2017 03 15

Brukline – keista reakcija į R.Westbrooko trigubą dublį ir D.Sabonio blokai

Brukliną užgriuvo pūga Stella ir Russello Westbrooko trigubas dublis. Domanto Sabonio komandos draugas nukalė „Oklahoma City Thunder“ pergalę prieš „Brooklyn Nets“ krepšininkus 122:104 (32:32, 30:30, 29:21, 31:21).
Domantas Sabonis ir Jeremy Linas
Domantas Sabonis ir Jeremy Linas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Thunder“ laimėjo Brukline 122:104.
  • D.Sabonis pelnė 4 taškus.
  • R.Westbrookas surinko trigubą dublį.
  • Dėl pūgos buvo iškilusi grėsmė rungtynėms neįvykti.

R.Westbrookas sutriko, kai „Nets“ gerbėjai ėmė džiaugsmingai šaukti po netaiklaus šeimininkų komandos metimo.

„Maniau, kad kažkas atsitiko. Nesupratau, kodėl jie taip garsiai rėkia. Galvojau, kad galbūt ką nors dalija sirgaliams“, – gūžčiojo pečiais R.Westbrookas.

Pasirodo, Bruklinas taip pasveikino 10-ąjį kamuolį po krepšiu sugriebusį „Thunder“ gynėją, kuris po netaiklaus metimo į savo sąskaitą įsirašė dar vieną trigubą dublį – 33 šį sezoną ir 70 per karjerą NBA.

R.Westbrookas Brukline pataikė tik 6 metimus iš 18, nors per 5 pastarąsias rungtynes iš 8 rinko mažiausiai po 40 taškų. Tačiau jis vis tiek dominavo „Barclays Center“ arenoje, tik kitais būdais.

R.Westbrookas surinko 25 taškus, 12 atkovotų kamuolių ir net 19 rezultatyvių perdavimų.

„MVP! MVP!“ – šaukė „Nets“ sirgaliai atvykėliui iš Oklahomos, net garsiais šūksniais skaičiuodami, kiek atkovotų kamuolių jam dar trūko iki trigubo dublio.

Džiaugsmo banga Bruklino arenoje nuvilnijo likus žaisti 4 min. 50 sek. po netaiklaus Brooko Lopezo metimo. Beje, „Thunder“ puolėjas Tajus Gibsonas tyčia atsitraukė, kad tą 10-ąjį kamuolį sugriebtų R.Westbrookas.

Victoras Oladipo prie trečiosios „Thunder“ pergalės iš eilės pridėjo 21, Enesas Kanteris ir Tajas Gibsonas – po 17 taškų.

Šeimininkams B.Lopezas pelnė 25, rezultatyviausią sezono mačą sužaidęs Jeremy Linas – 24 taškus.

Tai nebuvo lengva „Thunder“ pergalė, nes dar po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 62:62. Bet galiausiai apsigynusi ir trečiajame kėlinyje leidusi „Nets“ įmesti tik 5 metimus iš 17, Oklahomos komanda atitrūko 91:83, o ketvirtojo kėlinio pradžioje pranašumą įtvirtino E.Kanterio metimai.

T.Gibsonui smulki trauma nesutrukdė žaisti, todėl D.Sabonis vėl pakilo nuo atsarginių suolo ir per 22 minutes pelnė 4 taškus (2/6 dvit., 0/2 baud.), atkovojo 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

Beje, šį sezoną vid. 0,4 bloko per rungtynes išrašančiam D.Saboniui 2 blokai yra pakartotas sezono rekordas. Tiesa, šią žymą 20-metis jau buvo pasiekęs bent kelis kartus.

Su D.Saboniu aikštėje „Thunder“ pelnė net 17 taškų daugiau nei „Nets“, o geresnį +/- rodiklį komandoje turėjo tik Alexas Abrinesas (+23).

Reguliariajam sezonui finišuojant, NBA sirgaliai akylai stebi R.Westbrooko skaičius. Tik vienas krepšininkas NBA istorijoje yra atlikęs daugiau trigubų dublių – Oscaras Robertsonas (41).

Beje, paskaičiuota, kad R.Westbrookui norint baigti sezoną su trigubo dublio vidurkiu, per likusias 15 reguliariojo sezono rungtynių jam reikia dar maždaug 9 trigubų dublių.

O.Robertsonas paskutinis trigubo dublio vidurkį turėjo 1961–1962 metais. R.Westbrookas šį sezoną renka vid. 31,9 taško, 10,5 atkovoto kamuolio ir 10,1 rezultatyvaus perdavimo.

„Thunder“: R.Westbrookas 25 (12 atk. kam., 19 rez. perd.), V.Oladipo 21, E.Kanteris ir T.Gibsonas po 17, A.Abrinesas 13, S.Adamsas 11.

„Nets“: B.Lopezas 25, J.Linas 24, C.LeVertas 16, R.Foye 13.