2017 01 02

Los Andžele – solidus Jono Valančiūno dvigubas dublis ir galingas dėjimas per lietuvį

Jonas Valančiūnas 2017-uosius pradėjo solidžiai. Nors 24 metų lietuviui pirmajame šių metų mače teko praryti NBA debiutanto pasiūlytą karčią piliulę, vidurio puolėjo dvigubas dublis padėjo „Toronto Raptors“ nukauti fantastišką spurtą surengusius „Los Angeles Lakers“ 123:114 (27:33, 31:24, 27:26, 38:31).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „Lakers“ klubą 123:114.
  • J.Valančiūnas surinko 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.
  • „Raptors“ nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją.
  • K.Lowry pelnė 41 tašką.

J.Valančiūnas per 30 minučių pelnė 14 taškų (6/7 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 2 kamuolius, suklydo ir prasižengė po 3 kartus.

Pirmąjį savo metimą J.Valančiūnas prametė tik ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai jį blokavo Julius Randle'as.

Tas blokas, beje, simbolizavo galingą „Los Angeles Lakers“ spurtą. Nors iki rungtynių pabaigos likus žaisti 6 minutes „Raptors“ buvo atitrūkę 110:91, šeimininkai nepasidavė ir surengė grėsmingą šturmą.

Likus žaisti 2,5 minutės iš neabejotinos „Raptors“ persvaros beliko tik 6 taškai (112:106). Vis dėlto kritiniu metu pergalę išsaugojo Kyle'o Lowry žaidimas.

„Raptors“ įžaidėjas rugntyniavo fantastiškai. K.Lowry pataikė 12 metimų iš 16 (6/7 trit.) ir visas 11 baudų, iš viso pelnęs net 41 tašką. Jo sąskaitoje dar buvo 9 atkovoti kamuoliai ir 7 rezultatyvūs perdavimai. 31 tašką pridėjo DeMaras DeRozanas.

Be to, K.Lowry 20 iš 41 savo taško pelnė vien ketvirtajame kėlinyje.

Beje, trečiojo kėlinio pabaigoje J.Valančiūnui teko nuryti karčią piliulę. Antrasis NBA naujokų biržos šaukimas Brandonas Ingramas įspūdingai pašoko virš lanko ir sukišo kamuolį į krepšį per aukštai iškeltą lietuvio ranką. „Staples Center“ arenos žiūrovai pakilo iš savo vietų.

„Raptors“ nutraukė dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją. Be to, Los Andželas buvo penktoji stotelė „Raptors“ šešerių išvykos rungtynių serijoje.

Tuo tarpu „Lakers“ pralaimėjo 15 iš 17 pastarųjų rungtynių.

„Raptors“ Los Andžele vertėsi be starto penketo puolėjo Patricko Pattersono, kuris praėjusiame mače su „Phoenix Suns“ patyrė kelio traumą.

„Raptors“: K.Lowry 41 (12/16 met., 9 atk. kam., 7 rez. perd.), D.DeRozanas 31 (10/25 met.), J.Valančiūnas 14 (10 atk. kam.), T.Rossas 11.

„Lakers“: D.Russellas 28, N.Youngas 26, J.Randle'as 15, Th.Robinsonas 12.