2017 05 16

Kelly Olynykas: netikėtas didvyris, kuris atvedė „Celtics“ į Rytų konferencijos finalą

Ketvirtojo kėlinuko pabaigoje susitikime tarp „Boston Celtics“ ir „Washington Wizards“ namų arenoje susirinkę sirgaliai skandavo vieną vardą: „Kelly! Kelly! Kelly!“ Vos prieš daugiau nei 72 valandas Isaiah Thomasas kalbėjo apie tai, kad septintose serijos rungtynėse gimsta legendos, tačiau tikrai niekas nesitikėjo, kad tokį pasirodymą surengs Kelly Olynykas.
Kelly Olynykas
Kelly Olynykas / „Scanpix“ nuotr.

K.Olynykas 12 iš savo 26 taškų pelnė per tris su puse minutės ketvirtajame rungtynių kėlinyje ir padėjo „Celtics“ iškovoti pergalę 115:105. Nereikia nė sakyti, kad tai buvo rezultatyviausios jo rungtynės NBA atkrintamosiose varžybose.

„Celtics“ šio netikėto didvyrio dėka pateko į Rytų konferencijos finalą, o po mačo su „Wizards“ jį geriausiu rungtynių krepšininku išrinko ir kolega I.Thomasas.

K.Olynykas tapo pirmuoju „Celtics“ atsarginiu, kuris surinko 25 taškus atkrintamosiose nuo 2009 metų Eddie House'o pasirodymo dvikovoje su „Magic“ (31).

Tai buvo rezultatyviausias atsarginio žaidėjo pasirodymas atkrintamųjų varžybų septintose serijos rungtynėse nuo 2006-ųjų Leandro Barbosos dvikovos su „Lakers“ (26).

Iš viso mačą su „Wizards“ K.Olynykas baigė pataikęs 10 metimų iš 14, o visus keturis savo metimus jis prametė nuo tritaškio žymos. Dažniausiai tolimais metimais varžovų gynybai gąsdinantis puolėjas šį kartą buvo labai agresyvus baudos aikštelėje.

Jis palaukdavo, kol gynyba sutelkia visą dėmesį I.Thomasui, ir tuomet turėdavo puikią progą atakuoti krepšį. Įdomu tai, kad K.Olynykas pataikė visus 6 metimus, kuriuos „Wizards“ gynyba uždengė patikimai.

K.Olynykas ne kartą uždeginėjo publiką, o ketvirtojo kėlinuko pabaigoje ant atsarginių suolelio buvo palydėtas plojimais: „Nerealu. Ypač dėl to, kad laimėjome prie savų sirgalių. Neįtikėtinas jausmas rungtyniauti tokioje atmosferoje. 20 tūkst. žmonių mus palaikė, todėl tikimės, kad ši pergalė nėra paskutinė.“

„Jau prieš šią seriją sakiau jam, kad jis joje turėtų puikiai sužaisti, – po rungtynių kalbėjo Alas Horfordas. – Kelly nuolat dirba labai sunkiai. Jis, ko gero, įdeda daugiausia darbo visoje komandoje. Jis yra vienas iš tų unikalių aukštaūgių, kuris gali pataikyti iš toli.“

K.Olynykas jau šią vasarą taps apribotuoju laisvuoju agentu, o „Celtics“ tikisi aukštaūgį išlaikyti savo gretose. Ypač jeigu jis ir toliau demonstruos tokią sportinę formą.

„K.Olynykas šiandien sužaidė nuostabiai, – varžovo pasirodymą komentavo vyriausiasis treneris Scottas Brooksas. – Šiandien jis pataikė labai daug svarbių metimų ir padėjo savo komandai nugalėti.“

Įdomu tai, kad „Celtics“ septintąsias serijos rungtynes laimėjo rekordinį – 22-ą kartą savo komandos istorijoje (22-8). Jiems priklauso daugiausia žaistų septintųjų serijos rungtynių rekordas bei geriausio pergalės procento rodiklis šiame lemiamame mače (73 proc.).