Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 28d. 11:22

Devyniolikmetis 218 cm ūgio Indijos „milžinas“ Satnamas Singhas: iš vargano kaimelio – į NBA

Satnamas Singhas
„Twitter“ nuotr. / Satnamas Singhas

Penktadienį NBA naujokų biržoje Brukline pirmą kartą lygos istorijoje buvo pakviestas Indijos krepšininkas. NBA duris pravėrė 218 cm ūgio Satnamas Singhas. Jį 52-uoju šaukimu pasirinko „Dallas Mavericks“. Pasakišką 135 kg svorio devyniolikmečio kelią iš 700 gyventojų turinčio Indijos kaimelio į NBA pateikia ESPN.

Kai NBA komisaro Adamo Silverio pavaduotojas Markas Tatumas ištarė S.Singho pavardę, „milžinas“ pakilo iš savo vietos, apkabino du pusbrolius, šiltai apkabino ir patį M.Tatumą bei nulipo nuo scenos šluostydamasis ašaras.

„Esu labai laimingas. Esu komandoje, kurioje per keletą metų galėsiu patobulėti“, – spaudos konferencijoje sakė S.Singhas.

Satnamo meilė krepšiniui užsimezgė prieš 10 metų, kai jis per televiziją  pamatė kelias ištraukas su Kobe Bryanto ir LeBrono Jameso žaidimo epizodais. Netrukus indas lygiavosi į tokius vidurio puolėjus kaip Dwightas Howardas, Shaquille'as O'Nealas ir Yao Mingas.

Dabar jis pats gali tapti Indijos Yao Mingu.

„Manau, kad Indija bus kita Kinija. Jis atidarė duris į NBA Indijos krepšiniui, – sakė S.Singho pusbrolis Sunny. – Niekas nesitikėjo, kad jis čia bus. O jis labai sunkiai dirbo. Pusbrolis turėjo problemų su anglų kalba, jam sunkiai sekėsi Floridijos mokykloje, todėl nepateko į koledžą. Tačiau jis nenustojo dirbti krepšinio aikštelėje. Buvo sunku, bet jis tai padarė.“

Kadangi S.Singho mokslo rezultatai neatitiko minimalių reikalavimų patekti į universitetą, jis yra pirmasis žaidėjas, kuris į NBA pateko nežaidęs NCAA, profesionalioje komandoje ar antrinėje NBA lygoje („D League“).

Milžinų šeimyna

Kai S.Singhui buvo 14 metų, jo ūgis siekė 213 cm. Per penketą metų indas dar labiau išsistiebė ir dabar jo ūgis siekia 218 cm.

S.Singho svoris – 131 kilogramas. Jis nešioja 57 dydžio batus. Visai kaip legendinis Shaquille'as O'Nealas.

Kamuolys tiesiog pranyksta milžiniškose jo rankose.

Satnamo tėčio Balbiro ūgis – taip pat 218 cm. Įspūdingas ir močiutės ūgis – 203 cm.

„Mano tėtis norėjo žaisti krepšinį, bet senelis to neleido. Tai buvo ūkininkų šeima, todėl seneliui reikėjo mano tėčio pagalbos ūkio darbuose. Taigi, tėtis taip ir niekada neturėjo tokios galimybės, kokią gavau aš. Tėtis manimi labai didžiuojasi. Mano užduotis – pasiekti savo potencialą“, – sakė S.Singhas.

Gimė ten, kur nėra krepšinio

Satnamas gimė Pundžabo regiono kaimelyje, kuriame gyvena maždaug 700 žmonių. Jis daug laiko praleisdavo kieme mėtydamas į krepšį ir tiesiog pamilo oranžinį kamuolį.

Jo tėtis Balbiras, kitaip nei senelis, netrukdė užsimegzti šiai meilei. Nors kaimelyje nėra nė vienos krepšinio aikštelės, S.Singhas tiesiog dominavo Pundžabo regiono berniukų pirmenybėse.

Įžvelgęs didžiulį sūnaus potencialą Balbiras norėjo jam suteikti geriausias sąlygas. Sulaukęs patarimų, dvylikametį sūnų Balbiras išsiuntė į artimiausią didmiestį. Ludhianos sporto akademija tapo antraisiais Satnamo namais.

Trylikamečio talentą įžvelgę treneriai pakvietė jį žaisti Azijos šešiolikmečių pirmenybėse Malaizijoje. Nors buvo jauniausias, kartu jis buvo ir aukščiausias komandos narys.

Ten jis gavo pasireikšti tik po keletą minučių, o kai grįžo į Indiją, jo gyvenimas praktiškai nepasikeitė, nes šalyje turnyras buvo minimaliai nušviestas žiniasklaidoje.

NBA žingsnis į Indiją

2009 metais NBA tarptautinės grandies prezidente išrinko Heidi Ueberroth. Prie projekto „NBA China" prisidėjusi moteris naujose pareigose iškart užmetę meškerę ant milžiniškosios Indijos.

Jos misija buvo aiški – krepšinio užribyje Indijoje sukelti susidomėjimą šia sporto šaka. 

NBA skyrė lešų infrastruktūrai, treneriams ir krepšinio akademiją Indijoje susiejo su kita veikiančia JAV. Pirmiesiems projekto dalyviams buvo suteikta galimybė patekti į Floridoje veikiančią akademiją. Tokios durys atsivėrė keturiems geriausiems berniukams ir keturioms mergaitėms iki 13 metų.

Pasižiūrėti geriausiųjų į Indiją atvyko NBA krepšinio operacijų Indijoje prezidentas Troy'us Justice'as.

Jį nustebino Satnamo taiklumas, bet kojų judesiai paliko tragišką įspūdį. S.Singhas pasirodė lėtas, vengė kontakto bijodamas ką nors sužeisti, sunkiai gaudė perdavimus.

NBA trenerių teigimu, S.Singhas būtų pasiruošęs žaisti NBA nebent po 3-4 metų.

„Kiek jam metų?" – asistento paklausė T.Justice'as.

Sulaukęs atsakymo, kad berniukui tėra keturiolika, amerikietis papurtė galvą ir perklausė: „Ne, man reikia tikro jo amžiaus".

T.Justice'as išsikvietė Satnamą individualiai padirbėti su kojų judesiais. Klusnumo išmokytas berniukas vykdė nurodymus. 

„Kai pirmą kartą pamačiau jį žaidžiantį, milžiniškos Satnamo kojos tiesiog lindo iš batų", – prisimena Indijoje dirbantis NBA atstovas T.Justice'as.

Po treniruotės T.Justice'as Indijos žurnalistui pasakė: „Tai gali būti Indijos krepšinio išrinktasis".

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 24sek