Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 8d. 12:11

Nenuspėjama J.Valančiūno vasara: lietuvis gali būti iškeistas, bet jam nėra rinkos

Jonas Valančiūnas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jonas Valančiūnas

Ar Jonas Valančiūnas sužaidė paskutiniąsias savo rungtynes „Toronto Raptors“ klube? Ko gero, dar ne. Lietuvis yra tarp mainomų žaidėjų, tačiau jam paprasčiausiai nėra rinkos, konstatuoja ESPN. Nors Torontas vasarą turės atsakyti į esminius organizacijos ateities klausimus.

Imtis permainų „Raptors“ generalinį vadybininką Masai'ų Ujiri pastūmės ne tik NBA čempionų titului nesutverta sudėtis, bet ir finansinės priežastys.

Kad nemokėtų milžiniško prabangos mokesčio, „Raptors“ turės atsisakyti kažkurių žaidėjų.

Vienas žymiausių ESPN žurnalistų Zachas Lowe samprotauja, kad „Raptors“ galėtų pabandyti sutaupyti lietuvio kontrakto kaina.

J.Valančiūnui tai buvo pirmieji naujo 4 metų 64 milijonų JAV dolerių kontrakto metai.

„Tačiau niekam centro nereikia. Jeigu ir iškeistų Valančiūną, Torontas atgal gautų kitą nereikalingą aukštaūgį“, – samprotauja Z.Lowe.

Kad J.Valančiūnui nėra rinkos, NBA apžvalgininkai konstatavo jau per šio sezono mainų lango uždarymą. Net už NBA garsenybę Dwightą Howardą, anot pranešimų JAV, galima gauti nebent NBA naujokų biržos antrojo rato šaukimą.

Kitas ESPN apžvalgininkas Bradfordas Doolittle'is mano, kad J.Valančiūnas liks Toronte.

„Aš balsuočiau už status quo – Torontas turėtų išlaikyti pagrindinius laisvuosius agentus. Juk visa šita komanda dar neturėjo galimybės įrodyti, ko verta subrendusi.

Be to, Torontas turi daug tobulėjančių žaidėjų, kurie komandai pasiūlytų daug potencialo – Jakobas Poeltlas, Delonas Wrightas, Bruno Caboclo ar Pascalis Siakamas.

Ir taip, tai reiškia, kad „Raptors“ išlaikytų Joną Valančiūną, nors visi matote, kodėl jis gali būti išeistas.“

Bet J.Valančiūno ateitis Toronte amerikiečius jaudina mažiausiai. Iš Kanados gali išplaukti stambesnės žuvys.

Piniginiai rūpesčiai

„Scanpix“ nuotr./Masai Ujiri
„Scanpix“ nuotr./Masai Ujiri

„Torontui atėjo laikas nuspręsti, kokia komanda jie nori būti“, – savo straipsnyje „Raptors“ ateitį narstė Z.Lowe.

„Tai bus rimta vasara, – ESPN sakė M.Ujiri. – Kita vertus, kiekviena vasara būna tokia. Bandome lenktyniauti su didžiausiais vyručiais.“

Tos lenktynės baigiasi liūdnai atkrintamosiose varžybose, kuriose trejus metus iš eilės „Raptors“ pagal rezultatyvumą buvo paskutinė arba priešpaskutinė komanda.

Z.Lowe kritikavo „Raptors“ lyderius DeMarą DeRozaną bei Kyle'ą Lowry, kurie nuvilia atkrintamosiose varžybose ir būtent dėl jų neefektyvumo taip užsikerta Toronto puolimo variklis.

Jis tik svarsto, kieno tai problema – prisitaikyti nesugebančių ir netinkamą sistemą parinkusių „Raptors“ trenerių, ar pačių D.DeRozano ir K.Lowry DNR.

Tarp variantų sutaupyti – iškeisti DeMarre'ą Carrollą arba Joną Valančiūną.

Vasarą „Raptors“ turi išsiaiškinti, kur yra problema ir kaip ją išspręsti.

„Dar viską turiu įvertinti. Dabar į klausimus dėl ateities atsakyti sudėtinga“, – ESPN teigė M.Ujiri.

Ko „Raptors“ tikrai nedarys, tai nesusigrąžins tos pačios sudėties, prognozuoja Z.Lowe, kurio skaičiavimais Torontas susigrąžindamas esamus žaidėjus 30 milijonų dolerių viršytų NBA prabangos mokestį.

Tai yra per dideli pinigai už komandą, kuri nepajėgi kautis dėl čempionų žiedų.

Taigi, finansiškai „Raptors“ nepajėgūs išlaikyti laisvaisiais agentais tapsiančių starto penketo žaidėjų Kyle'o Lowry ir Serge'o Ibakos, net jei ir atsisveikintų su puolėjais PJ Tuckeriu bei Patricku Pattersonu. Ką jau kalbėti apie kažkokį padoresnį metiką šalia DeRozano-Lowry-Ibakos trijulės, kuriai snaiperis būtų svarbus kaip žmogui deguonis.

Tarp variantų sutaupyti – iškeisti DeMarre'ą Carrollą (kita vertus, už jį gautų tik naujokų biržos šaukimą, kuris tikrai nesustiprintų komandos) arba J.Valančiūną, bet kadangi rinkos jam nėra, „Raptors“ už lietuvį taip pat negautų nieko doro.

Tad visa kalba sukasi apie K.Lowry.

