2017 11 16

Jonas Valančiūnas savo žaidimu ir elgesiu varė iš kantrybės NBA žvaigždes

Jonas Valančiūnas išlaikė NBA superžvaigždžių patikrinimą. Iš dviejų NBA superbokštų tvirtovės lietuvis ištrūko su vienomis rezultatyviausių sezono rungtynių, „Toronto Raptors“ pergale prieš „New Orleans Pelicans“ 125:116 ir laimėtu nervų karu.
Jonas Valančiūnas ir DeMarcusas Cousinsas
Jonas Valančiūnas ir DeMarcusas Cousinsas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „Pelicans“ komandą 125:116.
  • J.Valančiūnas pelnė 21 tašką.
  • Lietuviui tai buvo antros rezultatyviausios rungtynės šį sezoną.
  • J.Valančiūnas pataikė visas 9 baudas.

DeMarcusas Cousinsas vos tvardėsi, kai ketvirtojo kėlinio viduryje teisėjai jam užfiksavo pražangą.

Amerikietis bandė nusistumti J.Valančiūną alkūne ir arbitrai nustatė taisyklių pažeidimą.

Tokių epizodų buvo ne vienas ir ne du. J.Valančiūnas metė net 9 baudas – tai antras didžiausias jo rodiklis šį sezoną, ir sodino ant suolo susinervinusias NBA žvaigždes.

25 metų centras realizavo visas 9 mestas baudas (daugiau šį sezoną metė tik kartą – 10), per 29 minutes pelnė 21 tašką (6/8 dvit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 5 ir prasižengė 4 kartus.

Rezultatyviau šį sezoną tautietis rungtyniavo tik pirmosiose NBA sezono rungtynėse su „Chicago Bulls“, kai pasižymėjo 23 taškais.

Sykį ir pats J.Valančiūnas buvo nubaustas pražanga puolime, kuri sunervino lietuvį tiek, kad šis neskubėjo atsisveikinti su kamuoliu.

Tačiau jį lyg nuo šuniuko ištiesta ranka laikęs J.Valančiūnas tuo pačiu suerzino D.Cousinsą, kuriam beliko dairytis į teisėjus.

Tai buvo ne vienintelis toks epizodas, dėl kurio tiek D.Cousinsas ar tas pats Anthony Davisas nervingai žvilgčiojo į arbitrus.

„New Orleans Pelicans“ superžvaigždės atrodė išsimušusios iš ritmo – kartu surinko 44 taškus.

D.Cousinsas įmetė 25, bet suklydo 6 kartus, surinko 5 asmenines pražangas ir pataikė 9 metimus iš 19. A.Daviso sąskaitoje buvo 19 taškų ir taip pat 5 asmeninės pražangos.

Kartu jiedu atkovojo 14 kamuolių, kai vienas pats A.Davisas įprastai NBA vidutiniškai sugriebia 11,9 atšokusio kamuolio.

„Pelicans“ pagal baudos aikštelėje pelnytus taškus dominavo 64:42, bet Naujojo Orleano komandą skaudžiai susmaigstė „Raptors“ tritaškės strėlės.

Toronto toliašaudė artilerija pataikė net 16 tritaškių iš 34, o „Raptors“ krepšį atakavo bendru 59 proc. pataikymu.

Tai buvo ketvirtoji „Raptors“ pergalė per penkerias pastarąsias rungtynes. Daugiausia prie jos prisidėjo DeMaras DeRozanas ir arti trigubo dublio buvęs Kyle'as Lowry (11 atk. kam., 9 rez. perd.), pelnę atitinkamai 25 ir 22 taškus.

Toronto komandos neišgąsdino ir 14 taškų deficitas, kurį ji turėjo pirmajame kėlinyje. Jau antrajame ketvirtyje „Raptors“ buvo priekyje 45:42.

„Raptors“: D.DeRozanas 25, K.Lowry 22 (11 atk. kam., 9 rez. perd.), J.Valančiūnas 21, CJ Milesas 17, S.Ibaka 12.

„Pelicans“: D.Cousinsas 25, A.Davisas 19, J.Holiday 18, D.Milleris 13.