2015 06 10

LeBrono Jameso šou finale tęsiasi – „Cavaliers“ dar kartą patiesė „Warriors“ klubą

LeBronas Jamesas NBA superfinalo serijoje įjungė Michaelo Jordano režimą. Specialistų nurašyta „Cleveland Cavaliers“ komanda be dviejų traumuotų žvaigždžių namuose dar kartą patiesė „Golden State Warriors“ ekipą 96:91 (24:20, 20:17, 28:18, 24:36) ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 2-1.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / „Scanpix“ nuotr.

„Cavaliers“ vos neiššvaistė solidaus 17 taškų skirtumo, kurį ketvirtajame kėlinyje „Warriors“ buvo sumažinę iki minimumo.

Finale L.Jamesas renka vidutiniškai po 41 tašką.

Tačiau LeBrono Jameso ir Matthew Dellavedovos duetas išsaugojo šeimininkams pergalę.

L.Jamesas surengė dar vieną išskirtinį pasirodymą. 30 metų puolėjas pelnė 40 taškų (14/34 met.), atkovojo 12 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

M.Dellavedova pridėjo 20, Tristanas Thompsonas (13 atk. kam.) ir J.R.Smithas – po 10 taškų.

„Warriors“ komandai Stephenas Curry surinko 27 (3/7 dvit., 7/13 trit.), Klay'us Thompsonas – 14, pirmą kartą finale pasirodęs Davidas Lee – 11 taškų (13 min.).

Ketvirtosios rungtynės Klivlande vyks penktadienio rytą (4 val. Lietuvos laiku).

„Cavaliers“ klubui solidžią persvarą trečiajame kėlinyje sukrovė L.Jameso ir Matthew Dellavedovos duetas. Jiedu per kėlinį pelnė atitinkamai 13 ir 10 taškų bei padėjo Klivlando komandai atitrūkti net 72:55.

Vis dėlto likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes „Warriors” priartėjo iki 76:79 ir galėjo išlyginti rezultatą, tačiau Matthew Dellavedova pakabino kamuolį ore virš svečių lanko, o LeBronas Jamesas virš priešininko galvos sugrūdo kamuolį į krepšį ir leido komandai atsikvėpti – 81:76.

Tačiau „Warriors“ nenuleido rankų. Po S.Curry tritaškio likus žaisti 2,5 min. skirtumas ištirpo iki 80:81, bet M.Dellavedova griūdamas įstūmė herojišką dvitaškį su pražanga (84:80). Dar kitoje atakoje L.Jamesas švystelėjo tritaškį ir pasiuntė „Warriors“ į nokdauną – 87:80.

Tiesa, paskutinėmis akimirkomis fantastiškais tritaškiais „Warriors" vėl atkūrė intrigą 91:94 ir vos neperėmė kamuolio, bet teisėjai paliko kamuolį „Cavaliers" rankose ir L.Jamesas baudų metimais įtvirtino pergalę.