200 milijonų klausimas

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kyle'as Lowry
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kyle'as Lowry

„Raptors“ vasarą įžaidėjui gali pasiūlyti penkerių metų 200 milijonų dolerių kontraktą. Palyginimui, pagal NBA taisykles kitos komandos jam galėtų pateikti tik 4 metų sutartį, kurios maksimali vertė siektų 140 milijonų.

„Raptors“ direktorius M.Ujiri visuomet buvo linkęs išlaikyti žaidėjus, net jei ir vėliau juos iškeisdavo (kaip iškeitė Nene „Denver Nuggets“ klube).

Kita vertus, K.Lowry jau 31-eri, o įžaidėjai paprastai gan greitai pasensta. 200 milijonų kontraktas vėliau gali pasmerkti „Raptors“ penkmečiui, jei krepšininko forma imtų kristi.

Kita vertus, jei „Raptors“ pradės vesti nemalonias derybas, K.Lowry kaipmat susiras kitą klubą, nes pasiūlymų jam šią vasarą tikrai netrūks (namo jį norėtų sugrąžinti „Philadelphia 76ers“).

Prieš trejus metus K.Lowry pasirašė palyginus mažą sutartį (4 m. 48 mln.), todėl dabar tikėsis pasipelnyti pateikdamas argumentus, kad būtent su jo pagalba „Raptors“ ištrūko iš Andrea Bargnanio eros ir pasiekė istorines Torontui aukštumas.

Blogiausia, kad jei K.Lowry paliks Torontą, „Raptors“ lauks nuosmukis: LeBronas toliau karaliaus Klivlande, „Boston Celtics“, „Washington Wizards“, o „Milwaukee Bucks“ klubai dėl savo jaunų žvaigždžių tik augs.

Finansiškai „Raptors“ nebus pajėgus kompensuoti K.Lowry netekties kitu aukščiausio kalibro NBA žaidėju.

M.Ujiri ne iš tų direktorių, kuriems užtenka turėti neblogą komandą. Jis gali imtis ekstremalių priemonių, kad „Raptors“ taptų rimtais pretendentais kautis dėl čempionų titulo.

„Raptors“ gali aukotis – pralaimėti rungtynes, bet užsiauginti Normaną Powellą, Jakobą Poeltlą, Pascalį Siakamą bei Deloną Wrightą ir gauti aukštą naujokų biržos šaukimą.

O jeigu „Raptors“ vis dėlto nuspręstų aukoti kitą sezoną, tai, ko gero, reikštų D.DeRozano išmainymą, nors šis krepšininkas yra mylimas Toronte ir gerbiamas organizacijoje.

Bet šis kelias labai rizikingas, nes gali taip ir nieko neatnešti.

Tik nepamirškite, kad šis „Raptors“ branduolys yra visiškas atsitiktinumas. Kai 2014-aisiais M.Ujiri atsikratė Rudy Gay, norėjo į „New York Knicks“ išsiųsti K.Lowry.

Ir M.Ujiri ne iš tų direktorių, kuriems užtenka turėti neblogą komandą. Jis gali imtis ekstremalių priemonių, kad „Raptors“ taptų rimtais pretendentais kautis dėl čempionų titulo.

Prognozė: nesudrumsti vandenys

„Scanpix“ nuotr./DeMaras DeRozanas, Dwane'as Casey ir Kyle'as Lowry
„Scanpix“ nuotr./DeMaras DeRozanas, Dwane'as Casey ir Kyle'as Lowry

Z.Lowe prognozuoja, kad „Raptors“ vis dėlto pratęs sutartį su K.Lowry, nors dveji paskutiniai jo kontrakto metai, ko gero, bus labai skausmingi. Ir taip pat atsisveikins su S.Ibaka, kurio paliktą spragą užpildys vyresniais puolėjais su trumpesniais kontraktais ir geresniu pataikymu iš toli.

Nors S.Ibaka turi potencialo įmesti tritaškį, jo metimas yra labai nepatikimas, todėl varžovai lemiamu metu tyčia palikdavo aukštaūgį laisvą prie tritaškio linijos.

Jei nepakeis pagrindinių žaidėjų, tai galbūt „Raptors“ nuspręs pakeisti trenerius.

Tuomet „Raptors“ lauks 2019-ųjų vasaros, kai turbūt atsikratys J.Valančiūno (ko gero, lietuvis nusiims paskutinį sezoną Toronte – turi tokią privilegiją savo kontrakte) ir D.Carrollo sutarčių.

O iki tol Torontas tikėsis, kad galbūt N.Powellas taps labai rimtu žaidėju. Galbūt J.Valančiūnas žais taip, kaip pernai per atkrintamąsias varžybas.

Galbūt įsižais J.Poeltlas ir taps įdomia mainų dalimi. Galbūt kuri desperatiška NBA komanda permokės už D.DeRozaną. Galbūt M.Ujiri vėl mes kokį burtą ir netikėtai pastiprins komandą.

Branduolio išlaikymas reikštų lengvą stagnaciją, nes šiai „Raptors“ komandai prognozuojamas labiau regresas nei progresas.

Z.Lowe nenustebtų, jei „Raptors“ pakeistų trenerį. Nors Dwane'o Casey darbą vertina gerai, svarbiausiu metu vis užsikertantis puolimas kelia nerimą. Jei nepakeis pagrindinių žaidėjų, tai galbūt „Raptors“ nuspręs pakeisti trenerius.

„Tai – sunkūs pasirinkimai. Jie verčia organizacijas permąstyti savo pagrindines vertybes. Jie visai nelinksmi. Tačiau ši serija 0-4 privertė Torontą pasižiūrėti į veidrodį“, – konstatuoja Z.Lowe.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 24sek