2017 01 13

NBA apžvalga: Zazos Pačulijos padėtis balsavime į lygos šventę bei bauda Derrickui Rose'ui

Šiandien NBA apžvalgoje: Zaza Pačulijos padėtis balsavime į Visų žvaigždžių rungtynes, NBA noras pagreitinti žaidimą, rezultatyvus Devino Bookerio pasirodymas ketvirtame kėlinyje, Dwyane'o Wade'o nuomonė apie pasikeitusius Visų žvaigždžių mačus, „Spurs“ pokštas Mattui Bonneriui, nemalonus gerbėjas Meksikoje, bauda Derrickui Rose'ui bei Anthony Benneto persikėlimas į Europą.
Zaza Pačulija ir Derrickas Rose'as
Zaza Pačulija ir Derrickas Rose'as / „Scanpix“ nuotr.

Zaza Pačulija vis dar yra vienas lyderių balsavime į Visų žvaigždžių rungtynes

AFP/„Scanpix“ nuotr./Zaza Pačulija

NBA paskelbė antruosius balsavimo į Visų žvaigždžių rungtynes rezultatus, kuriuose ir toliau vienas populiariausių liko gruzinas Z.Pačulija. Jis tarp Vakarų konferencijos puolėjų užima antrąją vietą. Vidurio puolėjas nusileidžia tik Kevinui Durantui bei lenkia Kawhi Leonardą.

Vakarų gynėjų tarpe pirmauja Stephenas Curry ir Jamesas Hardenas, o Rytų penketas šiuo metu atrodytų taip: Kyrie Irvingas, Dwyane'as Wade'as, LeBronas Jamesas, Giannis Antetokounmpo bei Kevinas Love.

NBA siekia pagreitinti žaidimą

USA Today Sports/Adamas Silveris

NBA komisaras Adamas Silveris praėjusią naktį lankėsi Londone ir žurnalistams atskleidė, jog lygos vadovai siekia žūtbūt pagreitinti žaidimą. Paskutinės dvi minutės dėl turimų minutės pertraukėlių kartais užtrunka visą amžinybę, o situaciją dar labiau pasunkina nuolatinės vaizdo peržiūros.

Tuo tarpu „Warriors“ vyriausiasis treneris Steve'as Kerras teigia, kad neprieštarautų, jog žaidimas vyktų greičiau visas rungtynes:

„Manau, kad reikėtų žiūrėti ne į paskutines kelias minutes, o į visas 48. Pastaruoju metu teisėjai pernelyg dažnai naudoja vaizdo peržiūras, o dėl to kenčia rungtynės. Suprantu, kad jie tiesiog nori priimti teisingą sprendimą, tačiau tai užtrunka per ilgai.“

Devinas Bookeris pelnė 28 taškus per ketvirtą kėlinį

„Scanpix“ nuotr./Devinas Bookeris

Perspektyvusis „Suns“ žaidėjas D.Bookeris ketvirtame kėlinuke surengė itin rezultatyvų pasirodymą, tačiau jo pastangų neužteko ir jo ekipa 108:113 nusileido „Mavericks“.

Krepšininkas iš viso pelnė net 39 taškus bei 28 per ketvirtąjį kėlinuką. Šiemet daugiau taškų per lemiamą rungtynių ketvirtį pataikė tik „Celtics“ mažylis Isaiah Thomasas (29).

D.Bookeris pataikė net 14 metimų iš 20 (6/7 trit.), tačiau suklydo net 7 kartus.

Dwyane'as Wade'as mano, kad Visų žvaigždžių rungtynės prarado savo žavesį

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jimmy Butleris ir Dwyane'as Wade'as

11 kartų Visų žvaigždžių rungtynėse žaidęs D.Wade'as mano, kad bėgant metams labai pasikeitė minėtųjų dvikovų stilius. Anksčiau geriausi NBA krepšininkai labiau kaudavosi dėl pergalės, o dabar tai tik dėjimų šou.

Tiesa, dabartinis „Bulls“ gynėjas pagyrė lygos vadovus, kurie šiemet balsuoti leido ir žurnalistams bei krepšininkams.

„Nežinau kada tai pasikeitė, tačiau dabar šios rungtynės yra tik dėjimų šou. Žinoma, aikštėje mes nesame susižaidę ir neturime derinių, tačiau anksčiau komandos tarpusavyje kovodavo labiau.

Dabar vyresni krepšininkai stengiasi nesusižeisti, o jaunesni nori pademonstruoti savo sugebėjimus visam pasauliui.“

„Spurs“ šmaikščiai pagerbė karjerą baigusį Mattą Bonnerį

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mattas Bonneris

Praėjusią savaitę buvęs „Spurs“ žaidėjas M.Bonneris internete patalpino šmaikštų vaizdo įrašą, kuriame paskelbė apie karjeros pabaigą. Į jo sprendimą atsakė buvę jo komandos draugai iš San Antonijaus, kurie pagerbė vidurio puolėjo marškinėlius.

T.J. Warrenas susipažino su Meksikos sirgaliais

AFP/„Scanpix“ nuotr./T.J. Warrenas

Praėjusios nakties rungtynės tarp „Mavericks“ ir „Suns“ vyko Meksikoje, o Fynikso klubo puolėjas T.J.Warrenas susidūrė su itin nemaloniu gerbėju. Krepšininkas po vieno iš epizodų nukrito ant žemės, o šalia sėdėjęs krepšinio sirgalius laikė žaidėją ant žemės ir stengėsi įsiamžinti „asmenukėje“.

T.J.Warrenas šiose rungtynėse pelnė 8 taškus ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Derrickas Rose'as nubaustas už neatvykimą į rungtynes

AFP/„Scanpix“ nuotr./Derrickas Rose'as

Pirmadienį į mačą su „Pelicans“ neatvykęs ir pradingęs D.Rose'as savo komandai turės sumokėti 200 tūkst. JAV dolerių baudą. Krepšininkas 5-6 valandas neatsiliepė į komandos vadovų skambučius, nes iškeliavo pas savo mamą Čikagoje ir norėjo pabūti vienas.

Žiniasklaida jau mirga pranešimais apie galimus D.Rose'o mainus, tačiau Niujorke visuomet spalvos yra žymiai labiau sutirštinamos. „Knicks“ praėjusios nakties rungtynėse iškovojo pergalę, todėl tai gali tapti sėkmingos komandos serijos pradžia.

Anthony Bennettas persikėlė į Europą

„Scanpix“/AP nuotr./Anthony Bennettas

2013 metų pirmasis NBA naujokų biržos šaukimas A.Bennettas pasirašė sutartį su Stambulo „Fenerbahče“. Savo karjeroje puolėjas rungtyniavo „Cavaliers“, „Timberwolves“, „Raptors“ bei „Nets“ ekipose, tačiau visiškai nepateisino lūkesčių.