2017 02 06

Domantas Sabonis prametė viską, bet žaidė daug ir džiaugėsi pergale

Domantas Sabonis ir vėl žaidė labai ilgai, nors jam ir nesisekė pataikyti į krepšį, o „Oklahoma City Thunder“ (30-22) krepšininkai namuose 105:99 (24:16, 22:36, 25:21, 34:26) palaužė „Portland Trail Blazers“ (22-30).
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kadangi „Thunder“ priversta žaisti be traumuoto turko Eneso Kanterio, Domantas Sabonis ir vėl gavo daug laiko aikštėje.

Starto penkete rungtynes pradėjęs lietuvis per 34 minutes įmetė 2 taškus (0/5 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, blokavo 2 metimus ir kartą prasižengė. Lietuviui pritrūko minutės iki karjeros žaidimo laiko rekordo.

Be to, Domanto +/ – statistika buvo geriausia tarp visų rungtynių žaidėjų (+14). „Thunder“ ekipoje arčiausiai mūsiškio buvo +9 surinkęs A.Robersonas.

Sėkmė nuo D.Sabonio nusisuko jau pirmoje atakoje, kai lietuvis iš geros padėties nepataikė dvitaškio, bandydamas pataisyti savo metimą ir vėl nepataikė, o varžovui pamušus kamuolį lietuviui nepasisekė ir trečią sykį.

Jau po pirmosios mačo atakos Domanto statistikoje švietė trys pramesti metimai, o jau netrukus jis prametė ketvirtą kartą. Praėjus 7 minutėms jis buvo pasodintas ant suolo, tačiau netrukus grįžo į mačą ir penktą kartą prametė lengvą metimą iš po krepšio.

Trečiojo kėlinio viduryje pražangą išprovokavęs Domantas pagaliau pelnė taškus baudų metimais.

Nepaisant nerezultatyvumo, D.Sabonis žaidė iki pat paskutinių mačo minučių, o NBA rungtynių komentatoriai ne kartą gyrė lietuvį už gynybą ir tinkamą pagalbą dvigubinant.

Žaidimas klostėsi apylygiai iki ketvirtojo kėlinuko pradžios. Iki tol per visą mačą vos vieną tritaškį įmetusią „Thunder“ ekipą Victoras Oladipo truktelėjo į priekį, smeigdamas du tritaškius iš eilės. Kone iš to paties taško tolimą metimą pridėjo ir Joffrey Lauvergne'as, tiesa, po kelių akimirkų teisėjai iš V.Oladipo vieną tašką atėmė, nes jis mynė liniją – 83:77.

Vangiai mačą pradėjęs R.Westbrookas per pirmąją pusę įmetė 15 taškų, tačiau mačą baigė su 42-iem, iš kurių 19 pelnė per lemiamą kėlinuką. Jam puikiai talkino galingą dvigubą dublį surinkęs V.Oladipo.

Peržiūrėti turinį naujame langeR.Westbrooko tritaškis

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę iki tol visus penkis tritaškius prametęs R.Westbrookas smeigė tolimą metimą – 100:93.

„Thunder“: R.Westbrookas 42 (15/28 dvit., 8 rez. perd.), V.Oladipo 24 (13 atk. kam.), O.Robersonas 14 (11 atk. kam.), S.Adamsas (13 atk. kam.) ir J.Lauvergne'as (9 atk. kam.) po 7.

„Trail Blazers“: D.Lillardas 27 (4/9 trit., 7 atk. kam.), C.J.McCollumas 19 (8 atk. kam.), M.Plumlee 13, A.Crabbe'as 10.