2017 10 19

Galingas startas: Domantas Sabonis kėlė sirgalius iš kėdžių

Kai Domantas Sabonis trečiajame kėlinyje šūviu iš vidutinio nuotolio sukrovė savo komandai 11 taškų pranašumą – iki tol didžiausią tą vakarą, „Indiana Pacers“ sirgaliai atsistojo iš savo vietų. Jiems patiko, kokį smarkiai atsinaujinusios komandos ir drauge D.Sabonio žaidimą išvydo NBA sezono starte. Lietuvis startavo galingai ir pergalingai – „Pacers“ įveikė „Brooklyn Nets“ 140:131.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“/AP nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Pacers“ pirmosiose sezono rungtynėse nugalėjo „Nets“ klubą 140:131.
  • D.Sabonis debiutavo 16 taškų ir 7 atkovotais kamuoliais.
  • Lietuvis pataikė visus 7 dvitaškius.
  • Net 8 „Pacers“ žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių.

21-erių puolėjas naujos komandos sirgaliams atsiskleidė gražiausiomis spalvomis.

D.Sabonis drebino krepšį tvirtu dėjimu, šaudė iš vidutinio nuotolio, protingai kirto į baudos aikštelę, kur žvejojo naujo geriausio draugo Lance'o Stephensono perdavimus po užtvaros, graibstė kamuolius nuo varžovų galvų ir protingai skirstė juos komandos draugams.

„Duokit tam vyrukui kamuolį!“ – nuo atsarginių suolo šaukė „Pacers“ žvaigždė Milesas Turneris, kai Domantas galingai pradėjo antrąjį ketvirtį.

Per ne visas tris antrojo ketvirčio minutes D.Sabonis greitai surinko 6 taškus. Iki pertraukos jo sąskaitoje jų buvo 8. Toks stiprus startas padėjo „Pacers“ persverti rezultatą 41:36. Bet tai buvo ne pabaiga.

„Nets“, nepaisant gausybės klaidų, lipo „Pacers“ ant kulnų, tačiau būtent po D.Sabonio metimo Indianos klubas trečiojo kėlinio pabaigoje įgijo dviženklę persvarą (90:79).

Įsidrąsinęs Saboniukas per aukštai iškeltą varžovo ranką dar sykį, jau gerokai efektingiau, drebino krepšį ir kėlė aistruolius iš savo vietų.

„Domantas Sabonis uždegė sirgalius!“ – šūkavo „Pacers“ komentatoriai.

Netrukus krisdamas ant parketo lietuvis sučiupo kamuolį puolime ir ataka baigėsi „Pacers“ taškais. Po šio išpuolio Indianos klubas užgesino paskutinį „Brooklyn Nets“ spurtą.

Geresnio prisistatymo ir nesurežisuosi: 16 taškų, idealus pataikymas – 7 iš 7 taiklių dvitaškių (2/3 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, iš kurių 4 puolime, rezultatyvus perdavimas, klaida ir 3 pražangos.

Kai D.Sabonis likus žaisti 5 min. 58 sek. sėdosi ant suolo, aistruoliai jį palydėjo plojimais.

„Pacers“ sirgaliai socialiniuose tinkluose jau ieško, kur įsigyti D.Sabonio marškinėlius.

„Pacers“: V.Oladipo 22, D.Collisonas (11 rez. perd.) ir M.Turneris (14 atk. kam.) po 21, Th.Youngas 17, D.Sabonis ir L.Stephensonas po 16, B.Bogdanovičius 14, C.Josephas 11.

„Nets“: D.Russellas 30, T.Bookeris 20, J.Linas 18.