2016 01 03

Monstriška Domanto Sabonio viešnagė San Fransiske: liko per tašką nuo rezultatyvumo rekordo

„Sabonis tiesiog dominuoja!“ – bent kelis kartus rungtynių metu šaukė komentatorius. Nepaisydamas čiurnos skausmų Domantas Sabonis sužaidė vienas geriausių rungtynių šį sezoną, o „Gonzaga Bulldogs“ fantastiškai išsigelbėjo San Fransiske. Antros rezultatyviausios 19-mečio puolėjo rungtynės NCAA pažymėtos sunkia pergale po pratęsimo 102:94 (34:38, 48:44, 20:12).
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Domantas Sabonis
NCAA | „San Francisco Dons“ – „Gonzaga Bulldogs“ 94:102 | Sabonis 35

D.Sabonis pelnė net 35 taškus (12/16 dvit., 11/14 baud.), atkovojo 14 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus, suklydo 3 ir prasižengė 5 kartus.

Geriausios jo rungtynės šį sezoną – 36 taškai ir 16 atkovotų kamuolių su Tenesio universitetu.

D.Sabonis galėjo pakartoti rezultatyvumo rekordą, bet likus žaisti pusantros minutės prametė baudos metimą.

Skausmai stabdė ne tik D.Sabonį, bet ir kitą „Bulldogs“ lyderį Kyle'ą Wiltjerą. Tačiau jiedu vis vien buvo rezultatyviausi Gonzagos universitete.

Domantas startavo galingai. Dar po pirmojo kėlinio jo sąskaitoje buvo 15 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai. Tačiau „Bulldogs“ atsiliko 34:38.

O kai po pertraukos stabtelėjo lietuvis, sustojo ir visa Gonzagos komanda. San Fransisko komanda atitrūko dviženkliu skirtumu ir jau laikė pergalę savo rankose.

Likus žaisti 8 minutes varžovai dar pirmavo 15 taškų skirtumu (60:75), tačiau „Bulldogs“ nedideliais žingsniais tirpdė atsilikimą, kol sukūrė nedidelį stebuklą.

Likus žaisti pusantros minutės D.Sabonis efektingai prasiveržė krepšio link, o tada sugrūdo kamuolį dar ir su varžovo pražanga. „Bulldogs“ išlygino rezultatą 79:79.

Kitoje atakoje „buldogai“ apsigynė, o atkovojęs kamuolį puolime K.Wiltjeras lengvu dvitaškiu persvėrė rezultatą 81:79. Svečiai galėjo įtvirtinti pergalę baudų metimais, bet prametė antrąją baudą (82:79), o „Dons“ švystelėjo puikų tritaškį, kuris išplėšė pratęsimą (82:82).

Tačiau per 5 papildomas minutes „Bulldogs“ dominavo aikštėje. Per pratęsimą D.Sabonis pelnė penkis taškus, visus – baudų metimais, o paskutinę minutę dėl penktosios pražangos turėjo palikti aikštę.

Lietuvį sveikino ir komandos draugai, ir sirgaliai, bet pats krepšininkas atrodė supykęs, kad negalėjo baigti mačo.

D.Sabonis devintosiose rungtynėse iš eilės pelnė bent 11 taškų. Vienženklį taškų skaičių lietuvis šį sezoną rinko tik du kartus.

Be to, aukštaūgis pasižymėjo 6-uoju dvigubu dubliu per 9 pastarąsias rungtynes.

„Bulldogs“ (12-3): Domantas Sabonis 35 (14 atk. kam.), Kyle'as Wiltjeras 29 (10 atk. kam.), Joshas Perkinsas 15, Ericas McClellanas 14.

„Dons“ (8-6): Devinas Watsonas 33, Ronnie Boyce'as 20.