2017 02 05

NBA čempionų viešnagė Niujorke: nušvilptas Carmelo, LeBrono ir M.Kuzminsko rekordai

Beveik visus savo taškus Mindaugas Kuzminskas susirinko ketvirtajame kėlinuke, tačiau tai nebuvo paskutinės nieko nelemiančios minutės. Vis dėlto svarbiausiu momentu lietuvis sėdėjo ant suolo, o „New York Knicks“ (22-30) krepšininkai namuose 104:111 (25:34, 20:30, 23:20, 36:27) turėjo pripažinti „Cleveland Cavaliers“ (34-15) pranašumą.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Niujorko krepšininkai nesustabdė 32 taškus pelniusio LeBrono Jameso, kuris šiose rungtynėse tapo jauniausiu žaidėju NBA istorijoje, peržengusiu 28 tūkst. pelnytų taškų ribą.

Gandais apipintų komandų dvikovoje puikiai žaidė ir po dviejų rungtynių pertraukos ant parketo sugrįžęs Kevinas Love'as, surinkęs galingą dvigubą dublį.

Anot gandų, aukštaūgis yra „Knicks“ taikinys mainuose, pagal kuriuos į „Cavs“ būtų išsiųstas Carmelo Anthony.

Puolėjas eilinį kartą buvo nušvilptas savų sirgalių „Madison Square Garden“ arenoje. Tai įvyko paskutinėmis antrojo ketvirčio sekundėmis, kai Carmelo stojo mesti baudų metimų.

Peržiūrėti turinį naujame langeMSG arena švilpia Carmelo Anthony

Būtent „Knicks“ lyderį šiose rungtynėse dažniausiai keitė lietuvis M.Kuzminskas, kuris per 19 minučių surinko 8 taškus (1/2 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius, 1 kamuolį perėmė bei išvengė klaidų ir pražangų.

Lietuvio +/ – statistika (+5) buvo trečia geriausia komandoje po Kristapo Porzingio (+12) ir Justino Holiday'aus (+8). Šis trejetas vieninteliai surinko pliusus.

6 atkovoti kamuoliai – M.Kuzminsko rekordas NBA, kurį jis pasiekė sausio 18 dieną rungtynėse su „Boston Celtics“.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui „Knicks“ turėjo 16 taškų deficitą (68:84), tačiau buvo ant bangos. Skirtumas pamažu tirpo. Likus žaisti 8 min. į aikštę žengęs M.Kuzminskas baudų metimais sumažino skirtumą iki 86:97, o netrukus įmetė tritaškį (89:99). Tačiau tolimu metimu kitoje atakoje atsakė LeBronas, o dar vienas lietuvio bandymas skriejo pro šalį.

Peržiūrėti turinį naujame langeVienas svarbiausių metimų
Peržiūrėti turinį naujame langeL.Jamesas pribaigė „Knicks“

M.Kuzminskas pasirodymą mače baigė likus 4 minutėms ir „Cavs“ pirmaujant 104:93. Prasidedant lemiamai minutei C.Anthony metimas sumažino skirtumą iki penkių taškų (101:106), tačiau K.Love'as smeigė tritaškį, svečiai apsigynė ir LeBrono dvitaškis intrigą užbaigė.

„Knicks“: B.Jenningsas 23 (6/8 trit., 10 rez. perd.), C.Anthony (6/20 metim.) ir C.Lee po 17, W.Hernangomezas 16 (7/9 dvit.), K.Porzingis 9, M.Kuzminskas 8.

„Cavaliers“: L.Jamesas 32 (10 atk. kam.), K.Love'as 23 (4/7 trit., 16 atk. kam.), C.Frye'us 14, T.Thompsonas 12, K.Korveris 11.