2016 12 01

Minesotoje – rezultatyviausias Mindaugo Kuzminsko mačas ir pergalingas Carmelo metimas

Minesotą aptalžė baltiška banga. Antrojo kėlinio pradžioje dviem tritaškiais prapliupęs Mindaugas Kuzminskas kartu su Kristapu Porzingiu sukūrė fantastišką duetą. Lietuvis sužaidė rezultatyviausias NBA rungtynes šį sezoną, o Carmelo Anthony pergalingas metimas atnešė „New York Knicks“ pergalę prieš „Minnesota Timberwolves“ 106:104.
Mindaugas Kuzminskas, Kristapas Porzingis ir Carmelo Anthony
Mindaugas Kuzminskas, Kristapas Porzingis ir Carmelo Anthony / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Knicks“ laimėjo Minesotoje 106:104.
  • Pergalingą dvitaškį likus 2 sek. pataikė C.Anthony.
  • M.Kuzminskas pelnė 14 taškų.
  • Tai rezultatyviausios lietuvio rungtynės NBA.

Nuo antrojo kėlinio pradžios rungtynes pradėjęs Mindaugas Kuzminskas pratylėjo beveik pusę ketvirčio, kai per pusantros minutės pataikė du tolimus metimus. Latvis K.Porzingis pridėjo dar keturis taškus ir kaimynų iš Pabaltijo inicijuotas spurtas 10:2 išvedė „Knicks“ į priekį 50:40.

Ketvirtajame kėlinyje 27-erių lietuvis pataikė dar du tritaškius ir padidino „Knicks“ persvarą 99:82. Užfiksavęs NBA startavusios karjeros rekordą – 14 taškų, likus žaisti 5 minutes puolėjas prisėdo ant suolo.

Iškart po to sekė „Timberwolves“ spurtas 20:3 ir taip nuo +17 „Knicks“ vos neprisižaidė iki pralaimėjimo.

Komandą už ausų teko tempti Carmelo Anthony, kuris iki tol blankiai atrodė visą mačą, bet likus 2 sek. pataikė pergalingą metimą, o vėliau per paskutinį „Timberwolves“ išpuolį perėmė kamuolį.

Beje, C.Anthony nuo 2003-ųjų jau 15-ąjį kartą pataikė lemiamą metimą likus žaisti mažiau nei 5 sek. iki dvikovos pabaigos. Tai yra didžiausias skaičius visoje NBA nuo Carmelo debiuto stipriausioje krepšinio lygoje.

Per 20 minučių M.Kuzminskas pelnė 14 taškų (1/4 dvit., 4/5 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 1 ir prasižengė 2 kartus. Beje, lemiamoje „Knicks“ atakoje lietuvis buvo aikštėje.

Dviženklį taškų skaičių Mindaugas šį sezoną buvo surinkęs tik kartą – lapkričio 22-ąją su „Portland Trail Blazers“ pasižymėjo 10-ia taškų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Fantastišką bloką išrašęs Domantas Sabonis išvydo Russello Westbrooko cirką

Be M.Kuzminsko rezultatyviausio pasirodymo ir C.Anthony herojiško metimo, Minesotoje įvyko fantastiška dviejų aukštaūgių mikrodvikova.

„Timberwolves“ vidurio puolėjas Karlas-Anthony Townsas pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą, surinkdamas net 47 taškus ir dar pridurdamas 18 atšokusių kamuolių. Beje, aukštaūgis pataikė net 15 dvitaškių iš 19 ir 17 baudų iš 20.

Nepėsčias buvo ir latvis K.Porzingis, susitikimą baigęs su 29 taškais.

„Knicks“: K.Porzingis 29, C.Anthony (5/16 met.) ir M.Kuzminskas po 14, B.Jenningsas 12 (7 rez. perd.), D.Rose'as 11.

„Timberwolves“: Karlas-Anthony Townsas 47 (18 atk. kam., 15/19 dvit., 17/20 baud.), A.Wigginsas 19, Z.LaVine'as 17.

TAIP PAT SKAITYKITE: Toronte – nesėkmingas Jono Valančiūno startas ir paraiška į Shaqo pokštų laidą