2017 01 07 /08:55

NBA vicečempionus sugriovęs ketvirtas kėlinys ir „Rockets“ snaiperio trylika pramestų tritaškių

„Memphis Grizzlies“ (23-16) krepšininkai dar kartą įrodė, kad NBA čempionato favoritams „Golden State Warriors“ (31-6) yra viena neparankiausių komandų Vakaruose. Namuose žaidę Ouklando krepšininkai po nepaprastai atkaklios kovos ir pratęsimo turėjo pripažinti pranašumą – 119:128 (34:27, 33:28, 31:24, 13:32, 8:17).
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Scanpix“ nuotr.

Devyniolika taškų ketvirtą kėlinį pralaimėję lygos vicečempionai buvo priversti žaisti pratęsimą.

Trečiojo kėlinio viduryje šeimininkai pirmavo net 24 taškais (88:64) ir atrodė, kad nesunkiai įsirašys 32-ąją sezono pergalę, tačiau tuomet „Grizzlies“ pradėjo šiepti nasrus.

Lemiamas 12 minučių svečiai laimėjo net 32:13 ir išplėšė papildomas penkias minutes.

Jų metu „Grizzlies“ iš karto rovė į priekį, įgydami šešių taškų persvarą ir tapo padėties šeimininkais.

„Warriors“ dar bandė gelbėti Draymondas Greenas, bet Mike'o Conley jaunesniojo tritaškiai nubraukdavo bet kokius vicečempionų bandymus prisivyti.

Tas pats M.Conley svečius išgelbėjo ir pagrindinio laiko pabaigoje, kai likus 7 sekundėms, pataikė išlyginamąjį metimą.

Šeimininkų negelbėjo net rezultatyvus Stepheno Curry žaidimas. Nors snaiperis pelnė 40 taškų, visi trys jo metimai pratęsime skriejo pro šalį.

„Warriors“: Stephenas Curry 40 (10/14 dvit., 5/13 trit., 5/5 baud.), Kevinas Durantas 27 (13 atk. kam.), Klay Thompsonas 17, Draymondas Greenas 11.

„Grizzlies“: Mike‘as Conley ir Zachas Randolphas po 27, Marcas Gasolis 23, Troy Danielsas 12.

Kyle'as Irvingas ir Kevinas Love'as grįžo į rikiuotę, o čempionų titulą ginantis „Cleveland Cavaliers“ (27-8) įsirašė dar vieną pergalę.

Tyronno Lue auklėtiniai 116:108 (24:20, 26:19, 36:29, 30:40) svečiuose įveikė Rytų konferencijos autsaiderį „Brooklyn Nets“ (8-27).

Vienas rezultatyviausių sezono rungtynių sužaidė „Cavs“ lyderis LeBronas Jamesas. Jis šį kartą pelnė net 36 taškus.

Svečiai laimėjo ketvirtą kėlinį, per paskutines 12 minučių pelnydami net 40 taškų, tačiau pasivyti čempionų taip ir neįstengė.

Bruklino ekipai akmeniu po kaklu tapo net 19 prarastų kamuolių.

„Nets“: Bojanas Bogdanovičius 23, Caris LeVertas 19, Brookas Lopezas 17, Trevoras Bookeris 13 (12 atk. kam.), Isaiah Whiteheadas 10.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 36, Kyrie Irvingas 32, Kevinas Love‘as 17, Tristanas Thompsonas 10.

Septintą pergalę iš eilės iškovojo „Houston Rockets“ (29-9), svečiuose 100:93 (19:22, 25:30, 35:23, 21:18) įveikusi „Orlando Magic“ (16-22) ekipą.

Pažymėtina, kad Hjustono krepšininkai žaidė antrą naktį iš eilės ir išlieka vienintele komanda NBA šį sezoną, nepralaimėjusi tokių rungtynių. Šį sezoną „Rockets“ laimėjo „dvigubas“ pergales visus devynis kartus.

„Magic“ klubas neblogai stabdė „Rockets“ lyderį Jamesą Hardeną, kuris pelnė tik 14 taškų , bet atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Nors svečiai ir laimėjo, šias rungtynes ilgam iš blogosios pusės prisimins „Rockets“ snaiperis Ericas Gordonas.

Jis šiame mače pataikė tik tris tolimus metimus iš šešiolikos. Tai buvo vos ketvirtas atvejis per visą lygos istoriją, kai žaidėjas, metęs tiek tolimų metimų pataiko tik tris iš jų arba mažiau. Kitais tokiais nelaimėliais yra buvę Dennisas Scottas, Kyle‘as Lowry ir Nickas Van Exelas.

„Magic“: D.J.Augustinas 19, Aaronas Gordonas 18, Serge Ibaka 16 (12 atk. kam.), Elfridas Paytonas 12, Evanas Fournier 10.

„Rockets“: Ryanas Andersonas 19, Patrickas Beverley (9 atk. kam.) ir Ericas Gordonas po 17, Jamesas Hardenas 14 (10 rez. perd., 7 atk. kam.), Trevoras Ariza 13.