2017 02 15

Jonas Valančiūnas Čikagoje – galingas startas, techninė pražanga ir gniuždanti serija

Jonas Valančiūnas jau po 10 pirmųjų minučių Čikagoje savo sąskaitoje turėjo 10 taškų. Tačiau „Toronto Raptors“ vėliau nebeskirstė lietuviui kamuolio, pasodino ant suolo lemiamu metu ir už tai turėjo sumokėti dar vienu pralaimėjimu „Chicago Bulls“ 94:105 (18:24, 21:34, 25:20, 30:27). Jau 11-uoju iš eilės prieš „bulius“ komandos istorijoje.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ pralaimėjo Čikagoje 94:105.
  • „Raptors“ nelaimi prieš „Bulls“ 11 rungtynių iš eilės – nuo 2013-ųjų gruodžio 31-osios.
  • J.Valančiūnas pelnė 12 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.
  • 10 taškų lietuvis pelnė vien per pirmąjį kėlinį.

Pastarąjį kartą „Raptors“ pergale prieš Čikagos ekipą džiaugėsi 2013-ųjų gruodžio 31-ąją.

J.Valančiūnas darė viską, kad ši serija kuo greičiau nutrūktų – pirmojo kėlinio pabaigoje 10 taškų pelniusį lietuvį sustabdė ir atvėsino tik techninė pražanga už ginčus su arbitru.

Tačiau kiti komandos draugai strigo puolime, o netrukus sustojo ir mažiau kamuolių gavęs J.Valančiūnas.

Per 22 minutes 24-erių vidurio puolėjas pelnė 12 taškų (6/11 dvit.), atkovojo 9 kamuolius, suklydo 1 ir prasižengė 2 kartus.

Pirmajame kėlinyje atlikęs net 8 metimus, antrajame lietuvis atakavo krepšį jau tik dusyk, trečiajame – vos kartą, o ketvirtajame nebepasirodė aikštėje.

O „Bulls“ trečiajame kėlinyje nutolo 23 taškų skirtumu ir užtikrintai jį išsaugojo.

Rezultatyviausiai „Raptors“ gretose žaidė 22 taškus pelnęs Kyle'as Lowry, neišgelbėjęs komandos nuo trečio pralaimėjimo iš eilės.

AFP/„Scanpix“ nuotr./DeMaras DeRozanas

Ilgą laiką „Cleveland Cavaliers“ ekipą vaikę kanadiečiai dabar tėra 5-oje Rytų konferencijos vietoje – į priekį užleido ne tik „Boston Celtics“, bet ir „Washington Wizards” bei „Atlanta Hawks“.

Beje, 18 taškų įmetęs – 10 taškų mažiau nei yra jo vidurkis – D.DeRozanas mačo pabaigoje už antrąją techninę pražangą buvo išvarytas iš aikštės.

Tai pažymėjo jau 7-ąjį „Raptors“ pralaimėjimą per 11 pastarųjų rungtynių.

Galbūt komandą išgelbės mainai, kurie iš „Orlando Magic“ atsiuntė Jonui Valančiūnui ramstį po krepšiu Serge'ą Ibaką?

„Raptors“: K.Lowry 22, D.DeRozanas 18 (5/19 met.), N.Powellas 13, J.Valančiūnas 12 (9 atk. kam.), C.Josephas 10.

„Bulls“: D.McDermottas 20, J.Butleris 19 (12 rez. perd.), T.Gibsonas 14, R.Rondo 12, C.Felicio 10.