2016 04 16 /2016 04 17

NBA čempionai „Rockets“ ekipai nepaliko jokių vilčių

Vakarų konferencijos atkrintamųjų varžybų pirmajame raunde titulą ginantis „Golden State Warriors“ be didesnių problemų laimėjo pirmąjį susitikimą prieš „Houston Rockets“.
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Scanpix“/AP nuotr.
NBA atkrintamųjų serija 1-0 | „Golden State Warriors“ – „Houston Rockets“ 104:78 | Motiejūnas 8+2

Hjustono ekipa rungtynėse nepirmavo nė sekundės. „Warriors“ pradėjo susitikimą dviem tritaškiais (6:4), o netrukus nurūko į priekį spurtu 14:2 (20:6). Stephenas Curry jau pirmajame ketvirtyje sumetė 16 taškų, o prieš pertrauką jau turėjo 24.

Nei Patrickas Beverley, nei Jamesas Hardenas negalėjo padaryti nieko „Warriors“ lyderiui. „Rockets“ žaidimas pirmoje rungtynių dalyje atkarpomis priminė mokyklos komandą. Po dviejų kėlinukų NBA čempionai savo varžovus triuškino 60:33.

Trečią ketvirtį „Rockets“ pradėjo labiau susikaupusi, o „Warriors“ dažnai klydo ir Hjustono ekipa po truputį artėjo. J.Hardeno tritaškis sužaidus 8 minutes persvarą ištirpdė iki 16 taškų – 55:71. Tačiau iki ketvirčio pabaigos „Warriors“ vėl kiek atitrūko – 82:60.

Beveik visą trečiąjį ketvirtį nežaidė čiurną jo pradžioje pasitempęs S.Curry. Vėliau jis grįžo ant komandos atsarginių žaidėjų suolelio, aiškiai matėsi, kad nori grįžti į aikštę, tačiau treneris nerizikavo.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui pirmą kartą rungtynėse pasirodė ir Donatas Motiejūnas. Jis iškart ėmėsi inicatyvos, tačiau prametė iš vidutinio nuotolio, o kitoje atakoje po varžovo pražangos pataikė tik vieną baudą. Kiek vėliau D-Mo dar įmetė savo firminį kablį.

Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui Klay Thompsono tritaškis padidino „Warriors“ pranašumą iki 29 taškų (97:68). Tada įvyko dar vienas susistumdymas, kai Draymondas Greenas gynyboje grubiai sustabdė D.Motiejūną. Plačiau apie tai čia.

Lietuvis aikštėje praleido lygiai 12 minučių, pelnė 8 taškus (2/3 dvit., 4/6 baud.), atkovojo du kamuolius, du kartus prasižengė ir tris kartus suklydo.

„Warriors“: S.Curry (20 min., 5/7 trit., 7 atk. kam.) 24, K.Thompsonas 16, D.Greenas (10 atk. kam.) ir M.Speightsas po 12, S.Livingstonas ir L.Barbosa po 9.

„Rockets“: J.Hardenas (4/14 dvit., 3/5 trit.) 17, D.Howardas (4/11 baud., 11 atk. kam.) 14, T.Ariza 9, D.Motiejūnas 8.