2017 01 23

Galingo Jono Valančiūno starto neužteko: „Raptors“ – duobėje

Per dvi naktis „Phoenix Suns“ nuskriaudė du lietuvius. Vos po dviejų kėlinių Jonas Valančiūnas savo sąskaitoje skaičiavo 10 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, tačiau „Toronto Raptors“ pergalei to neužteko. Vidurio puolėjo klubas krenta į duobę – šįkart 103:115 (31:28, 29:29, 25:25, 18:33) nusileido „Suns“ krepšininkams ir patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės.
Jonas Valančiūnas ir Kyle'as Lowry
Jonas Valančiūnas ir Kyle'as Lowry / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nusileido „Suns“ klubui 105:113.
  • Tai buvo trečiasis „Raptors“ pralaimėjimas iš eilės.
  • J.Valančiūnas pelnė 16 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.
  • K.Lowry mačo pabaigoje išvarytas iš aikštės.

„Raptors“ komandą Toronte pražudė Erico Bledsoe karjeros rungtynės (40 tšk.) ir galingas „Suns“ spurtas ketvirtajame kėlinyje 18:6.

„Ko gero, dabar žaidžiu geriausią savo krepšinį. Bet tiesiog stengiuosi laimėti“, – sakė 13 rezultatyvių perdavimų prie 40 taškų pasirodymo pridėjęs E.Bledsoe, šį sezoną renkantis vid. 20,4 taško.

Ketvirta jauniausia komanda NBA pirmą kartą nuo 2013-2014 metų abu kartus per vieną sezoną nugalėjo „Raptors“ ekipą.

Toronto krepšininkų treneris Dwane'as Casey buvo smarkiai nusivylęs.

„Kai nekrenta, privalai pasitempti gynyboje. O mes to nepadarėme. Leidome puolimo problemoms persikelti ir į gynybą. Nesustabdėme priešininkų lemiamu metu, nekontroliavome situacijos“, – atsiduso D.Casey.

Beje, dėl gynybos „Raptors“ apžvalgininkų pagyrų sulaukė Jonas Valančiūnas, per 31 minutę pelnęs 16 taškų (6/10 dvit., 4/5 baud.), atkovojęs 12 ir perėmęs 1 kamuolį, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, suklydęs 1 ir prasižengęs 3 kartus bei išrašęs 3 blokus.

Trys J.Valančiūno blokai – geriausias rezultatas šį sezoną.

Bet D.Casey priekaištai buvo suprantami – „Suns“ pataikė 50,6 proc. metimų (40/79), iš kurių bent 40,9 proc. buvo tritaškių (9/22).

Pralaimėjimą dar apkartino incidentas ketvirtojo kėlinio pabaigoje. „Suns“ užtikrintai pirmaujant 109:100, pagrindinis „Raptors“ įžaidėjas Kyle'as Lowry trenkė per veidą krepšio link besiveržusiam Brandonui Knightui ir buvo išvarytas iš aikštės.

„Tikrai, maniau, kad jis mes „floaterį“, susimėčiau ir netyčia pataikiau per veidą. Nesu nešvarus žaidėjas. Iškart atsiprašiau jo“, – po mačo teisinosi K.Lowry, kuriam tai buvo blankus vakaras – pelnė 15 taškų ir pataikė tik 1 tritaškį iš 9.

Iškart po incidento aikštę paliko kitas „Raptors“ lyderis DeMaras DeRozanas, kuris pajuto čiurnos skausmus. Beje, D.DeRozanas surinko 22 taškus ir bent 20 taškų pelnė jau 265 rungtynėse, susilygindamas su Chrisu Boshu. „Raptors“ klube šią žymą daugiau kartų pasiekė tik Vince'as Carteris (273).

„Raptors“: D.DeRozanas 22 (6/17 met.), J.Valančiūnas 16 (12 atk. kam.), K.Lowry 15 (1/9 trit.), D.Carrollas 14, L.Nogueira 13.

„Suns“: E.Bledsoe 40 (11/17 met., 13 rez. perd.), D.Bookeris 20, T.Chandleris 16 (9 atk. kam.), B.Knightas 12, P.J.Tuckeris 11 (10 atk. kam.).