Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šarlotėje nušauto juodaodžio istorijai neliko abejingas ir Michaelas Jordanas

Michaelas Jordanas
„Scanpix“/AP nuotr. / Michaelas Jordanas
Šaltinis: 15min
0
A A

Michaelas Jordanas prabilo apie neramumus Šarlotėje. Šiaurės Karolinos mieste nesiliauja riaušės dėl nušauto 43-ejų juodaodžio Keitho Lamonto Scotto. Protestuotojai gina afroamerikiečių teises ir piktinasi, kad policija nušovė žmogų šiam nekeliant visiškai jokios grėsmės. Tokia pasipiktinimo banga – jau ne pirmoji Jungtinėse Amerikos Valstijose. Todėl aistrų ėmėsi malšinti legendinis žaidėjas.

„Noriu pareikšti užuojautą Scotto šeimai dėl netekties. Taip pat linkiu pasveikti tiems, kurie buvo sužeisti, – oficialų M.Jordano pranešimą išplatino „Charlotte Hornets“ klubas.

– Bet atsižvelgiant į tragiškus pastarųjų trijų dienų įvykius, dabar svarbiausia nusiraminti ir vieningai siekti taikios demonstracijos ir dialogo, konstruktyviais ir jokiais būdais ne nusikalstamais būdais.

Kaip Šarlotės bendruomenės narė, „Hornets“ organizacija ketina bendradarbiauti su pilietiniais lyderiais, mūsų išrinktaisiais valdžioje ir teisėsaugos įstaigomis, kad įneštume daugiau pasitikėjimo, skaidrumo ir supratimo, jog galime gydytis ir augti kartu kaip bendruomenė“.

53-ejų M.Jordanas yra „Hornets“ klubo savininkas.

K.L.Scotto mirtis – kontroversiška. JAV žiniasklaida skelbia, kad policininkai ieškojo vieno įtariamojo, kai netyčia automobilyje stovėjimo aikštelėje užtiko K.L.Scottą. Šis pareigūnams pasirodė įtartinas.

Įvyko konfliktas, policininkams pasirodė, kad K.L.Scottas turėjo ginklą, todėl policininkas nušovė gyventoją.

Nušautojo gyminaičiai prisiekinėjo, kad vyras neturėjo ginklo, o kai buvo nušautas, neva rankose laikė knygą. Anot pranešimų, K.L.Scottas tuo metu laukė iš mokyklos grįžtančio sūnaus.

Vyriškį nušovė pareigūnas Brentley Vinsonas. Jis taip pat buvo juodaodis.

Liudininkų teigimu, pareigūnai tuo metu nebuvo uniformuoti.

„Jokio ginklo jis neturėjo. Jis tiesiog sėdėjo automobilyje ir studijavo knygą. O tada iš mašinos iššoko du neuniformuoti žmonės ir prie automobilio ėmė šaukti: rankas aukštyn! O tada – bam, bam, bam!“ – piktinosi liudininkė.

Tiesa, vėliau išplito fotografijos, kuriose prie K.L.Scotto kūno buvo rastas ginklas.

Policijos vadas Kerras Putney teigė, kad buvo kitų liudininkų, kurie patvirtino pareigūnų versiją, o automobilyje nebuvo rasta jokia knyga, tik ginklas.

Tačiau kadangi tai buvo jau ne pirmas atvejis, kai dėl pareigūnų šūvio žuvo juodaodis, mieste kilo pasipiktinimo banga. Įvykio vietoje vėliau vakare susirinko protestuotojai. Iš pradžių pasipiktinimą reiškę tik šūksniais, vėliau miestiečiai ėmė pulti pareigūnus – apmėtė šiuos akmenimis, daužė automobilius.

„Scanpix“/AP nuotr./Šiaurės Karolinoje įsiplieskė nauji susirėmimai dėl policijos nušauto juodaodžio
„Scanpix“/AP nuotr./Šiaurės Karolinoje įsiplieskė nauji susirėmimai dėl policijos nušauto juodaodžio

Kilo susirėmimas, per kurį buvo sužeista mažiausiai 12 policijos pareigūnų.

K.L.Scotto dukra piktinosi, kad „pareigūnai nušovė jos tėtį dėl to, kad jis buvo juodaodis“.

Liudininkų teigimu, K.L.Scottas toje pačioje vietoje laukdavo sūnaus mokyklos autobuso kiekvieną mielą dieną. Pranešama, kad vyras niekam nekeldavo jokių rūpesčių ir buvo taikus. Dukros teigimu, K.L.Scottas turėjo fizinę negalią.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek