2016 12 02

Dviejų pratęsimų trileris baigėsi „Rockets“ pergale prieš „Warriors“

„Houston Rockets“ (12-7) krepšininkai išvykoje po dviejų pratęsimų trilerio ir krūvos netaiklių tritaškių 132:127 (32:30, 32:29, 22:23, 27:31, 19:14) palaužė „Golden State Warriors“ (16-3) ekipą. Komandos pasiekė per vienerias rungtynes mestų tritaškių rekordą, o Jamesas Hardenas – įspūdingą trigubą dublį. Šiuo pralaimėjimu nutrūko „Warriors“ dvylikos iš eilės laimėtų mačų serija.
Jamesas Hardenas
Jamesas Hardenas / „Scanpix“ nuotr.

„Rockets“ krepšininkai buvo priekyje tiek po pirmo, tiek po antro ir trečio ketvirčių, o ketvirtojo pradžioje buvo įgiję 7 taškų pranašumą (97:90). Jamesas Hardenas turėjo kamuolį per lemiamas 19 sekundžių, sudegino visą laiką, bet neišplėšė pergalės.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje pergalę metimu pelnyti bandė rungtynėse žibėjęs Kevinas Durantas, tačiau ir jam nepasisekė. Antrajame pratęsime „Warriors“ tiesiog pritrūko jėgų, o pergalę garantavo Trevoro Arizos baudų metimai.

Abi komandos metė net po 44 tritaškius. 88 mesti tritaškiai – naujas NBA visų laikų rekordas.

Ketvirtą kartą šį sezoną trigubą dublį surinko „Rockets“ lyderis J.Hardenas, tik vieno rezultatyvaus perdavimo iki tokio pasiekimo pritrūko Draymondui Greenui.

„Warriors“: K.Durantas 39 (3/11 trit., 13 atk. kam.), S.Curry 28 (4/13 trit.), D.Greenas 20 (15 atk. kam., 9 rez. perd.), K.Thompsonas 15 (3/13 trit.), A.Iguodala 10.

„Rockets“: J.Hardenas (2/11 trit., 15 atk. kam., 13 rez. perd.) ir R.Andersonas (5/10 trit.) po 29, E.Gordonas 23 (4/9 trit.), M.Harrellas 13 (10 atk. kam.), T.Ariza 12, S.Dekkeris 11, C.Capela 10.

Nors abi komandos krepšį atakavo tikrai prastai, tačiau „Rockets“ vis atsikovodavo kamuolius puolime. Tai buvo pati didžiausia „Warriors“ bėda – net ir po idealios gynybos 23 sek. „Rockets“ ne kartą atsikovodavo kamuolį puolime ir pelnydavo taškus.

Ketvirtajame kėlinuke ir pratęsime pirmaujanti komanda keitėsi daugiau nei dešimt kartų, tiek pat sykių rezultatas buvo lygus. Likus 45 sek. iki pagrindinio laiko pabaigos rezultatas buvo lygus – 111:111. Ir vėl „Warriors“ gynėsi 23 sekundes, tačiau paskutinę akimirką pražangą išprovokavęs R.Andersonas sumetė baudas ir paliko šeimininkams 22 sek.

K.Duranto baudos metimai vėl išlygino rezultatą, o likusį laiką sudeginęs J.Hardenas paskutinę akimirką prametė tritaškį, pasiųsdamas ekipas į pratęsimą.

Per papildomą laiką mačas vėl vyko panašiai – pirmaujanti komanda keitėsi kas ataką. Likus 27 sek. „Rockets“ turėjo kamuolį, tempė laiką beveik iki pabaigos, kai Draymondas Greenas jį išmušė ir sutrukdė paskutiniam metimui. Kitoje aikštės pusėje pergalę nesėkmingai išplėšti bandė K.Durantas.

Sužaidus pusantros minutės antrajame pratęsime Stephenas Curry baigė pasirodymą dėl pražangų ir J.Hardenas smeigė tritaškį – 126:123. Po D.Greeno nesportinės pražangos „Rockets“ atsiplėšė 130:124.

„Warriors“ krepšininkai per antrą pratęsimą tik kartą pataikė iš žaidimo. Tai buvo D.Greeno dvitaškis su pražanga. „Warriors“ buvo netoli perimto kamuolio, tačiau prasižengė prieš T.Arizą, kurio baudos metimai užtvirtino pergalę.