nuostabus. Smagu, kad turiu sūnų, bet tikrai taip pat džiaugiausi ir gimus dukterims. Visi vaikai taip pat mylimi ir brangūs. Tik auginant berniuką reikėjo šio to išmokti. Pavyzdžiui, pampersus keisti kitaip, nes, kol dirbi, jis gali ir į viršų „pavaryti“. Tad su sūnum reikia atsargiai – prieš perrengiant šalmą užsidėti, – juokiasi telefonu Sankt Peterburge „pagautas“ Darius. – Kol kas naktimis Marley nelabai gerai miega. Sunku: dieną darbas, paskui dėmesio reikia vaikams. Visą laiką esu užsiėmęs.“

Mažasis Kasparaitis vardą gavo regio muzikos atlikėjo jamaikiečio Bobo Marley garbei: berniuko gyslomis teka ir jamaikietiškas kraujas – iš šios šalies kilęs senelis, Lisos tėtis. Jo genai lėmė ir vienos dvynių – tamsaus gymio rudakės Liv išvaizdą, bet ne temperamentą. Liv rami, susimąsčiusi lyg maža profesorė. „Iš pradžių ji atidžiai žiūri, kaip kas, lengvai neprisileidžia žmonių“, – apibūdina dukterį tėtis. Užtat blondinė žaliakė Lilly, išorę paveldėjusi ir iš močiutės švedės, Lisos mamos, ir iš abiejų senelių lietuvių, yra tokia pat kaip Darius pašėlusi, minutės vienoje vietoje nepasėdinti: „Šita pagal charakterį – sportininkė.“

Mergaitės lanko vaikų darželį, iš kurio parkeliavusios ima čiauškėti keturių kalbų mišiniu, nes švediškai su jomis šneka mama, tėvai tarpusavyje bendrauja angliškai, tėtis ir seneliai vis primena lietuviškus žodžius, o darželio auklėtojos ir grupės draugai išmokė rusiškai. „Kartą darželyje rusė auklėtoja mūsų klausia, kodėl Lilly į sesę vis kreipiasi keistu žodžiu „Livutė“. Ką tai reiškia? Pasirodo, čia močiutė, mano mama, taip anūkę šaukdama jos seserį išmokė. Mergaitės lietuviškai sako: „akytės“, „nosytė“, „burnytė“, – pasakoja Darius.

Sankt Peterburge šeima įsikūrusi erdviame nuomojamame bute miesto centre, netoli Ermitažo:  „Manau, geriau čia nei viešbutyje, kur gyvenome anksčiau. Tik dabar senamiestyje labai smirda – kaip kanalizacijoje. Stokholme mūsų butas kol kas tuščias, bet tuoj Lisa skris tenai, nes baigiasi jos Rusijos viza. Kelionėje su vaikais tvarkytis padės rusė auklytė. Ji jau antrus metus pas mus dirba. Rytą ateina, vakare grįžta namo.
Kol mes su komanda savaitę rungtyniausime išvykose, šeima su aukle pabus Švedijoje. Paskui vėl susieisime Peterburge.“
Kai visi namuose, buitis sunkumų per daug nekelia: „Juk paprasta – mažiesiems makaronų išvirei, ir viskas...“

Mažasis Kasparaitis vardą gavo regio muzikos atlikėjo jamaikiečio Bobo Marley garbei: berniuko gyslomis teka ir jamaikietiškas kraujas – iš šios šalies kilęs senelis, Lisos tėtis.

Gimus vaikams, didelių krizių, trinties Lisa ir Darius išvengė. „Kad kartais pasipykstame – normalu. Juk su mažais vaikais tikrai pavargstame. Dar pasiginčijame dėl auklėjimo. Lisa labai griežta, viską daro pagal režimą, o aš atvažiuoju ir iškart imu vaikus lepinti... Paskui, kai išvykstu, jai vienai tenka tvarką iš naujo įvesti“, – prisipažįsta Darius. Lisa išties kartais pykteli matydama, kaip džiugiai jis puola tenkinti dukryčių įgeidžių, tačiau pati pripažįsta: „Darius – nuostabus tėtis, geras vyras.“

Vyriausioji ledo ritulininko atžala – duktė iš pirmosios santuokos Elizabeth Maria – šiuo metu su savo mama Majamyje, eina į aštuntą vidurinės mokyklos klasę. Anksčiau, kai ji gyveno Maskvoje, Darius su pirmagime dažnai matydavosi, mergaitė prisirišo prie dvynių sesučių. „Mažieji vaikai Elizabeth labai pasiilgę. Kartais per skaipą jos visos pasikalba, pasimato, bet retai – juk aštuonių valandų laiko skirtumas. Susimatysime per gruodžio atostogas, tada su komanda būsiu Šveicarijoje, ten atskris visa šeima ir Elizabeth. Paslidinėsime, pabendrausime“, – planuoja.

Į Dariaus planus įtrauktos ir vestuvės su mylimąja, trijų jo vaikų mama Lisa. Tik kada ir kokia bus šventė, vis dar neaišku: „Man – tas pats, jau buvau dukart vedęs, tad kad kuo paprasčiau ir greičiau viską padarytume, ir būtų ramu. Bet juk Lisai šios vestuvės būtų pirmos. Jai, kaip ir kiekvienai moteriai, tai svarbu, tad kol kas nenusprendė, ar nori didelės šventės su daugybe svečių, ar kuklios, kur sukviestų tik šeimą.“

Visų trijų spalvų olimpinius medalius turinčio (iškovojo su SNG ir Rusijos rinktinėmis) ledo ritulininko karjera kol kas nėra visiškai aiški. Dėl begalinių traumų, operacijų ir skausmų pakabinęs pačiūžas ant vinies, darbuojasi Sankt Peterburgo SKA trenerio asistentu, rusų spaudos vadinamas vienu charizmatiškiausių komandos narių, savo ateitį jis regi arti ledo ritulio. „Kol kas komandai nelabai sekasi. Sunku, kai gali tik kaip treneris kitiems ką nors pasakyti. Geriau jau pačiam rungtyniauti, kol dar pačiuoži, – iki senatvės, treniruoti sunkiau. Juk kai komanda pralaimi, visuomet kaltas vyriausiasis treneris. Mūsiškį „nuėmė“. Buvo visokių minčių – gal ir neblogai tapti vyriausiajam, bet aš dar jaunas treneris, pirmi metai dirbu. Manau, tokios didelės atsakomybės man nepatikės. Bet po kokių metų dvejų gal jau ir galėčiau...“

Krepšinį žaidusi Lisa į sportą grįžti nežada. Viską, ko imasi, ji daro iš širdies, tad šiuo metu tiesiog visą parą „dirba“ mama. Mama, kuri labai domisi mada: ne tik rengiasi stilingai, lanko mados renginius, bet ir ketina sukurti vaikų drabužių liniją. Vyras ją visokeriopai palaiko.
 

„Žmonės“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt