2017 04 24

Greičiausias trigubas dublis per 20 metų neišgelbėjo: D.Sabonio klubas – ant bedugnės krašto

Domantui Saboniui ant „Oklahoma City Thunder“ atsarginių suolo nereikėjo nusisegti treningo, kadangi 20-metis taip ir nepakilo į aikštę dvikovai su „Houston Rockets“. Nuo ten jis matė greičiausią NBA trigubą dublį per 20 metų ir 14 taškų pranašumą sukaupusius komandos draugus. Bet galop visas reginys baigėsi labai liūdnai: „Thunder“ krito prieš „Rockets“ 109:113 (26:22, 32:32, 19:19, 32:40) ir serijoje iki 4 pergalių jau atsilieka 1-3.
Russellas Westbrookas
Russellas Westbrookas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Thunder“ nusileido „Rockets“ 109:113.
  • Serijoje iki 4 pergalių „Thunder“ atsilieka 1-3.
  • R.Westbrookas surinko trigubą dublį (35+14+14).
  • Nene įmetė visus 12 metimų ir buvo rezultatyviausias „Rockets“ (28 tšk.).
  • D.Sabonis nežaidė antrą mačą iš eilės.

Russellas Westbrookas su antrojo kėlinio sirena sugriebdamas atšokusį kamuolį į savo sąskaitą įsirašė trigubą dublį (17+10+10) – greičiausią atkrintamosiose varžybose per 20 pastarųjų metų.

Ir galutiniai skaičiai buvo įspūdingi – 35 taškai, 14 atkovotų kamuolių bei 14 rezultatyvių perdavimų.

„Thunder“ klubas praneša, kad R.Westbrookas tapo pirmuoju žaidėju po Wilto Chamberlaino, kuriam pavyko trejas atkrintamųjų rungtynes iš eilės surinkti trigubą dublį.

Su juo aikštėje „Thunder“ tiesiog skrajojo, o trečiajame kėlinyje buvo nutolę 14 taškų skirtumu.

Bet kai tik R.Westbrookas prisėsdavo ant atsarginių suolo atsikvėpti, visas Oklahomos klubo žaidimas greitai sugriūdavo.

Tad įpusėjus ketvirtajam kėliniui rezultatas buvo lygus 90:90.

Netrukus ilgai šeimininkus gaudę „Rockets“ jau laikė iniciatyvą savo rankose – likus žaisti pusantros minutės pirmavo 105:103.

Šiam pranašumui įgyti „Rockets“ pasitelkė ir gudrią taktiką – tyčia prasižengė prieš Andre Robersoną. Nors šis vien per pirmąją mačo pusę blokavo net 5 metimus ir puikiai uždengė Jamesą Hardeną, kuris 16 taškų susirinko prametęs visus 7 tritaškius ir suklydęs 7 kartus, A.Robersonas realizavo tik 2 baudos metimus iš 12.

Ir nors tas vakaras priklausė R.Westbrookui, lemiamu metu jis trenkėsi į Nene užtvarą, o tik ketvirtajame kėlinyje 10-ąjį taškelį sukrapštęs J.Hardenas likus 42 sek. pataikė labai svarbų dvitaškį (108:103).

R.Westbrookas ir S.Adamsas sugebėjo sušvelninti skirtumą 107:108, bet kritiniu metu neapsigynė ir leido Nene įmesti dvitaškį su pražanga, kuris nutolino „Rockets“ likus 11,8 sek. 111:107.

Šis vakaras Nene buvo istorinis – brazilas pataikė visus 12 dvitaškių ir vos per 25 minutes pelnė 28 taškus. 34-erių vidurio puolėjas tapo daugiausiai metimų be klaidų atkrintamosiose pataikiusiu NBA krepšininku.

A.Abrinesas po netaiklaus metimo taisė komandos draugus ir likus 7,8 sek. dar švelnino skirtumą 109:111. Nedaug trūko ir R.Westbrookas būtų perėmęs kamuolį, bet „Rockets“ sugebėjo jį išsaugoti. O E.Gordonas neklydo prie baudų metimo linijos – galutinis rezultatas 113:109.

D.Sabonis antrosiose rungtynėse iš eilės nepakilo nuo suolo.

Atkrintamosiose varžybose puolėjas kol kas sužaidė 6 minutes. Treneris Billy Donovanas kovai naudoja kitokio pobūdžio aukštaūgius.

Kai 5-ąją minutę pagrindinis sunkusis kraštas Tajas Gibsonas užsidirbo jau 2 asmeninę pražangą, jo vietą aikštėje užėmė ne Domantas, o Jerami Grantas.

Labiau lengvaatletį nei krepšininką savo duomenimis primenantis „Neptūno“ legionieriaus Jerai Granto brolis pasišuoliuodamas drebino krepšį dėjimais.

Penktosios serijos rungtynės vyks Hjustone. Lietuvos laiku mačas vyks naktį iš antradienio į trečiadienį 3 val.

NBA istorija rodo, kad tikimybė išsikapstyti atsiliekant serijoje 1-3 siekia vos 4,7 procento.

„Thunder”: R.Westbrookas 35 (10/28 met., 14 atk. kam., 14 rez. perd.), S.Adamsas 18, V.Oladipo 15, A.Robersonas 13 (2/12 baud.), J.Grantas 10.

„Rockets“: Nene 28 (12/12 dvit., 10 atk. kam.), L.Williamsas ir E.Gordonas po 18, J.Hardenas 16 (5/16 met., 0/7 trit., 8 rez. perd., 7 kl.), T.Ariza 14.