2017 12 10

NBA: varžovams neperkandamas „Rockets“ tandemas bei įspūdingai L.Jameso nukalta „Cavs“ pergalė

„Cleveland Cavaliers“ (19-8) krepšininkai pergalę prieš „Philadelphia 76ers“ (13-12) pasiekė mačo pabaigoje spurtavę 22-12, ir prie visų šių 22 taškų tiesiogiai prisidėjo LeBronas Jamesas – arba pats pelnė taškus, arba komandos draugai tai darė po Karaliaus rezultatyvių perdavimų.
NBA rungtynės
NBA rungtynės / „Scanpix“ nuotr.

„Cavs“ laimėjo NBA reguliariojo sezono rungtynes 105:98 (23:24, 29:22, 26:27, 27:25).

„Man nebūtina pelnyti taškus, kad būčiau produktyvus ir padėčiau komandai laimėti“, – po rungtynių kalbėjo L.Jamesas, atlikęs 58-ąjį karjeros trigubą dublį.

Jis pelnė 30 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų.

Vis dėlto rezultatyviausią šeštadienio pasirodymą surengė „Houston Rockets“ (20-4) lyderis Jamesas Hardenas, į „Portland Trail Blazers“ (13-12) krepšį įsūdęs 48 taškus.

„Rockets“ laimėjo išvykos rungtynes 124:117 (31:37, 31:25, 22:36, 40:19).

Išvykose „raketos“ šį sezoną laimėjo jau 12 rungtynių iš 13-ikos, ir tai geriausias „Rockets“ sezono startas išvykose nuo 1996-97 metų.

„Rockets“ ketvirtajame kėlinyje į aikštę išleido žemą penketą ir baudė šeimininkus žaidime 1 prieš 1. J.Hardenas ir Chrisas Paulas ketvirtajame kėlinyje kartu pelnė 25 iš 40-ies „Rockets“ taškų.

Ch.Paulas dėl kelio traumos praleido 14 šio sezono rungtynių, o žaisdama su juo Hjustono komanda kol kas laimėjo visas 10 rungtynių (10-0).

J.Hardenas visose 24-iose šio sezono rungtynėse pelnė 20 arba daugiau taškų – paskutinį kartą „Rockets“ klubo žaidėjui tai buvo pavykę padaryti 1990-91 metais.

„Nuviliantis pralaimėjimas“, – po rungtynių sakė „Blazers“ strategas Terry Stottsas, pro kurio akis nepraslydo skirtingas mestų baudų skaičius.

„Rockets“ realizavo 34 baudos metimus iš 42, kai „Blazers“ nuo baudų metimo linijos apskritai metė tik 12 kartų. „Šis skirtumas yra absurdiškas“, – sakė T.Stottsas.

Beje, „Blazers“ lyderis Damianas Lillardas, pelnęs 35 taškus, pataikė net 9 tritaškius iš 16-ikos, ir pakartojo klubo pataikytų tolimų tritaškių rekordą.

Emocingai keturių pralaimėjimų seriją nutraukė „Los Angeles Clippers“ (9-15) klubas, svečiuose 113:112 (30:27, 32:22, 23:32, 28:31) įveikęs „Washington Wizards“ (14-12). Pergalingą tritaškį Lou Williamsas pataikė likus 1,2 sek.

Įdomu tai, kad per paskutines 12 sekundžių pirmaujanti komanda keitėsi triskart.

Iš pradžių mačo didvyriu galėjo tapti Austinas Riversas, tritaškiu išvedęs „Clippers“ į priekį. Likus 8 sek. Bradley Bealas pelnė du taškus su pražanga ir grąžino „Wizards“ pranašumą.

Vis dėlto paskutinį žodį tarė L.Williamsas. Ant atsarginių žaidėjų suolo rungtynes pradėjęs L.Williamsas iš viso pelnė 35 taškus.

Eilinį rezultatyvų ir efektingą pasirodymą surengė ir graikas Giannis Antetokounmpo.

„Milwaukee Bucks“ (15-10) namuose 117:110 (29:19, 22:23, 32:24, 34:34) patiesė „Utah Jazz“ (13-14), o G.Antetokounmpo pelnė 37 taškus. Jis taip pat atkovojo 13 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Ericas Bledsoe pridėjo 20 taškų, o nuo lakpričio pradžios, kai šis įžaidėjas atvyko į Milvuokį iš „Suns“ klubo, „Bucks“ laimėjo 11 iš 15 rungtynių.

Greggas Popovichius leido pailsėti Pau Gasoliui ir Manu Ginobiliui, tačiau „San Antonio Spurs“ (19-8) pratęsė pergalių seriją iki keturių.

„Spurs“ išvykoje 104:101 (28:17, 24:22, 27:32, 25:30) įveikė „Phoenix Suns“ (9-19).

Brynas Forbesas pataikė vienintelį savo rungtynių tritaškį likus žaisti 21 sekundei ir išvedė „Spurs“ į priekį 102:101. Kaip paaiškėjo, tai buvo svarbiausias mačo metimas.

Mike'o Jameso bandymas išplėšti pergalę „Suns“ ekipai buvo nesėkmingas, Patty Millsas baudų metimais įtvirtino „Spurs“ persvarą.

Likus žaisti 5,2 sek. pratęsime Russellas Westbrookas sumetė baudos metimus ir atnešė „Oklahoma City Thunder“ (12-13) pergalę prieš „Memphis Grizzlies“ (8-18) – 102:101 (19:34, 27:23, 24:9, 25:26, 10:9).

R.Westbrookas susitikimą baigė su trigubu dubliu – 20 taškų, 14 rezultatyvių perdavimų ir 11 atkovotų kamuolių.

Dar trys „Thunder“ žaidėjai pasiekė 20 taškų ribą – Carmelo Anthony (21), Stevenas Adamsas (21) ir Alexas Abrinesas (20).

„Grizliams“ Tyreke'as Evansas pelnė 29 taškus.

Be traumuoto Paulo George'o žaidusi „Thunder“ sugebėjo grįžti į rungtynes, nors pirmoje pusėje turėjo 20 taškų deficitą. Tai tik 3-ioji „Thunder“ pergalė per 13 šio sezono išvykos rungtynių.

Kiti rezultatai:

„Los Angeles Clippers“ (9-15) – „Washington Wizards“ (14-12) 113:112
„Brooklyn Nets“ (10-15) – „Miami Heat“ (12-13) 89:101
„Charlotte Hornets“ (9-16) – „Los Angeles Lakers“ (10-15) 99:110
„Atlanta Hawks“ (6-19) – „Orlando Magic“ (11-17) 117:110
„Chicago Bulls“ (5-20) – „New York Knicks“ (12-13) 104:102

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius